Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Аз се топля още на чехкини ,от октомври уж на пелети ,тя жената ако чете до тогава ще съм на шамари :lol: .
andro440 - майстор
бившата , стана чехкиня ,
Последна промяна от andro440 на чет авг 31, 2017 9:18 pm, променено общо 1 път.
andro440 - майстор
малко понаредих кабелите за захранването на големия шнек ,че ако пукна посред зима ,,,техника ,които ще дойде ако проблем има да се ориентира
Прикачен файл:
IMG_20170830_213359_1.jpg
andro440 - майстор
ЗДРАСТИ НА ВС .МОЙ ПОЗНАТ с котел Атмос е пред дилема ,каква пелетна горелка да избере и на коя от двете врати да я монтира ,Атмоса е пиролизен с вентилатор . Момчето си е харесало грейко и вероятно скоро ще купи горелка ,също така ако на някой му е писнало от грейкото -да се обажда веднага ,за наличието на такова . ,,,да видим и усетим ,как грейко гори на пиролизен Атмос
filmatoplo - майстор
Търбуша ги като вълк -агне :wink: много имам направени с горелка Грейко ,монтирам ги на долната врата ,но за целта има доста преработка .Маха се вентилатора, клапата за въздух, огнеопорните тела ,двете камери се преграждат по вертикала . :wink:
joro39 - специалист
Най- добър успех има на горната врата ,като се пусне и вентилатора на проценти .
шоп - майстор
joro39 написа:
Най- добър успех има на горната врата ,като се пусне и вентилатора на проценти .

+ 1 за монтаж на горната врата. Чехите така монтират на пиролизните котли. Логиката на движение на пирогазовете е такава. Демек надолу.
filmatoplo - майстор
Да така е по лесния начин ,чехите не ги мислете мн умни .И мислите ли че нямам и монтажи на горната врата но друг тип горелки :wink: .Всеки е свободен да си решава.
andro440 - майстор
filmatoplo написа:
Да така е по лесния начин ,чехите не ги мислете мн умни .И мислите ли че нямам и монтажи на горната врата но друг тип горелки :wink: .Всеки е свободен да си решава.
За Атмоса ми се струва ,че ,по логично е да на долната врата ,както казваш Филме .И логиката ми е следната ,че топлото бяга нагоре ,а пепелта пада надолу щото земята привлича всяко нещо . Атмоса ,така или иначе ще бъде изтърбушен ,,,и за какво му е вентилатор ,като Грейкото ще си нагнетява въздух и огънь....Те и Хамериканците правят самолети -ама руснаците как да ги стигнем ? :)
joro39 - специалист
Но логиката на Атмоса е газовете да вървят на долу ,и тогава к.п.д .му е много по добро.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: