Най - вълнуващия въпрос зимно време.
data - специалист
Здравейте , събирам идеи как да си направя механично почистване на моята самоделка . Горелката е факелна и горя слънчогледови пилети , но естествено има много пепел . Идеята ми е да си осигуря някакво линейно задвижване с което да избутвам пепелта събрала се върху решетката . Обаче не мога да намеря малко реверсивно електродвигателче за да си направя линейно задвижване с помощта на шпилка . някакви предложения за конструкция и/или от къде да си намеря подобно моторче ? Поздрави
шоп - майстор
@data, базар и ОЛХ са пълни с предложения за мотор редуктори на 12/24 волта. За 40-50 лв си решаваш проблема.

Друг е въпроса, че лино аз почистването съм го решил със сгъстен въздух.

Използвах генииалната идея на колегата Боби65, който почиства с два бр бояджийски компресора. Аз използвам един бр. ел. листосъбирач/ ел. метла. 220 км/час скорост на въздушната струя.
data - специалист
шоп написа:
@data, базар и ОЛХ са пълни с предложения за мотор редуктори на 12/24 волта. За 40-50 лв си решаваш проблема.

Друг е въпроса, че лино аз почистването съм го решил със сгъстен въздух.

Използвах генииалната идея на колегата Боби65, който почиства с два бр бояджийски компресора. Аз използвам един бр. ел. листосъбирач/ ел. метла. 220 км/час скорост на въздушната струя.
Мислил съм и за въздух , като плюса е че са на 220 волта и може директно да се ползва изхода от платката на натурела , само дето не съм сигурен че ще се получи . Ще помисля :) Благодаря за информацията
phantom_ - специалист
Ако имаш шлака и налепи мисля че няма да може само с въздух.А защо със шпилка?така ще ти трябва и реверс,направи го пак с моторче но като мотовилка/колянов вал и пак ще има ход наоред назад :wink:
Последна промяна от phantom_ на чет ное 09, 2017 6:43 pm, променено общо 1 път.
data - специалист
phantom_ написа:
Ако имаш шлака и налепи мисля че няма да може само с въздух.
Горелката е 100 kw и нагоре и пепелта е много те затова съм се насочил към нещо механично
.
phantom_ - специалист
Като мотовилка /колянов вал го направи.дай една снимка да я видим тая горелка ако може?
data - специалист
phantom_ написа:
Като мотовилка /колянов вал го направи.
Горивната камера е дълга около 40 см и за да получа толкова дълъг ход ми трябва диск с диаметър 40 см а няма къде да го събера
ktch_1964 - специалист
Колега, защо не помислиш за задвижване на скарата със стъстен въздух и пневмоцилиндър?
шоп - майстор
phantom_ написа:
Като мотовилка /колянов вал го направи.дай една снимка да я видим тая горелка ако може?
@phantom, погледни в руският форум forumhause.ru там има много проекти за плунжерни/бутални горелки.

Теми със снимки, данни и т.н.

Бях тръгнал да си правя такава, събрах всички елементи, но оказа се че контролера е специфичен заради "мъртвата" точка и се отказах. Купих си универсална чугунена полска екоенергия 35. И виж ти: контролера имал извод и за бутална горелка:-)))
phantom_ - специалист
data написа:
phantom_ написа:
Като мотовилка /колянов вал го направи.
Горивната камера е дълга около 40 см и за да получа толкова дълъг ход ми трябва диск с диаметър 40 см а няма къде да го събера
Веднага ти казвам от къде да го вземеш и как да го направиш,от задна чистачка на кола заедно с моторчето само един траф ти трябва :roll: :wink:

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: