Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
:wink:
Ей го появи се Филма. Пък ние тука хвърляме боб къде е. Таман да почнем да залагаме в Чехия ли е отишъл при чехкините или на плаж и се появи.
Ето ТУКА :partyman:
andro440 - майстор
phantom_ написа:
andro440 написа:
Браво,!А датчика за наличие на огън/светлина ,къде е монтиран?
phantom_ написа:
Да ви покажа и новият проект...Тея дни и ще я запаля да видим как гори :supz:
Ще бъде от дясно монтиран вътре в кутията, на лесно за смяна или преглед. Ако имаш нещо предвид казвай?
Ще може ли да /вижда от там / ,че е мн важно това и при палене и при работа на горелката . Няма ли да остане под повърхността,на суплото ,когато се е напълнило с гранули?
phantom_ - специалист
Днес ще е теста и ще се разбере как ще е?
phantom_ - специалист
Ето я и вече в действие :roll: И цвета е избран вече.

Прикачен файл

_20180322_140926.JPG

Прикачен файл

_20180322_140947.JPG

Прикачен файл

_20180322_141005.JPG

Прикачен файл

_20180322_141036.JPG
phantom_ - специалист
Благодаря колеги чак и на мен ми харесва :-D Единственият кусур е че поръчах много мощен вентилатор (че и два броя) и управлението не може да го намали достатъчно,наложи се да му затапвам изхода. Работи добре но е доста шумен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз ще бъда по-критичен и ще кажа, че на външен вид приликата с Грейко е докарана, което показва добро владеене на електрожен и ъглошлайф, но като гледам горенето ми се струва, че липсва баланс между първичен и вторичен въздух, което е много важно за качественото изгаряне, за КПД, а и за екологията. Този баланс се постига чрез заиграване с броя, размерите и разположението на отворите в горивната камера, както и насочване на въздушните потоци преди нея, мощността на вентилатора и много часове изследователски и инженерно-конструкторски труд
phantom_ - специалист
LazarGanev написа:
А
По принцип дупките са същите, и котелът е бял ето и нагледно да го видите https://youtu.be/mUVLncFm1Gc
gnt69 - майстор
phantom_ написа:
По принцип дупките са същите, и котелът е бял ето и нагледно да го видите
Отгоре смуче въздух трябва по дълъг маркуч или да приближиш бункера по близо, и скоби обезателно на двата края на маркуча. Иначе браво. :partyman:

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: