Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
data написа:
phantom_ написа:
Като мотовилка /колянов вал го направи.
Горивната камера е дълга около 40 см и за да получа толкова дълъг ход ми трябва диск с диаметър 40 см а няма къде да го събера
Нещо много бъркате!
При диск с диаметър 40 см хода може да е 80 см! Хм!
data - специалист
phantom_ написа:
data написа:
phantom_ написа:
Като мотовилка /колянов вал го направи.
Горивната камера е дълга около 40 см и за да получа толкова дълъг ход ми трябва диск с диаметър 40 см а няма къде да го събера
Веднага ти казвам от къде да го вземеш и как да го направиш,от задна чистачка на кола заедно с моторчето само един траф ти трябва :roll: :wink:
Моторче имам някакво руско , с 4 пина , траф ще намеря - чакам схемичка :supz:
data - специалист
шоп написа:
data написа:
phantom_ написа:
Като мотовилка /колянов вал го направи.
Горивната камера е дълга около 40 см и за да получа толкова дълъг ход ми трябва диск с диаметър 40 см а няма къде да го събера
Нещо много бъркате!
При диск с диаметър 40 см хода може да е 80 см! Хм!
при 40 см диаметър хода няма как да е 80 см , виж ако радиуса е 40 см - хода ще е 80
phantom_ - специалист
Имах предвид без схеми,а директно моторче от задна чистачка от кола.Там рамото има ход напред назад и според това колко ход ти трябва ще го хванеш на определеното място.Мериш и за колко време прави хода и му определяш това време от управлението.
data - специалист
phantom_ написа:
Имах предвид без схеми,а директно моторче от задна чистачка от кола.Там рамото има ход напред назад и според това колко ход ти трябва ще го хванеш на определеното място.Мериш и за колко време прави хода и му определяш това време от управлението.
Мерси за идеята , така ще се получи . Трябва да потърся някакво моторче за задна чистачка
шоп - майстор
data написа:
при 40 см диаметър хода няма как да е 80 см , виж ако радиуса е 40 см - хода ще е 80
Прав сте разбира се. Нещо аз се обърках. Извинявам се.
phantom_ - специалист
Освен с някакво приспособление да става,но според мен това моторче е готов вариянт.
phantom_ - специалист
Ето изглед на новата горелка

Прикачен файл

_20171111_175548.JPG

Прикачен файл

_20171111_175523.JPG
phantom_ - специалист
Грейко BiG,ето и по краен вариант. Утре ще е теста :-D

Прикачен файл

_20171112_203809.JPG

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: