Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
sasko12345 написа:
здрасти имам котел виадрус у 22 и си направих пелетна горелка но неискам да пробивам оригиналната врата на котела. направих една ламарина но страшно дими котелчето дори немога да разпаля горелката за 5 мин става яко дим. някой да знае от къде да си купя вратичка или как да си направя
Пиши ми на лични до дни ще взимам два виадруса. Не съм ги виждал, но май са окомплектовани с вратички.
sasko12345 - специалист
Идват ми и разни странни идей да не откачам вратичките а да подавам пелетите от отвора на горната вратичка а пък вентилатора да го сложа на най долния отвор но така ще си загубя автоматичното запалване което е с дизелова свещ което не е супер проблем ама все пак искам да се пали само като му пусна смс
filmatoplo - майстор
:? Чудих се как най безболезнено да внедря още малко водна риза в моята камина Прити ,ето идея - това нещо да се вкара на мястото на фурната ,тръбите седят вертикални .Тоест аз трябва да го изработя и да го поставя .Ще стане обаче трябва да му мисля и почистване отгоре- някакъв капак ,колко би ми спестило като пелети сега горя 2 тона . :)

Прикачен файл

Vymenik-Vestre-Marma_08.jpg
Vymenik-Vestre-Marma_08.jpg (63.16 KиБ) Видяна 1467 пъти
fbr - майстор
Ако газовете ще се движат отдолу нагоре, ефект няма да има. За да се убедиш в това, запали свещ и и хвани тръба отгоре. Движението трябва да е обратно на конвекцията, тоест надолу. Или турболатори.
шоп - майстор
fbr написа:
Ако газовете ще се движат отдолу нагоре, ефект няма да има. За да се убедиш в това, запали свещ и и хвани тръба отгоре. Движението трябва да е обратно на конвекцията, тоест надолу. Или турболатори.
Съгласен на 100%

Има един гениален руснак: Кузнецов. Той има теория, така наречената теория на Кузнецов и по неговият модел в цял свят работят стотици и хиляди отоплителни уреда.

С две думи: всичко е физика. Догато имаме горене и разширяване на димогазовете и продуктите на горене движението е САМО НАГОРЕ

Когато започнем топлообмена на димогазовете и те започват да се свиват и охлаждат посоката е САМО НАДОЛУ

Логично, нали?
filmatoplo - майстор
Няма лошо ,но масово се прави така .

Прикачен файл

Schnitt Pelletstar NEU sof.jpg
sian - специалист
filmatoplo написа:
Няма лошо ,но масово се прави така .
Според теб, а идругите колеги защо вместо два хода от димогарни тръби, хода да е един от горе надолу. И изхода на комина да е долу. На схемата на херца само я няма преградата горе и иэхода на комина да е долу.
lz2skt - специалист
Първият ход на газовете задължително трябва да е нагоре.Има и котли на тв.гориво на които изхода на котела е ниско долу.Разрови се из нета и ще намериш подобни котли и как са устроени,но искат вентилатор на д.газове.Повечето ходове в котела е нещо търсено конструктивно,но си има и недостатъци и се избира оптимален вариант.
andro440 - майстор
Натрупахте ли в мазето достатъчно гориво ? Аз да -6 тона черупка . и правя малко модернизация в електрониката ,че един мишок ми изял кабела към пулта с дисплея :cool:
vrangelov - специалист
6 тона, сигурно за по-малко от 300 лева. И тази година ще водиш класацията за най-евтино отопление. Браво!
Ако нямаш котка, да ти пратя ли 2-3 !?!

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: