Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
2,1,1мм
Привет на всички участници в темата!! Впечатлен съм от находчивостта и упоритостта на някои от тях! След всичко прочетено , реших и аз да сглобя една камина с пелетна горелка!
За целта ще използвам готова полска горелка Orleco 16kw. с вътрешен шнек, на която ще махна нагтетяващия вентилатор и ще монтирам друг на димните газове 120 м3/час. Ще сложа и бъркали на шнека за да почиства горивната камера от нагар .
Та въпросите са ми следните:
Правено ли е нещо подобно от Вас?
Дали ще работи?
Идеята заслужава ли си?
Благодаря!!!

П.п. Ще горя слънчогледови пелети!!
Прикачен файл:
4ad015365c9c9b96b0d1e1ee1ee8f372.jpg
4ad015365c9c9b96b0d1e1ee1ee8f372.jpg (56.8 KиБ) Видяна 1601 пъти
Това е горелката!!!
шоп - майстор
Като махнеш нагнетяващия вентилатор горенето ще се премести назад към шнека с всички негативни последици.
ср фев 05, 2020 12:58 pmшоп написа:
Като махнеш нагнетяващия вентилатор горенето ще се премести назад към шнека с всички негативни последици.
Тя ще,,смуче" въздух от същия отвор на който е монтиран нагтетяващия вентилатор, така че няма логика да върне пламъка назад към шнека! Пробвах горелката на обикновена печка без вентилатор , само от тягата на комина , но за 4 часа и 5кг. дървесни пелети с събра доста пепел !
phantom_ - специалист
За да няма проблем трябва да има и външен шнек задължително.
ср фев 05, 2020 9:23 pmphantom_ написа:
За да няма проблем трябва да има и външен шнек задължително.
[/quot
Ако има херметичен бункер отгоре , нямали да стане?
шоп - майстор
Моят съвет е да си направиш нещата както трябва + защита от обратен огън за да не изгориш къщата с този коминен вентилатор.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: