Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lz2skt - специалист
Според мен монтажа на горната врата се прави защото става по-бързо и лесно.При монтаж на долна врата е и необходимо да се прегради бункера с ламарини и си е играчка предполагам.Всеки гледа набързо да ти вземе парите без да се занимава много ,много...По подобие,може би примера да не е много точен,но кой фирмен техник прегражда бункера на Боша при монтаж на горелка да получи още един ход примерно ...бум 4 отвора за фланеца на нова отлята врата с отвор и готово.....
joro39 - специалист
Глупости на таркалета , викат у наше село.
lz2skt написа:
Според мен монтажа на горната врата се прави защото става по-бързо и лесно.При монтаж на долна врата е и необходимо да се прегради бункера с ламарини и си е играчка предполагам.Всеки гледа набързо да ти вземе парите без да се занимава много ,много...По подобие,може би примера да не е много точен,но кой фирмен техник прегражда бункера на Боша при монтаж на горелка да получи още един ход примерно ...бум 4 отвора за фланеца на нова отлята врата с отвор и готово.....
filmatoplo - майстор
Точно така ,за по лесно на горната врата ,бас ловя че аз съм първия монтирал и преграждал Атмос с горелката долу .Няма за какво да спорим ,ако горелката е долу със прехради ,пламъка се развива добре получава си силата с пълно кпд на изгаряне - котела е триходов ,ако горелката е горе пламъка не може да се развие то няма место ,котела е ход и полувина .Ако горелката е друга тип тубусна и е горе пламъка се развива добре ,но пак се поставят вътре отражатели ,но няма да кажа къде.
lz2skt - специалист
Няма какво да се лъжем...Много малко са майсторите и фирмите който си вършат работата качествено и клиентът остава доволен и както се казва по селски ...топлото не бяга през комина.То и за това този форум е пълен с недоволни ,дето се мъчат да правят подобрения....
Бай Гого - специалист
Къде отиде темата.. Как да си направи сами пелетна горелка
filmatoplo - майстор
:wink: Айде де давай идея за нова горелка ,аз нямам котел за такава ,за Притито вече имам .
Бай Гого - специалист
filmatoplo написа:
:wink: Айде де давай идея за нова горелка ,аз нямам котел за такава ,за Притито вече имам .
Аааа..Не съм се нарадвал още на последната.И тази зима,пък за следващата друга..

Изображение
andro440 - майстор
Бай Гого написа:
filmatoplo написа:
:wink: Айде де давай идея за нова горелка ,аз нямам котел за такава ,за Притито вече имам .
Аааа..Не съм се нарадвал още на последната.И тази зима,пък за следващата друга..

Изображение
За следващата зима ,дано от тотото да спечелиш ,и да се отървеш от таз орисия на газ и на ток да минеш ,и пари да има , че и на мен ми писна с тез железа и таз сиромашия ,да измисляме ,вместо да си пием ракия .... :)
perdeee - специалист
Здравейте бихте ли споделили каква спирала използвате за външния шнек? Моята е ф46 и е в тръба ф70 но когато работи примерно на 3 секунди за един цикъл пуска 30 грама пелети а на следващия 10 грама и това е с мотор 11оборота а със мотор 5 оборота има моменти когато не пуска изобщо а на следващото завъртане пуска 20 грама. Променях наклона но без особен резултат и все така си работи неравномерно. Спиралата ми е от мотор-барбекю от тези със тесните витки а гледам че предлагат и спирали ф60 със широки витки, дали смяната и би довела до равномерна работа на шнека?
Бай Гого - специалист
perdeee написа:
Здравейте бихте ли споделили каква спирала използвате за външния шнек?
Тръба Ф75..Спирала Ф50

Изображение

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: