Най - вълнуващия въпрос зимно време.
perdeee - специалист
Голям отвор за въздух под скарата,всъщност под скарата няма никаква преграда а си е отворено за да преминава въздуха от вентилатора като разбира се в предния долен край на скарата си има преграда,скарата да е наравно с вътрешния шнек и достатъчно мощен вентилатор моят е 210 кубика,при междинното почистване не оставя никаква пепел по скарата даже ако вентилатора е усилен повече от необходимото вади и пелетите. Първоначално я бях направил с преграда под скарата с отвори но се задръстваше на около 5-6 часа но когато я махнах и не ходя при горелката с дни.
filmatoplo - майстор
Тогава Грейко защо изоставиха предния модел .
perdeee - специалист
Нямам идея,даже и незнам какъв.е.бил той. Аз за сега съм доволен от горелката ще видим как ще е когато паднат температурите и ще гори почти без да се изгася,сега когато термостата я изгаси и при почистването скаричката остава абсолютно чиста без прашинка пепел по нея. Само да споделя че горя пелети само на един производител,не съм опитвал други,може би и това да има някакво значение,може да са с добро качество но само предполагам защото не съм опитвал с други.
phantom_ - специалист
От къде са ти пелетите?Един приятел взе от Папас олио насипни и са голям боклук,уж са 8мм но всъщност като ги премериш са 10мм ,отдекно правят и доста шлака.Дай една снимка да ти видим горелката.Чак ми е интересно как няма да се задръства със слънчогледовите...
filmatoplo - майстор
Изглежда вентилатора е доста силен щом издухва пепелта. Съдя по горелките Бурнит хем са със едно страшно съскало при почистване и пак се задръства ,авно ти горят много по чисто .
perdeee - специалист
Горелката ми е точно като на Бай Гого със тръба ф130 и скаричка в нея,ще я снимам тези дни. Явно наистина може и да е от пелетите,вземам ги от феонекс в балчик на цена 8мм 230лв и 6мм на 260лв но съм по доволен от 6мм пелетите,вдигат доста бързо градусите и горят доста по добре а с 8мм не мога да вдигна много мощноста на горелката защото изгарят по бавно и падат неизгорели пелети в пепелника.Днес е трети ден в който не съм пипал нищо в котелното,само погледнах горелката преди малко и си гореше добре и без никаква шлака в камерата.Пелетите доколкото знам се произвеждат в с.Ситово до Силистра.
phantom_ - специалист
Да и а мисля че пелетите са от там.Миналата година един приятел ги горя на грейко и каза че шлаката направо става като ствол и така излизала от горелката му и се подпирала на стенета на котела :lol: Но тая година може да са други.А до Добрич знам че правят и в Рилци и са по евтини проверявал ли си?
perdeee - специалист
Вчера ходих има само 8мм на 270лв Да ти кажа наистина преди да махна преградата под решетката шлаката ставаше твърда и на буци защото не можеше да я продуха но сега нямам такъв проблем,междинното почистване я издухва през 15мин още докато си е на пепел и не е станала твърда и горелката си остава чиста,въпрос на подходящи настройки.А ако евентуално остане нещо постъпващите в камерата пелети си го избутват навън защото е отлепено от решетката при междинното почистване.
phantom_ - специалист
А междинното ти чистене по колко време си го направил да работи?
perdeee написа:
...,междинното почистване я издухва през 15мин...

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: