Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Бат Диди - специалист
LazarGanev написа:
Бат Диди, грешно си разбрал - торча си има сервиз през нета - като събере буца шлака, чичката от другата страна натиска едно копче и буцата пада. Може би услугата е платена и твоя приятел не се е абонирал, знам ли :?
Тъй тъй де баш така анджък точно така , ама с ръжена, ама аз пак къв съм, забравих, то това не го обясних става въпрос за е новия нет ултрамикросиликоноквантовия.
andro440 - майстор
В/у себе си преди вс . и по проект за водородна горелка смесено, със стърготини .Идеята е да постигна и създам горелка ,с голямо Кпд и да гори нещо ,което никой не го използва !
koksan написа:
Бат Андро, а над какво работите в момента?
data - специалист
Малко личен опит - горелките чиито скари подават въздух само от долу на пелетите са много по склонни да задръстват . Факелните горелки който са с тръбни скари за подаване на въздух (тип тръба в тръба) и подават въздух за горенето не само отдолу , а и от страни горят много по добре и задръстват много по малко . Дори ми се струва че горелките като полските който подават въздух странично на горенето а леглото за горене представлява нещо като винкел но с по голям градус ще горят най добре , но за жалост не ми е останало време да пробвам и тоя вариант . Дано съм бил полезен
filmatoplo - майстор
Днес засичах колко бързо пали моята камина -от мига на започване да пуска пелети до поява на пламък -77 секунди ,до сега на пазара не ми е известна камина която може да бие това време :cool: .
filmatoplo написа:
Днес засичах колко бързо пали моята камина -от мига на започване да пуска пелети до поява на пламък -77 секунди ,до сега на пазара не ми е известна камина която може да бие това време :cool: .
Къф допинг и сипваш?
Мойто Горелко е палило най бързо за 115 секунди със слънчогледови.
Сега пали за ок. 150. Предполагам, че има много прах в бункера, понеже ми поиска да увеличавам подаването- почти 8 секунди.
Не съм чистил бункера от как е създаден.
filmatoplo - майстор
:) Сегашния допинг е пелети Трон ,просто с тези свикнах .Да уточня че броя от започването на пелетите да падат -което е 26 секунди ,и за още 51 се появява пламък ,имал съм случаи и за по кратко около 32-40 секунди след като пелетите са вече паднали в кошницата .При моята няма пушеци нито искри преди да се появи пламъка .
andro440 - майстор
При мен пали само веднъж за 10 секунди ,,есента - следващото палене е на следващата година по същото време , просто съм си оразмерил системата да гори икономично :drinkers:
phantom_ - специалист
Ето го и най новия проект 30кв :-D

Прикачен файл

_20180426_152622.JPG

Прикачен файл

_20180426_152558.JPG

Прикачен файл

_20180426_152543.JPG

Прикачен файл

_20180426_152526.JPG
phantom_ - специалист
Благодаря Филме. Само ти го хареса :wink:

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: