Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
:drinkers:
joro39 - специалист
LazarGanev написа:
А бе извинявай, не че нещо, ама аз така тълкувамнаписаното от теб:
perdeee написа:
[quhttp://www.dwyer-inst.com/Product/Flow/FlowSwi ... filmatoplo"]С управлението Натурела се настройва Вентилатора да вентилира по време на работа през интервали на по високи обороти точно за да издуха пепелта това помага .
Да аз си взех Натурела с цветния дисплей ,значи според теб ще става и за слънчогледови? Питам защото трябва да се купуват пелети за зимата и представи си ако взема 4-5 тона слънчогледови и не иска да ги гори колко интересно ще стане,а и все още нямам котел за да изпробвам дали ще гори и за това моля за мнение дали според вас ще стане.
perdeee написа:
Гореллката ми е готова,всъщност сега е разглобена за леки промени но като цяло е готова,ще пусна и снимки след промените но нямам котел където да я пробвам а такъв ще взема може би преди зимата така че вариянта с изпробване отпада,ако някой ползва подобна горелка със слънчогледови пелети моля да сподели как се държи.
За да не таиш излишни надежди, по-добре не разчитай, че ще гори слънчогледови пелети. Само с вентилатор самопочистване не става, а пепелта от тези пелети е много.



И що да не може с един вентилатор ,аз от 4 години само със слъчогледови се отоплявам.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами защо си мълчиш като пита човека? Значи всичко е наред - да купува пелетите! :)
data - специалист
След серия експерименти ще споделя моя опит в направата на горелка :

1. Размер на огнището - максимално съотношение на скарата : 2/1 . Демек - дължината не бива да надхвърля два пъти ширината
2. Отворена част на скарата - между 8-12 % . Моята я правя на 10 %
3. Размер на отворите - максимално близо до размера на пелетите който ще се горят . Моята е с 6 мм отвори за 6 мм пелети
4. От изключително значение е вътрешният шнек да е на нивото на скарата
5.Цикъла на горене да е максимално кратък , но това зависи от капацитета на шнековете . При мен е при цикъл 10 с. подаването е 3 с.

п.п. Горелката ми е кажи речи като на Бай Гого и има само един вентилатор ( достатъчно голям ) и няма бъркалка . Мощността на горелката е около 100 кв и горя само слънчоглед
filmatoplo - майстор
Относно цикъла ,и аз го правя малък с малко подаване - постоянно да мърда пепелта иначе ще залепне.
data - специалист
filmatoplo написа:
Относно цикъла ,и аз го правя малък с малко подаване - постоянно да мърда пепелта иначе ще залепне.
много зависи и от пелетите - тия на биоенергия сливен примерно на мен ми правят много шлак , в монента "Феонекс" ми доставя едни на 8 мм и съм много доволен. Става въпрос за Варна
perdeee - специалист
data написа:
След серия експерименти ще споделя моя опит в направата на горелка :

1. Размер на огнището - максимално съотношение на скарата : 2/1 . Демек - дължината не бива да надхвърля два пъти ширината
2. Отворена част на скарата - между 8-12 % . Моята я правя на 10 %
3. Размер на отворите - максимално близо до размера на пелетите който ще се горят . Моята е с 6 мм отвори за 6 мм пелети
4. От изключително значение е вътрешният шнек да е на нивото на скарата
5.Цикъла на горене да е максимално кратък , но това зависи от капацитета на шнековете . При мен е при цикъл 10 с. подаването е 3 с.

п.п. Горелката ми е кажи речи като на Бай Гого и има само един вентилатор ( достатъчно голям ) и няма бъркалка . Мощността на горелката е около 100 кв и горя само слънчоглед
Благодаря колега,това ще е много полезно както за мен така и за много други решили да сътворят нещо сами,ако е възможно ще помоля да кажеш с какви данни ти е вентилатора. Жив и здрав.
data - специалист
perdeee написа:
data написа:
След серия експерименти ще споделя моя опит в направата на горелка :

1. Размер на огнището - максимално съотношение на скарата : 2/1 . Демек - дължината не бива да надхвърля два пъти ширината
2. Отворена част на скарата - между 8-12 % . Моята я правя на 10 %
3. Размер на отворите - максимално близо до размера на пелетите който ще се горят . Моята е с 6 мм отвори за 6 мм пелети
4. От изключително значение е вътрешният шнек да е на нивото на скарата
5.Цикъла на горене да е максимално кратък , но това зависи от капацитета на шнековете . При мен е при цикъл 10 с. подаването е 3 с.

п.п. Горелката ми е кажи речи като на Бай Гого и има само един вентилатор ( достатъчно голям ) и няма бъркалка . Мощността на горелката е около 100 кв и горя само слънчоглед
Благодаря колега,това ще е много полезно както за мен така и за много други решили да сътворят нещо сами,ако е възможно ще помоля да кажеш с какви данни ти е вентилатора. Жив и здрав.
80 W / 220 m3/h

Добре е да се изгради достатъчно голяма платфома - вентилатор и вътрешен шнек с достатъчно голям капацитет тъй като управлението на натурела позволява регулиране в широки граници . С веднъж изградена достатъчно гъвкава платформа към нея могат да се закачат различни по големина горивни камери . Преди да започнете да правите горивната камера трябва да я съобразите с типа на котела си и от там да изберете какъв тип горелка ви е необходим - с хоризонтален или с вертикален пламък . При мен топлообменника е хоризонтален и заради това горелката е със хоризонтален пламък
perdeee - специалист
Колеги на вашите горелки които са със два шнека колко оборота са им моторите?Моите са по 5.3 об но за да захрани горелката трябва да въртят от порядъка на 25-30 секунди и толкова на изчакване,немога да разбера оборотите ли са ми малко или външния шнек не ми е направен както трябва. Спиралата ми е 49мм от мотор-барбекю слагам я в тръба ф55 вътрешен диаметър и подава много малко и неравномерно,сега я сложих в тръба ф75 но няма почти никаква разлика,пробвах го под различен наклон но пак нищо,помогнете къде може да е проблема и дали е нужно да сменям и двете моторчета?
dani731117 - специалист
пробвай с 11 и повече обороти . аз съм с 11 и работи добре .

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: