Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Бордът на горелката е тесен и горенето трябва да е по-напред, на нивото на отворите. Вижда се, че е навътре. В предната част въздухът е много, в задната го няма, където са отворите за вторичен въздух и сензора за пламък.
Прикачен файл:
С2134e.png

Тук принципът на горене е същия. Първичното горене е на нивото на отворите на решетката, над нея се подава вторичен въздух.
https://youtu.be/J4MqO7j04es?t=6
phantom_ - специалист
Клипа гледс ли го? Аз знам че въздуха е доста но самият вентилатор не можеше да се намали повече. Това са първите тестове на горелката. Борда е като на 3см както оригинала. Намалих му въздуха по принцип но не съм снимал повече.
phantom_ - специалист
Е разбира се, кой да я пали? Аз съм със стаен термостат, на ден пали и гаси по няколко пъти :wink:
phantom_ - специалист
Ето как е в момента колеги.

Прикачен файл

_20180325_122425.JPG

Прикачен файл

_20180325_122512.JPG
Бат Диди - специалист
Здравейте.
Фантомчо, прекрасна ти е горелката. Нека не забравяме, че изделието е направи сам, и твореца му не претендира за производство и бизнес. Все пак критиката е хубаво нещо особено ако се вслушаме в нея.Ако автора е така добър да сподели себестойността ще съм му благодарен. Има хора, който правят горелки и ги поставят на котли и камини :evil: :evil: :evil: монтирани в обитаеми помещения, и хич не им пука от това :axe: , тогава не критика ами полиция трябва.
phantom_ - специалист
Ами на мен ми стъпа на около 950лв, но всичко е ново и от магазина. Инъче съм правил и за по 350лв без да се купуват странични неща, единственно управление и запалката. Ама за мен си сърува дори и само заради визията. :-D
Бат Диди - специалист
phantom_ написа:
Ами на мен ми стъпа на около 950лв, но всичко е ново и от магазина. Инъче съм правил и за по 350лв без да се купуват странични неща, единственно управление и запалката. Ама за мен си сърува дори и само заради визията. :-D

Да така е, пазарувал съм хромникел и съм давал да го режат на лазер и знам как се смъкват кожи, кожи, кожи, ......
Не спирай, желая ти успех.
filmatoplo - майстор
Горивната глава е почти като оригинала ,там грешки няма ,вентилатора винаги може да смениш,аз моя го купих от моторбарбекю ,или оригинал за съответната мощност от горелка бисолид.
andro440 - майстор
И аз да покажа ,не е точно ,като оригинала ,но на виадруса ,на задника му пари
Прикачен файл:
IMG_20180328_231746.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180328_231800.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180328_231646.jpg

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: