Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Бат Диди - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Бат Диди написа:
На черупки от орех даже и "зеления убусник" върви, дори смесени 1:1 с лоши дървесни пелети (ако е само с дървесните се задръства и спира).
Бат Диди, зеленото кавазаки ли имаш предвид?
От темата за "зеления", останах с впечатление, че се справя добре само с дървесни. Тука Анди може да ни осветли обективно.
Да, имам приятел горд собственик на зеления змей вегетарианец. Имах удоволствието да го видя от близо. Ами не ми се иска да го кажа(нали си е наше производство) но не става. Сега ако това е първи модел добре, но до сега трябваше да изчистят поне някои грешки(не знам да има нов модел). Котела се намира до къщата в барака от дограма вън -15 вътре +18 :shock: има и решетка от вентилатор за баня да "суче" въздух :rolleyes: Като си сложа кафето на капака му държи си го топло :-D .Моя човек що тунинг му направи пфууу . Сега си кара на черупки и фалшиви пелети и си се кефи. Та за това казвам, че черупките от орех не са проблемни.
Бат Диди написа:
...
Въх ма Божкееее, жува да ни бях!
Явно тия са най зелените, баш кат лафа за кавазакитата.
Българин ги прай, по китайска рецепта, българин ги вкарва в пътя.
Благодарско, за споделеното! Четиниье му е майката.
Бат Диди - специалист
Уфффф не съм го обяснил много добре(малко съм се надърпал с ракиджодс извенете :rolleyes: ). Исках да кажа, че горелката му е капризна към пелетите и освен това според мен няма необходимата нагревна площ ( а бе тя направо си е никаква) и изолация котела. Демек нищо с нищо ама това си е мое мнение.
Съвет от Бат Диди : когато си купувате нещо (тъй де, мъжкарско т. е. кеото го купува мъжът а не жената) гледайте колко тежи и си купувайте по-тежкото :rock: .
А на здраве :supz: .
Последна промяна от Бат Диди на вт апр 03, 2018 10:42 pm, променено общо 1 път.
phantom_ - специалист
Ква е тая капризната горелка? Я дайте да я видим?
andro440 - майстор
Сигурно за моята Горелка говорят ,ама ,след като са се надърпали с ракиджос ,,и вероятно си мислят ,че като си купят голф ,продавача е длъжен, да им осигурява посмъртно консумативи ,като ремъци ,ролки и свещи . Горелката ми е безпроблемна ,две зими само на черупки я карам /пелети и калибровани въглища са и най малкия проблем / -ако някой се похвали ,че гори същото гориво ,и безпроблемно , с някоя фабрична -шапка му свалям . Работя и съм към края на проекта на един друг вид горелка -А настоящата , мога да ви снимам клипче ,как ще я нарежа с плазмата ,но няма да я подаря на никой ,защото тука всички много знаят а на 90 % от тях -кунките им в гъзунки
phantom_ написа:
Ква е тая капризната горелка? Я дайте да я видим?
koksan - помощник
Бат Андро, а над какво работите в момента?
filmatoplo - майстор
:) Аз лошо не съм писал ,нито че горелката трябва да е без пари .
andro440 написа:
Сигурно за моята Горелка говорят ,ама ,след като са се надърпали с ракиджос ,,и вероятно си мислят ,че като си купят голф ,продавача е длъжен, да им осигурява посмъртно консумативи ,като ремъци ,ролки и свещи . Горелката ми е безпроблемна ,две зими само на черупки я карам /пелети и калибровани въглища са и най малкия проблем / -ако някой се похвали ,че гори същото гориво ,и безпроблемно , с някоя фабрична -шапка му свалям . Работя и съм към края на проекта на един друг вид горелка -А настоящата , мога да ви снимам клипче ,как ще я нарежа с плазмата ,но няма да я подаря на никой ,защото тука всички много знаят а на 90 % от тях -кунките им в гъзунки
phantom_ написа:
Ква е тая капризната горелка? Я дайте да я видим?
Андро, не става въпрос за твоята горелка. Никога не се гъбаркам с хора като тебе. Аз, лично, визирам една изцяло зелена пелетна система. Котела е стоманен. А Бат Диди са обърка в обясненията с кви пелети са задръствала и тинтири-минтири.
Бат Диди - специалист
Здравейте.
Първо се извинявам, че минах в страни от темата.
Това, което ще напиша си е мое мнение и не ангажирам никого с него и най-малко целя да обидя някой.
На въпроса, защото почнаха сръдните. Грелката(зеления змей вегетарианец) е торч и е на мой приятел. Гори само хубави дървесни пелети. Ако има повече пепел се събира една буца на скарата изгасва и не може да запали.Със слънчогледови пелети работи максимум 2 часа и изгасва. Моя човек си е направил един дълъг ръжен и с особено майсторство редовно си я ръчка, толкова е умел, че мисля да го вземам вече за риба да работи с кепа. Миналата зима му падна пердето от проблеми(редовно с чуваше с исталатора и я барбараха, нали има нет) и като взе да пробива отвори по скарата :rolleyes: пробива, пробва не му харесва замазва с кал(почва) хайде на друго място, а бе нарекох го кален тунинг ......... само той си знае какви мъки е преживял(в сайта на торч ако не се лъжа пишеше че горелката работи и със слънчогледови пелети).Та калния тунинг продължи месец и нагоре. Не може да се продуха и това е. Горелката има вътрешен шнек, който е по-високо от скарата може би 50-80 мм (може и повече да е) абсолютно безпредметно. Запалката е ниско на нивото на скарата и като се образува буцата не може да запали. Има едно псевдо бутало да ръчка в скарата може би с диаметър 15-18мм и ХОД не повече от 20 мм пълно разхищение на средства. Моя приятел изпробва доста дървесни пелети. И какво направиха от торч, пройзводителя , нещо да са променили, поне аз не зная. Ето тук Андро си направи горелка, доволен е, работи си и вече доколкото разбирам работи върху друга , а сигурно ходи на работа и заделя от свободното си време за да твори.Ами хубава си му е горелката то се вижда.Мога само да се възхищавам на такива хора, браво. А торч нищо не са променили. а пък са производител и предмета и дейността им е да пройзвеждат и продават. Ама така е бизнес в БГ.
Та тази горелка работи без проблем с черупки от орех. Тази зима я кара със смес орехови черупки и пелети дървесни(с цвят на изсъхнала кал) 1:1 и върви с много малко проблеми. Човека гледа да притика дървесните пелети които има.
За това казвам ,че горенето на черупките от орех не е критерий за всеядността на една горелка . Може би и най-проблемната горерлка би работила устойчиво с черупки от орех.
Искам да поздравя всички Майстороспособни люде , който си направиха горелки Браво =D> =D> =D> , обаче тази тема не е продавалник.
Поздрави.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бат Диди, грешно си разбрал - торча си има сервиз през нета - като събере буца шлака, чичката от другата страна натиска едно копче и буцата пада. Може би услугата е платена и твоя приятел не се е абонирал, знам ли :?

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: