Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ktch_1964 - специалист
Г-н Панайотов , правени ли са опити с тази горелка да се горят сламени пелети ?
stefan.panayotov - напреднал
ktch_1964 написа:
Г-н Панайотов , правени ли са опити с тази горелка да се горят сламени пелети ?
Да правени са опити да се горят пелети от слама. Няма проблем за горелката. Не се задръства. Проблема е със самите пелети от слама. Също така са правени опити да се горят пелети от камъш. Проблема при тези пелети е че остава твърд черен негорим остатък. Гориш много и шлака много. Иначе самата горелка се справя отлично не се задръства .
При тази горелка в основата на горивната камера е разположена хоризонтална решетка която постоянно се движи напред назад. В зависимост от пепелното съдържание на горивото се променя и скороста и. Например при средни настройки за около 15 минути прави едно движение напред назад. При движението напред пелетите които горят се избутват напред до края на горивната камера. При движението назад тъй като имаме вертикална решетка която представлява "огрибка" горящите пелети си стоят на място и а решетката се изтегля назад. При повторното движение напред тези пелети вече са изгорели и решетката избутва пепелта и шлака който се е образувал и той пада в пепелника. Хитрото в тази конструкция е че дъното постоянно се движи и не може да се спече пепелта колкото груба и много да е тя. Имам някъде видео при интерес мога да го кача или да направя ново.
Radoslaw - специалист
stefan.panayotov написа:
ktch_1964 написа:
Г-н Панайотов , правени ли са опити с тази горелка да се горят сламени пелети ?
Да правени са опити да се горят пелети от слама. Няма проблем за горелката. Не се задръства. Проблема е със самите пелети от слама. Също така са правени опити да се горят пелети от камъш. Проблема при тези пелети е че остава твърд черен негорим остатък. Гориш много и шлака много. Иначе самата горелка се справя отлично не се задръства .
При тази горелка в основата на горивната камера е разположена хоризонтална решетка която постоянно се движи напред назад. В зависимост от пепелното съдържание на горивото се променя и скороста и. Например при средни настройки за около 15 минути прави едно движение напред назад. При движението напред пелетите които горят се избутват напред до края на горивната камера. При движението назад тъй като имаме вертикална решетка която представлява "огрибка" горящите пелети си стоят на място и а решетката се изтегля назад. При повторното движение напред тези пелети вече са изгорели и решетката избутва пепелта и шлака който се е образувал и той пада в пепелника. Хитрото в тази конструкция е че дъното постоянно се движи и не може да се спече пепелта колкото груба и много да е тя. Имам някъде видео при интерес мога да го кача или да направя ново.

Извинявайте ,само да попитам ,вие от къде сте.Преди може би месец,разбрах за една горелка ,като вашата ,не помня ,откъде беше май от Свищов.Патентована,дори ,само че цената и беше 2400 лв.
Моите уважения за горелката,ако наистина е 1000 лв,в което се съмнявам,още един път ,моите уважения.Ако ли не ,просто един порен начин за реклама.
stefan.panayotov - напреднал
От Варна сме. Тази горелка е Разработена преди около 3 години и се продава в чужбина. Ние получихме от проектантите всички чертежи и технологията за изработка. В момента завършихме адаптирането на апарата за производство в България. Подменихме двигателя с английски и вентилатора с италиански. Направиха се и някой дребни промени във връзка със спецификите на производството у нас. Цената е тази. Идеята е да се предложи на пазара супер евтина горелка работеща с възможно най евтините пелети. Най-важното е че компромиси с работоспособността и надеждността на агрегата не са правени.
Бай Гого - специалист
След като горелката е фабрично произведена,какво общо има с темата?
Пуснете си отделна тема.
В тази тема всеки си пише каквото си иска..
stefan.panayotov - напреднал
Бай Гого написа:
След като горелката е фабрично произведена,какво общо има с темата?
Пуснете си отделна тема.
В тази тема всеки си пише каквото си иска..
Молим за извинение. Не искахме да разваляме темата. Идеята беше да се обсъди какви подобрения може да се направят. Реално комплекта е само механичен. Мисля че в тази тема може да се обсъдят предложения каква елементарна и евтина електроника може да и се добави за да стане още по надеждна и да се подобри ефективността и.
Споделете какви електронни устройства сте ползвали при горелките, които сами сте си правили.
Бай Гого - специалист
stefan.panayotov написа:
Бай Гого написа:
След като горелката е фабрично произведена,какво общо има с темата?
Пуснете си отделна тема.
В тази тема всеки си пише каквото си иска..
Молим за извинение.
Споделете какви електронни устройства сте ползвали при горелките, които сами сте си правили.
Е точно за това не трябва всеки да пише каквото си пожелае,а да се пише конкретно по темата.
Назад в темата съм споделил какви управления съм ползвал.
Направи си сам и Натурела.
Бай Гого - специалист
Заредил гориво,направил профилактика и тест.
Готов за зимния сезон..

Изображение

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X9636CGQWts[/youtube]
phantom_ - специалист
И аз мисля да го правя тоя тест че зима идва :?
andro440 - майстор
Мазето пълно .бункера зареден ,тест не съм правил ,но след някой друг ден ще се наложи
Прикачен файл:
IMG_20170922_194932.jpg
IMG_20170922_194932.jpg (19.38 KиБ) Видяна 1460 пъти
Прикачен файл:
IMG_20170922_194938.jpg
IMG_20170922_194938.jpg (45.4 KиБ) Видяна 1460 пъти

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: