• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
А, за тая фирма нищо
Благодаря за отговорите! Грейко имат една от 5 до 20kw ,но за тях четох някъде ,че трудно се настройвали,това че е малко по скъпа не е от значение ако е добра нали била най продавана за миналата година, ако това не е самореклама.Що се отнася до правения котел той е тестван и работи добре с пелети,не моя на мой комшия.Явно всичко ще е голяма доза късмет при избора на горелка,все пак имам още няколко месеца за проучване и размисъл.Да ви попитам в момента се предлага една GP 25 втора генерация за 1190 лв на промоция от ерато ,дали си заслужава?
n.ganev - майстор
aleksibebov написа:
,но за тях четох някъде ,че трудно се настройвали
Някой те е излъгал.
rosso666 - специалист
За втора генерация са много пари.а и не си заслужава.морално остаряла е.
Някой да е чувал за американски пелетни горелки?Предлагали ги в Пловдив , не им знам марката в момента ,но чух че били много добри.
Фирмата която прави горелките в Пловдив е TERMO MAG и горелката е Mag. Дали някой е чувал за фирмата и горелката дали са качествени.Предлагат горелка от 10-25 kw - 2200лв
bobi8008 - напреднал
Здравейте
Нов сам във форума
Искам да си сложа пелетна горелка ако може да ми помогнете с избора и колко киловата. В момента имам инсталация котле Дедитрих 34 кв, 8 алуминиеви радиатора. Бойлер 100л двойна серпентина. Живея в къща на два етажа. На етажа който отоплявам сека е 100 кв има вата и картон на тавана и ПВС дограма .
В момента миналата зима изгорих 5 тона въглища и 10 куб дъра и съм параджия омръжна ми.
Ако може помагайте какво да слагам
Благодаря
BULSPED - напреднал
bobi8008 написа:
Здравейте
Нов сам във форума
Искам да си сложа пелетна горелка ако може да ми помогнете с избора и колко киловата. В момента имам инсталация котле Дедитрих 34 кв, 8 алуминиеви радиатора. Бойлер 100л двойна серпентина. Живея в къща на два етажа. На етажа който отоплявам сека е 100 кв има вата и картон на тавана и ПВС дограма .
В момента миналата зима изгорих 5 тона въглища и 10 куб дъра и съм параджия омръжна ми.
Ако може помагайте какво да слагам
Благодаря
Може Lamborghini 14-34 kW, изисква сравнително добри пелети. Трябва да си намерите готова врата за горелка на Вашия котел или да разпробиете съществуващата.
doobref - специалист
bobi8008 написа:
Здравейте
Нов сам във форума
Искам да си сложа пелетна горелка ако може да ми помогнете с избора и колко киловата. В момента имам инсталация котле Дедитрих 34 кв, 8 алуминиеви радиатора. Бойлер 100л двойна серпентина. Живея в къща на два етажа. На етажа който отоплявам сека е 100 кв има вата и картон на тавана и ПВС дограма .
В момента миналата зима изгорих 5 тона въглища и 10 куб дъра и съм параджия омръжна ми.
Ако може помагайте какво да слагам
Благодаря
Имам пелетна горелка Фероли 7 с мощност 14-34кв. Ползвах я на котел Солитекс 34 кв, но ми е много мощна и я сменям. Ползвал съм я 3 зимни сзона. Излючително съм доволен от това как и какво гори- всякакви видове пелети, костилки от череши , кайсии, сливи. С нова запалка. Монтирана месец януари 2015г. Продавам я със шнека комплект и стаен термостат механичен. Ако проявиш интерес можем да поразсъждаваме.
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: