Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
чет дек 13, 2018 9:16 pmВалтер Желязков написа:
При мен фланеца е квадратен, 25х25.
И на мен така ми се стори като погледнах моя но не бях сигурен.
fbr - майстор
Значи и шнековата кутия е квадратна. В такъв случай задачата чувствително се опростява, просто ще завъртя бункера, стига и на моята горелка шнековата кутия и бункера да са квадратни. А защо ли на схемите показва друго.
Валтер Желязков - специалист
Бункера на снимката е за Екоенергия. Тази, която си харесал е с правоъгълен.
gnt69 - майстор
чет дек 13, 2018 10:06 pmfbr написа:
Значи и шнековата кутия е квадратна. В такъв случай задачата чувствително се опростява, просто ще завъртя бункера, стига и на моята горелка шнековата кутия и бункера да са квадратни. А защо ли на схемите показва друго.
Не се заяждам ама ми е интересно, защо не си вземеш едно Грейко да си гориш слънчогледови пелети, да ти пали и гаси по задание когато искаш ами влизаш в такава драма с какъв фланец ще го пратят, бункера как ще отрежеш. На колегата му пратиха горелка със голям вентилатор, гаранция няма или ако има трябва да я занесеш до Полша. Какво и е по доброто на тая горелка че си ги причинявате тия кушии. :partyman:
fbr - майстор
Това че се ограничавам само в един вид гориво, смятам че е голям недостатък на пелетните горелки.
transportna - специалист
@fbr има един юнак от Балчик дето продава горелки в олх-а със и без бункер. Не му правя реклама, даже и не го познавам. Но според мене питай колегата @шоп дали още си продава неговата горелка Екоенергия. Според мен ще ти излезе най-изгодно щото ще ти я даде и с горивото, пък и няма да се мъчиш да си правиш контролер.
gnt69 - майстор
чет дек 13, 2018 10:35 pmfbr написа:
Това че се ограничавам само в един вид гориво, смятам че е голям недостатък на пелетните горелки.
Какво гориво се гори през тия горелки и каква му е цената. Въобще какви са и възможностите. :partyman:
transportna - специалист
Горелките горят всичко с размери от 1мм до 32 мм. Аз горя слънчогледови пелети, цената я знаеш :) . Горил съм още черупки от орехи - цената на слънчогледа плюс 20 лв. Горенето не ми допадна защото черупките горяха като барут. Горил съм въглища - цената на слънчогледа умножена по 2. Неудобството е черния въглищен прах. Горил съм в малки дози костилки от маслини, костилки от сливи и череши, черупки от шам фъстък. Цена - несъизмерима защото са отпадъчен продукт от трапезата.
Това е моя опит. Има колеги дънят само костилки, някои ги мешат с пелети и т.н. Това имаше впредвид @fbr за разнообразието от горива.
gnt69 - майстор
пет дек 14, 2018 10:52 amtransportna написа:
Горелките горят всичко с размери от 1мм до 32 мм. Аз горя слънчогледови пелети, цената я знаеш :) . Горил съм още черупки от орехи - цената на слънчогледа плюс 20 лв. Горенето не ми допадна защото черупките горяха като барут. Горил съм въглища - цената на слънчогледа умножена по 2. Неудобството е черния въглищен прах. Горил съм в малки дози костилки от маслини, костилки от сливи и череши, черупки от шам фъстък. Цена - несъизмерима защото са отпадъчен продукт от трапезата.
Това е моя опит. Има колеги дънят само костилки, някои ги мешат с пелети и т.н. Това имаше впредвид @fbr за разнообразието от горива.
На мен нещо ми е останало в главата че не палеха сами ами се палеха ръчно. Не дава ли голям разход в преходните периоди когато е необходимо само вечер да се припалва за няколко часа. :partyman:
шоп - майстор
пет дек 14, 2018 11:38 amgnt69 написа:

На мен нещо ми е останало в главата че не палеха сами ами се палеха ръчно. Не дава ли голям разход в преходните периоди когато е необходимо само вечер да се припалва за няколко часа. :partyman:
С въглища може да работи с часове без подаване.
С донбаските бях настроил 60 минути подържане, едно продухване за 30 секунди и пак 60 мин пауза.
Чак след тези 120 мин едно подаване от 20 сек на въглища.

Та на 2 часа по една шепа ( 100 ина грама )
Това са 3 стотинки:-)
По-евтино е от горящи запалки и скъпи ЮПСи

Сега горя една прах от пернишки въглища 60-80 лв тон и тези показатели не важът. Нямат калориност и настройките и пепелтта са други.
Като цяло разликата донбаски въглища за 330 лева тон и пернишка прах за 60 лв е като супер чамови пелети и слънчогледови.
Във вторите случаи си огняр и изхвърляш пепел през няколко дни.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: