Най - вълнуващия въпрос зимно време.
slavixristov - специалист
ktch_1964 написа:
Колега Христов, в нета има клип на една руска горелка " факел" тя е едно към едно с вашата , но скарата при нея е подвижна и
след всеки стоп контролера управлява скарата да се движи и да се почиства. Помислете върху това и направете и вашата горелка
с подвижна скара и няма да имате никакъв проблем със слънчогледови пелети. В клипа показват такава горелка която е отработила
една седмица с такива пелети без проблеми и нямаше нужда от никакво почистване.

Има разлика от горелките на пелети и от тези слънчогледовите пелети, управлението на горелка какъвто и тип да е не ми е проблем.
Следващата горелка която съм замислил ще гори със абсолютно всичко и ще има и почистващ механизъм, тази е късно да се преправя или поне на този етап не мисля да я преправям.
Тази седмица ще пробвам със слънчогледови пелети, имам една идея как да се почиства от шлаката и ще видим как ще се справи.
filmatoplo - майстор
Защо е толкова силен вентилатора ,или е в режим продухване .
slavixristov - специалист
filmatoplo написа:
Защо е толкова силен вентилатора ,или е в режим продухване .
На клипа го управлявам ръчно като го усилвам до максимума му.
phantom_ - специалист
Ето и аз да похваля моя WiFi термостат след една седмица на почивка се прибирам и е жегаа :supz:

Прикачен файл

Screenshot_20171015-211106.png
Screenshot_20171015-211106.png (53.18 KиБ) Видяна 1346 пъти

Прикачен файл

Screenshot_20171015-211052.png
Screenshot_20171015-211052.png (45.42 KиБ) Видяна 1346 пъти
filmatoplo - майстор
Какво е това нещо ,колко струва .
phantom_ - специалист
Wifi стаен термостат се води,управлява се от телефона или от компютър.Струва 140 лв със един безжичен датчик, (със кабел който е струва 100лв). Може да му се сложат до 4 безжични датчика и да си ги разхвърляш из стайте :roll: да следиш температурата от всякъде.Аз съм доволен мога да включа горелката от всякъде :supz: http://www.redsun.bg/bezjichen-wifi-int ... -bboil-rf/
filmatoplo - майстор
Тая кутийка не вади ли директна фаза на изхода ,а за стаен термостат ни трябва независим контакт ,как е при теб .
phantom_ - специалист
Независим контакт е.Ако му подадеш фаза -фаза ще изкара :wink: Каквото ти душата сака :-D
slavixristov - специалист
Днес тествах горелката, боднах я на камината и я запалих, дигна бързо 50 градуса/толкова беше зададена/ и я оставих да роботи около 4-5 часа.У дома стана екстремно горещо като се има в предвид че навън е топло, и за да няма припаднали от жега се наложи да прекратя пробата.
Няколко дребни неща има за корекция като положението на гор.камера в дълбочина в камината, силата на вентилатора в режим работа и в режим чистене.Контролера работи перфектно като дозираща система и контрол на вентилатора /обороти/.
Лично за мен наличието на два шнека, външен и вътрешен е абсолютно без смисъл, следващата горелка ще е с един външен шнек и система в горелката която няма да позволява при падане на пелетите да се пръскат по цялото огнище.
Няколко снимки на горелката и камината без да са чистени, изгарянето е пълно и остатъка е пепел приличаща на пясък.

п.п. Комина на камината също се справи въпреки дължината от 6м кюнци, няма връщане на пушек, дърпа перфектно.

Изображение

Изображение

Изображение
phantom_ - специалист
Безмислен е вътрешния шнек само ако ще гориш високо качествени пелети,който в Бг не се срещат лесно.Или първата година са хубави следващата не :wink:

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: