Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mastexa - помощник
здравейте от 4 години имам имам локално парно с камина и с тея белите тръби с алуминиева влошка . взе да прокапва навсякъде вече .замислих се да сменя тръбите и да го направя с полипропилен ,но той нали е до 90 градуса и малко ме е страх ,казаха ми за стабилозиран полипропилен но така и неразбах той по същия начин ли се лепи като обикновенните полипропиленови тръби...ако някой има инфо моля да сподели
DELIK - напреднал
По същия начин се лепи, само че преди лепенето трябва с острилка да се свали алуминиевия слой на тръбата там, където тя ще влезе във фитинга.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако си купиш ППР стабилизиран със стъклофибри отпада необходимостта от острилка. Това е модерната ППР тръба
mastexa - помощник
нали те издържат на по голяма температура защото бащами често завира парното и мн ме е яд аз му говоря той си приказва
filmatoplo - майстор
Кажи на баща си и сложете медни тръби. :)
mastexa - помощник
кажете де нали издържат на по висока температура от обикновения полипропилен
filmatoplo - майстор
Еднакво се държат преходите при прегряване -еднакво се повреждат- пластмасата искача от металната втулка .
torbalan - Дървен философ
най-добре е с медни тръби...
малко по-евтино е с PPR, но не знам колко им е максималната температура, при която могат да работят...

лично аз съм ползвал тези за връзката между машината и медните тръби, които са вградени в сградата...
(тоест, там където се виждат са ппр, скритите са медни)
http://www.bgtherm.com/products/prices/FV_plast.pdf
но при мен максималната температура е 50 градуса...

гледам обаче, че БГТЕРМ са ги дали като продукти "за водоснабдяване", а не "за отопление"
filmatoplo - майстор
Ползвал съм един полипропилен без линейно разширение , зелен на цвят , по късно разбрах за фибрите в структората му -та го ползвах за свързване на нафтов котел 230 киловата , вярно там температурата макс беше после настроена на 75 градуса .Та става и с ППР но завира ли котела един ден ще се повреди нещо по тръбите , това от една страна е добре че предпазва от взрив -тоест слабата връска е тръбата а не котела .
8180 - майстор
mastexa,
Колега,
Хубава ти е името, но не става за заглавие на тима по тукашните Правила.
Оправи го, моля.

Тема "Локално парно - тръби?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: