Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Браво бе ,ще фалират тези които продават пелети . :wink: аз какво да кажа като от 2 тона имам още 45 чувала .За месец януари съм изгорил 37 чувала .Оня ден пробвах 1 чувал пелети от Трон , горяха по добре от Швайгхофер , камерата по бяла и като чели по калорично горят даже намалих Температурата да оеднаквим ,или с Швайгхофер задавам 56 гр че камината да седи на 53 на степен 1 ,а с Трон свалих на 53 да си държи 53 на степен 1.прекалъл съм се с Румалеско .
Бай Гого - специалист
С тази горелка се родих,но май ще се прави още по малка..Виждам че си е доста силничка.
petar8007 - помощник
горелката е монтирана и засега всичко е повече от добре. Четвърта седмица работи без никакви проблеми. Като разход не мога да кажа колко е защото в момента не са ми закачени всичките радиатори ,в момента са ми три и един бойлер и ми дава около 8 кг. на денонощие
https://www.youtube.com/watch?v=GoqwutU6MFQ
andro440 - майстор
Бай Гого написа:
С тази горелка се родих,но май ще се прави още по малка..Виждам че си е доста силничка.
А пилетките на каква цена са ти? И аз съм със същия разход ,като тонаж ,за същия период време ,и топля 6 стаи + коридор и баня . и държа температурата на котела ,на над 65 градуса ,къщата ми много е студена северна ,на открит склон . С черупките излиза евтино ,но са като обем много и проблема е в складирането .
Бай Гого - специалист
andro440 написа:
Бай Гого написа:
С тази горелка се родих,но май ще се прави още по малка..Виждам че си е доста силничка.
А пилетките на каква цена са ти? И аз съм със същия разход ,като тонаж ,за същия период време ,и топля 6 стаи + коридор и баня . и държа температурата на котела ,на над 65 градуса ,къщата ми много е студена северна ,на открит склон . С черупките излиза евтино ,но са като обем много и проблема е в складирането .
Пелетите като цена /нормална цена/не се набутвам със скъпи . Топлим девет стаи и три коридора с температура на водата 56 градуса и 24.5 - 25.0 градуса в помещенията. Къщата няма изолация само ПВЦ дограма.
1115 - специалист
Време ми е.
Нямам котел, нямам си и парно (вилата я съборих наполовина преди 5..6г, къщата изоставих не ремонтирана преди 4... търся си строител за новата на новото място...), НО ми е време да си сглобя горелка. Дано да я направя поне нея.
После ще му мисля ...
Купих си един вентилатор преди нова година ма е на 110в и май се понабутах, но си поръчах шнек, запалка, редуктор и датчик.
Миналата седмица пък ми изпадна един повреден, но много готин вентилатор и по чудо си го ремонтирах. Ще стане с него супер горелка. Днес си го въртя по цял ден - 130м3. Малее ми ,но мисля горелката да е малка. Някой мислил ли е партия на неръждаеми тръби (ф130, ф160)да спретнем? Управлението ще си го правя аз, че мисля със солара на едно да ги вържа - да с топлят бойлер и да си помагат лятото.
andro440 - майстор
1115 написа:
Време ми е.
Нямам котел, нямам си и парно (вилата я съборих наполовина преди 5..6г, къщата изоставих не ремонтирана преди 4... търся си строител за новата на новото място...), НО ми е време да си сглобя горелка. Дано да я направя поне нея.
После ще му мисля ...
Купих си един вентилатор преди нова година ма е на 110в и май се понабутах, но си поръчах шнек, запалка, редуктор и датчик.
Миналата седмица пък ми изпадна един повреден, но много готин вентилатор и по чудо си го ремонтирах. Ще стане с него супер горелка. Днес си го въртя по цял ден - 130м3. Малее ми ,но мисля горелката да е малка. Някой мислил ли е партия на неръждаеми тръби (ф130, ф160)да спретнем? Управлението ще си го правя аз, че мисля със солара на едно да ги вържа - да с топлят бойлер и да си помагат лятото.
имам едно копче за балтон ,мога да ти го дам -даже да го зашия -ама ти и балтон май нямаш ,,пък искаш водна риза
1115 - специалист
Ти мани, но и гардероб нямам.
Все пак ме осветли отгоре идеята да си имам горелка, па къща, парно и котел - когато му дойде времето.
perdeee - специалист
Здравейте майсторанковци,отдавна не бях писал в форума но сега реших да си правя горелка та имам малко въпроси и като за начало колко да е диаметъра на вътрешния шнек,какъв дебит вентилатор ползвате и какъв мотор за шнека който подава пелетите от бункера а също така и с колко оборота мотор-редуктор задвижвате вътрешния шнек? Благодаря ви предварително.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: