Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
Топло стана ,,Всичко се запролети ! и загаснаха горелките дори ,ред сега е на шегата и първоаприлската лъжата ,кой изкарал е с три тона ,сезона и за до година мисли си за нова мода .Аз колеги -няма да се хваля -но горелката засмяня ,я обърнах на вода -и от кладенеца точа ...ама да не си помислите сега ,че ще топля ,къщата с вода ! Ще я изстудявам ,вече ,цяла зима ВРЯ !
filmatoplo - майстор
:-D Честит празник ,и моята днес не гори :wink: да не тестваме за колко минути идва пожарната :yawinkle: .
slavixristov - специалист
Зимата вече мина, изгорени почти 3 тона слънчогледови пелети. Горелката е супер и преди с дърва и въглища не съм имал такава жега, то зимата не беше люто но съм повече от доволен. Сега почвам по компактен модел горелка с повече екстри, тази стана малко дървена но избута зимата без нито една забележка. Снимах я вътре има малко налеп който нарочно оставих за снимката. Контролера се справи отлично. Останаха ми няколко чувала така че ще гори до пълно изчерпване, остана и една кофа с дървени които вече са заредени.


п.п Забравих да напиша че два пъти чистих кюнци, но не се оплаквам.

Изображение
phantom_ - специалист
filmatoplo написа:
:? И не се задръства .
Е все пак е 1ви април :lol: :lol: :lol:
andro440 - майстор
Пускам си горелката на търг ,с все шнекове и Натърелско управление ,за два сезона е прекарала 12 тона черупки /само черупки от орех / и в момента гори -загрява 50 кВт -ов виадрус на кутия и няма проблем с него ,може да го накара да заври ...начална цена -предлагайте . .....без запалката се продава ,с нея ,цената е 80 лв нагоре !
filmatoplo - майстор
:) И аз така правя ,като продавам кола и свалям резервната и акумулатора :)
Този трик не съм го правил но съм се сблъсквал на него през 90 те при покупка на лада .

Сега за да се продаде горелка втора ръка е добре купувача да получи това-

Презентация че работи
Демонтаж и транспорт до новия адрес
Монтаж или логистика
Нов пуск

желая успех
Бат Диди - специалист
На черупки от орех даже и "зеления убусник" върви, дори смесени 1:1 с лоши дървесни пелети (ако е само с дървесните се задръства и спира).
Бат Диди написа:
На черупки от орех даже и "зеления убусник" върви, дори смесени 1:1 с лоши дървесни пелети (ако е само с дървесните се задръства и спира).
Бат Диди, зеленото кавазаки ли имаш предвид?
От темата за "зеления", останах с впечатление, че се справя добре само с дървесни. Тука Анди може да ни осветли обективно.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: