Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ktch_1964 - специалист
phantom_ написа:
Е как да ги няма като аз намерих в Бургас на 160т мисля беше..
Колега фантом къде е това? Ако не желаете да правите реклама може и на лични.
ktch_1964 - специалист
Много благодаря на филматопло.
phantom_ - специалист
+359 88 803 9599 не знам къде е но това е телефона. Обаче имайте в предвид че ореховата черупка е по ниско калорична от слънчогледовата люспа! Проведохме един експеримент с един приятел който го доказа.Понеже мислехме тая зима да се топким на тях но се оказаха по ниско калорични от слънчогледа.. Но за камини е добър вариянт защото поне правят по малко пепел :idea: .
ktch_1964 - специалист
phantom_ написа:
+359 88 803 9599 не знам къде е но това е телефона. Обаче имайте в предвид че ореховата черупка е по ниско калорична от слънчогледовата люспа! Проведохме един експеримент с един приятел който го доказа.Понеже мислехме тая зима да се топким на тях но се оказаха по ниско калорични от слънчогледа.. Но за камини е добър вариянт защото поне правят по малко пепел :idea: .
Благодаря , мисля да ги пробвам на всеядната горелка , опасявам се да не зависват в бункера.
шоп - майстор
пет юли 13, 2018 11:04 amktch_1964 написа:
мисля да ги пробвам на всеядната горелка , опасявам се да не зависват в бункера.
Проблема е лесно решим.
-бъркалка + циклично реле
-малък вибромотор + циклично реле

Горил съм дървесен чипс във всеядната ми горелка.

Ако е сух и с дължина до 30 мм, не зависва
Ако е мокър или сух с дължина 30-50 мм може да зависне и едно малко вибромоторче върши работа.

Всико зависи от наклона и формата на долната част на бункера.
Успехи!
phantom_ - специалист
Няма смисъл да ги пробваш, по малко калорий имат от слънчогледовите а са по скъпи :wink: единствено за камините са по добре!
filmatoplo - майстор
:) Черупките не са компресирани и горят по бързичко .
phantom_ - специалист
Да възможно е и в това да е проблема....
filmatoplo - майстор
Както и при горене на 6 и 8 мм пелети от слънчоглед , 8 мм са по рехави и заминават по бързо .

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: