Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Virtex - майстор
Дискусията е интересна, затова споделям наблюдение:
За момента виждам има някакви аномалии с форума ( нямам идея защо ), може някои от мненията или да са разместени или да ги няма.

Затова ако имате желание може да прегледате последните си мнения дали са налични.

Нямам идея защо става така и дали ще се оправи.
stefan.panayotov - напреднал
Virtex написа:
Дискусията е интересна, затова споделям наблюдение:
За момента виждам има някакви аномалии с форума ( нямам идея защо ), може някои от мненията или да са разместени или да ги няма.

Затова ако имате желание може да прегледате последните си мнения дали са налични.

Нямам идея защо става така и дали ще се оправи.
В сайта са имали технически проблем. Казват че го оправили.
Имам въпрос към знаещите. Ако в горелката се подават около 5 кг. пелети в час достатъчни ли са 60 -70 кубика въздух в час?
phantom_ - специалист
Всичко хубаво,но няма никакво управление,автоматизация...? Според мен няма да има успех тая горелка.Аз лично не бих я купил и да ходя да я паля постоянно и да я гася като ми стане топло.Прекалено е усложнена с тея механизми.
stefan.panayotov - напреднал
phantom_ написа:
Всичко хубаво,но няма никакво управление,автоматизация...? Според мен няма да има успех тая горелка.Аз лично не бих я купил и да ходя да я паля постоянно и да я гася като ми стане топло.Прекалено е усложнена с тея механизми.
Горелката е проектирана така че хора които мъкнат дърва и въглища да могат срещу минимална сума да могат да автоматизират процеса на отопление. Запалването отнема няколко минути. След това има възможност да зададете необходимата мощност. Регулирането става по механичен начин с преместване на регулатора до необходимото ниво. След това горелката си гори и си чисти сама пепелта. Уникалното е че може да ползвате супер евтини пелети - реално цената на на отоплението ще е почти като тази на дърва но няма да кладете през час.
Ако желаете срещу минимална сума може да си поставите таймер и някакъв температурен сензор който да я превключва в режим поддържане. След падане на поставената температура горелката преминава режим настроена мощност. Реално всички горелки дори най-скъпите правят това същото.
В крайна сметка на тази горелка няма аналог на пазара. Цената на комплекта горелка, шнек, бункер е два пъти по-ниска от всички други които могат да горят устойчиво слънчогледови пелети.
gnt69 - майстор
Сумата не е минимална а 1000 лева. Икономията идва от прецизното управление, струва ми се че разхода ще бъде голям.
stefan.panayotov - напреднал
gnt69 написа:
Сумата не е минимална а 1000 лева. Икономията идва от прецизното управление, струва ми се че разхода ще бъде голям.
Не напротив. Разхода е такъв какъвто желаете. Регулирането на мощността е много прецизно. Ако искате да е съвсем перфектно за 60-70 лева ще си поставите електроника която да контролира температурата ви.
Посочете ми горелка на пазара в комплект като този на по-добра или поне близка цена. Аз поне не намирам. Отново обръщам внимание горелката е проектирана за работа със слънчогледови пелети. Аналозите са поне на двойна цена.
4799inpl64 - специалист
stefan.panayotov написа:
gnt69 написа:
Сумата не е минимална а 1000 лева. Икономията идва от прецизното управление, струва ми се че разхода ще бъде голям.
Не напротив. Разхода е такъв какъвто желаете. Регулирането на мощността е много прецизно. Ако искате да е съвсем перфектно за 60-70 лева ще си поставите електроника която да контролира температурата ви.
Посочете ми горелка на пазара в комплект като този на по-добра или поне близка цена. Аз поне не намирам. Отново обръщам внимание горелката е проектирана за работа със слънчогледови пелети. Аналозите са поне на двойна цена.
В общи линии си прав,но всеки гледа на хляба мекото.То 5 тона пелети си тежат колко 5тона въглища,ама
После си гледкаш на монитора как бичи горелката и щракаш тук вьв форума.С тия зьбчатки.........,не че е лошо ама всеки гледа кьм електрониката.И приятелско мнение-един по-така клип,че този е като името на форума,особено втория с кофражното платно.Приеми го като градивна критика,не го казвам с лоши намерения!Успех!
phantom_ - специалист
Така е всеки гледа на хляба мекото.Просто е допълнително усложнена откъм механика,а лошото е че сама не може да пали,а пък 1000лв. Са си 1000лв :wink: не са малко пари. Не знам за какво е спестено управлението като най скъпото е 200лв?Тея зъбчатки и колелца колко излизат и по надежни ли са?
шоп - майстор
За мен горелката е много добра.

Зъбчатките и храповиците са надежни-няма натоварване, няма високи обороти. Обаче жилото е слабото звено! Едно телче да се закъса и ще наруши работата.

По ми е интересна горелка Газификатор. Може ли няколко думи и за нея.
stefan.panayotov - напреднал
4799inpl64 написа:
stefan.panayotov написа:
gnt69 написа:
Сумата не е минимална а 1000 лева. Икономията идва от прецизното управление, струва ми се че разхода ще бъде голям.
Не напротив. Разхода е такъв какъвто желаете. Регулирането на мощността е много прецизно. Ако искате да е съвсем перфектно за 60-70 лева ще си поставите електроника която да контролира температурата ви.
Посочете ми горелка на пазара в комплект като този на по-добра или поне близка цена. Аз поне не намирам. Отново обръщам внимание горелката е проектирана за работа със слънчогледови пелети. Аналозите са поне на двойна цена.
В общи линии си прав,но всеки гледа на хляба мекото.То 5 тона пелети си тежат колко 5тона въглища,ама
После си гледкаш на монитора как бичи горелката и щракаш тук вьв форума.С тия зьбчатки.........,не че е лошо ама всеки гледа кьм електрониката.И приятелско мнение-един по-така клип,че този е като името на форума,особено втория с кофражното платно.Приеми го като градивна критика,не го казвам с лоши намерения!Успех!

Без труд разбира се нищо не става. За лекото съм съгласен. Че електрониката в някаква степен улеснява нещата няма спор. НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ВСИЧКО СИ ИМА ЦЕНА .
За клипа - това е документален запис. Ако трябва да вземем акъла на някой от декори и ефекти можем но това не е целта.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: