Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
i az se radwam ,Човека си мисли ,че го лъжа и за това ей сега ще пусна един клип,който онази вечер не можах да кача в нета
4799inpl64 написа:
Е,браво!Дойдохте си на думата,стигнахте до ракията и всичко е точно.Не се решавали проблемите на по чашка,а?
slavixristov - специалист
Управление на горелката през интернет, все още не е монтирано към горелката и котела затова показанията са такива. Като я монтирам ще направя клип, ще се наложи и малко промени по менютата.
Изображение

Изображение
phantom_ - специалист
Добре изглежда,а това за работата на шнека как ще е постоянно ли,или както при другите на цикли?
andro440 - майстор
нямаш 200 лв за Натурела ли ? без управление ,няма да /Изчистиш нещата /
ivan-avto написа:
здравеите аз сам нов в този форуом .изчетох доста от проблемите на горелките .поради една причина .да видя какви грешки допускам при направата на мота смоделка горека. до тук доста ми помогнахте .за сега използвам подрчни матириали направих горивната камера поставих винилатор .и я запалих подавам рчно в момента гори много добре но си трябва електроника за да подържа горенето.дал съм някои параметри да ми направят електроника .да се пали 8 м. да подава от 0.30 до прес 1м тека до 10м .и да се овиличава и намалява винтилатора. това ще ми е тестова ел. дкато изгадя нещата. да отбележа че всичко е 12в винтелатора и мотора за шнека са от кола и нагревателя за палене. като я пробвам тези дни ще пиша. но ме мотят с електрониката. ще опитам пък ако стане ще е добре. :idea:
slavixristov - специалист
phantom_ написа:
Добре изглежда,а това за работата на шнека как ще е постоянно ли,или както при другите на цикли?
Всичко вече работи перфектно, горелката и циклите на подаването на шнека могат да се регулират както от самата горелка така и през интернет. Може да се зададе температура през интернет и горелката сама да изчисли нужните времена за подаване и пауза между дозите.Долу графиката е в три цвята : Червен- температура Син-влажност на въздуха Бял-графично изобразяване кога и за колко време работи шнека. В момента горелката държи 43 градуса и подаването е 2.30 мин. пауза и 2 сек. подаване, това е с слънчогледови пелети.На клипа в 2.20 минута се вижда как е спирана за почистване и после запалена как е дигнала темп. това е червената графика.

perdeee - специалист
Здравейте,искам да споделя с вас за моята самоделна горелка с два шнека по модел на Бай Гого за което съм му страшно благодарен както и на други колеги от форума за помощта,горелката работи вече почти два месеца като горя само слънчогледови пелети и нищо друго и мога да кажа че се справя безпроблемно с тях,не изисква почти никакви грижи освен да изхвърлям пепелта от пепелника през 2-3 дни като за периода от 24 октомври до днес разхода ми е около 800 кг за 100 кв.м отоплявана площ като се има предвид че горелката работи 24 часа като през деня поддържа 22гр а вечер 20гр. Само малко ме дразни факта че тук в района на Добрич пелетите са на цена 250-270 лв като се има предвид че има райони в които могат да се намерят и за 170-180 лв но са ми далеч. :partyman:
filmatoplo - майстор
Тип Грейко ли беше или тубусна .
perdeee - специалист
Не е тип грейко а е тази със тръбата и скаричката вкарана в нея.
filmatoplo - майстор
Каква е тайната че не се задръства на 5-10 часа скарата .

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: