Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср ное 21, 2018 8:06 pmdechoo написа:
Здравейте,
искам да питам тези, които са правили сами управлението на горелките, какви вентилатори използвате и как регулирате оборотите? Първоначално използвах един вентилатор на 12V/35W, но който регулирах захранващото напрежение, но при последните проби при много малка мощност вентилаторът изгоря. Сега съм се насочил към този. Мисля да му правя фазов регулатор на мощността, като следя и оборотите. Моля тези които са минали вече през това и имат опит да споделят мнения и схеми.
На времето в тоалетните на всички ресторанти имаше едни Руски сешоари за ръце. Вентилатора на тези сешоари е много мощен, моя го взех от битака за15 лв и горелката ми работи перфектно с него. Оборотите регулирам с регулатор , коѝто купих от " млад техник" , контакт с потенциометър 12лв.Ще снимаам за да го видиш.
чет юли 05, 2018 11:17 amfilmatoplo написа:
:wink: Точно така -при камините вентилатора е на изхода .
Имам стражишка камина,която която не е много ефективна,ама ми дотегна да влача дърва,и се заглеждам за преустройство.Защо вентилатора трябва да е на кюнеца.Как се реализира това.Ето какво представлява
Изображение
Идеи как да процедирам с това,мястото отпред е ограничено и отпада варианта горелка и бункер наедно.
Кюнците са ми така
Изображение
filmatoplo - майстор
Тази печка на пелети ли искаш да я правиш .
шоп - майстор
нед дек 09, 2018 1:33 pmICATA написа:


Имам стражишка камина,която която не е много ефективна,ама ми дотегна да влача дърва,и се заглеждам за преустройство.Защо вентилатора трябва да е на кюнеца.Как се реализира това.
Колега, с отоплението шега не бива, когато отоплителният уред е в къщата: смъртоносно е. Купете си фабрична пелетна камина. Страшно е да се преправя камина на твърдо гориво в пелетна от човек, който пита, защо вентилатора трябва да е на димоотвода.
Нищо лично, но скоро имаше тама за загинал млад човек.

Успехи!
fbr - майстор
Някой купувал ли е стока от този сайт . Има опция за разглеждане на български, а като направиш покупка ти начислява доставка около 30 Евра. За стока с тегло 120 кг си е супер, стига да няма нещо написано с дребен шрифт. Само плащането трябва да е предварително.
Последна промяна от fbr на вт дек 11, 2018 2:27 pm, променено общо 1 път.
Валтер Желязков - специалист
До колкото ми е известно, пратка до 10 кг., идва от Полша за 40 евро по Спиди до адрес, отделно е таксата за превода на плащането.
filmatoplo - майстор
За пелети поръчвайте горелките с по малки вентилатори например WPA 07 .
fbr - майстор
Абе вента после ще му мисля. За всеядна се оглеждам. Нещо от сорта. Изображение
filmatoplo - майстор
:) Тая де :wink: нали намерихме и клипове .

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: