Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Да напълно е възможно, ако имаш и железа из двора.Но що се отнася до икономия и комфорт не е тази горелката,просто без контролер и най вече запалка ефекта от тая благинка(отоплението на пелети) се губи. :arrow:
filmatoplo - майстор
Има само вентилатор ,без него пали пелетите в бункера ,руснаците май послъгват че пелетрона работи ,трябвало тяга ,айде бе колко тяга да и създам ,че и температура на газовете над 120 гр.
lz2skt - специалист
Спор няма .С още 200лв за елекроника,200лв за 2 мотор -редуктора и вент за 100лв и запалка 60лв нещата биха станали други...Имам подобна гравитачна-тип Пелетрон.Какво ми хареса на пръв поглед в показаната на клипа.Предполагам се решават няколко проблема.Издухва се пепелта .Охлажда се конструкцията в нивото на бункера и вентилатора и вероятността в един момент бункера да работи като комин се намалява.Ако вента се сложи на хоризонталната тръба се нагрява и овлажнява горивото и пропушва през бункера.Работено е по отстранение на някои проблеми с гравитачните горелки и според мен на пръв поглед доста сполучливо.Изгледайте и др.клипове на същият потребител.
dilait19 - специалист
Филме,Пелетронката си работи много добре, с сечение 80/120мм. До като има пелети в бункера гори като щура, но трябва да има външен кожух, като е оригиналната, а ако я изолираш с вермиколит или огнеупорни тухли става още по добре. Горенето И, е като на Ракетна печка. Има малко зависимости м/у размерите, и нещата стават. Аз съм я сложил на ВИАДРУС U22-29.5кw.на най долната клапа по скарата и гори като бесна. Комина е 7,5м.с ф. 180мм
dilait19 - специалист
lz2skt написа:
Спор няма .С още 200лв за елекроника,200лв за 2 мотор -редуктора и вент за 100лв и запалка 60лв нещата биха станали други...Имам подобна гравитачна-тип Пелетрон.Какво ми хареса на пръв поглед в показаната на клипа.Предполагам се решават няколко проблема.Издухва се пепелта .Охлажда се конструкцията в нивото на бункера и вентилатора и вероятността в един момент бункера да работи като комин се намалява.Ако вента се сложи на хоризонталната тръба се нагрява и овлажнява горивото и пропушва през бункера.Работено е по отстранение на някои проблеми с гравитачните горелки и според мен на пръв поглед доста сполучливо.Изгледайте и др.клипове на същият потребител.
Ромънеца е, заимствал идеята от ракетните печки, и там въздуха се подава от няколко места... :?
filmatoplo - майстор
Няма лошо който иска нека си я направи ,но да спазва всичко че всеки детайл е важен ,размери също. :wink:
fbr - майстор
За гаража варел, кюмбе, в най-добрия случай стара пернишка печка. Ама да горя пелети в гаража, малко в повече ми идва. То без друго, като я разпаля сутрин, после не се сещам за нея, освен ако не дойде някой кибик да я разръчка.
lz2skt - специалист
Аз имам пернишка в работилницата.Слагах и на отработено масло ,но понамирисваше и ме дразнеше.Сега работя по въпроса като екстра допълнително отопление на слънчогледови или рапични...доста трудна задача за гравитачна горелка.
perdeee - специалист
Здравейте и за много години. Мъчи ме.един въпрос,защо по стените на котела се натрупва един фин прах който когато го бутна докато гори горелката и става като бенгалски огън в котела? На всеки 500кг пелети чистя котела и събирам около 5-6 кг прах,настроил съм вентилатора на горелката да духа така че пламъка да е спокоен и жълтооранжев,така ли е правилно да работи или трябва да синее :? ?
andro440 - майстор
perdeee написа:
Здравейте и за много години. Мъчи ме.един въпрос,защо по стените на котела се натрупва един фин прах който когато го бутна докато гори горелката и става като бенгалски огън в котела? На всеки 500кг пелети чистя котела и събирам около 5-6 кг прах,настроил съм вентилатора на горелката да духа така че пламъка да е спокоен и жълтооранжев,така ли е правилно да работи или трябва да синее :? ?
tazi pepel ,един колега я купува и прави пиратки от нея ,ако искаш да те свържа ,,и какво е това 1чистене на 500 кила -аз чистя през тон и половина ,било котел ,било пепел

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: