Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
вт дек 11, 2018 2:34 pmfbr написа:
Абе вента после ще му мисля. За всеядна се оглеждам. Нещо от сорта. Изображение
Моита я купих от тук комплект http://www.alexterm2007.com/pages/universalni-gorelki наи отдолу има ценова листа.Има и такива каквито търсиш вече ти преценяваш цената дали ти изнася .
fbr - майстор
ср дек 12, 2018 12:24 pmmaistora1965 написа:

Моита я купих от тук комплект http://www.alexterm2007.com/pages/universalni-gorelki наи отдолу има ценова листа
Там виждам цена 1860 лева. Какво включва комплекта.
filmatoplo - майстор
От долу пише -горелка ,бункер ,управление :wink: цени от 1600 /1860 лв за малките до 25 клв.
fbr - майстор
Бункера не ме устройва, (ако е същия чиито размери ги има в полския сайт) щото мястото ми е по-специфично, и сигурно ще се наложи специална изработка. Управление смятах Натурела да му слагам. Трябва да питам цена само за горелка.
filmatoplo - майстор
:) Шега -ама питай само за горивната глава и шнек редуктора :wink: .
шоп - майстор
ср дек 12, 2018 1:34 pmfbr написа:
Управление смятах Натурела да му слагам.
Внимавай с управлението :idea: Моя съвет е е да използваш управления предназначени за универсални горелки с един шнек. Имат си специфични датчици от типа защита на фидера от обратен огън. Да не направиш пожар!
fbr - майстор
Абе, за там мисля да му правя пожарникар. Ама, даже се чудя дали въобще ми е необходимо управление, като може да се опрости работата до две циклични релета. Фен съм на опростените решения. Не че не съм правил и доста засукани работи, но простите и гениални комбинации винаги са ме кефели. Засега не бързам, ще се готви за другия сезон.
шоп - майстор
ср дек 12, 2018 1:59 pmfbr написа:
Абе, за там мисля да му правя пожарникар.
То системата пожарникар според мен е задължителна. Елементарна и не се нуждае от ток.
Контролер за 1000 лева не струва и стотинка ако се появи обратен огън и спре тока :shock:

Иначе идеята за обратен огън във фидера е ако датичка я засече да спре вентилатора и да започне шнека да работи непрекъснато докато темературата на фидера влезе в норма. Така новото гориво избутва обратният огън в горивната глава, където му е мястото.

Пак съвет от мен. Не пести от управление. Моето е най-евтиното: Титаник...дали струва и 80 лева, но работи като часовник.

По-новите поколения управления с цена 200-300 лева имат повече възможности и според целтта може да прецениш дали си заслужава инвестицията.
Успехи!

П.П. Точно сега е момента да се пазариш и купуваш. Сезона е мъртъв и на търговците им трябва кеш.
Пролетта вече е умряла работа за пазарлък, а пък есентта-забрави. Тогава се е.бът тези на пангарчето:-)
maistora1965 - специалист
Само да добавя за бункера можеш да се разбереш с човека аз поисках и ми я окомплектоваха с наи малкият някъде около 100 килограма /съдържание/ също така захващането на бункера за горелката е много важно иначе има опаснос ако не е оплътнено от обратен огън. 1600 е цената до 25 киловата без гаранция но аз прецених че едва ли някои ще тръгне от София до Враца за всеки проблем и я купих без.Контролерът е много добър и работи много добре с горелката аз също мислех за Натурела но се отказах наи вече заради изчакването и датчиците за запалване които трябва да ги лъжеш.
ktch_1964 - специалист
ср дек 12, 2018 1:59 pmfbr написа:
Абе, за там мисля да му правя пожарникар. Ама, даже се чудя дали въобще ми е необходимо управление, като може да се опрости работата до две циклични релета. Фен съм на опростените решения. Не че не съм правил и доста засукани работи, но простите и гениални комбинации винаги са ме кефели. Засега не бързам, ще се готви за другия сезон.
Аз съм с такъв контролер направен от мен и не желая да го сменям с нищо друго. Като чета постовете на хората с пелетни
горелки какви неприятности имат с тези контролери си казвам , никаква електроника. Не само в България е така, чета и един
руски форум и там се оплакват от електрониката.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: