• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tzetzo160 - специалист
Колеги, след престой от половин година в мазето, се появи ръжда по горната ламарина - вижда се на снимките, като най-вече е ръждясала около гърлото за кюнеца. Мога ли да обработя дебелата 2мм ламарина с нещо, така че да спра ръждата?

Прикачен файл

IMG_0478.jpg
IMG_0478.jpg (61.2 KиБ) Видяна 5447 пъти

Прикачен файл

IMG_0477.jpg
IMG_0477.jpg (59.15 KиБ) Видяна 5447 пъти
Последна промяна от tzetzo160 на вт фев 01, 2011 12:33 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Вакса за печки "Щъркел" :-D
naskov - майстор
Или черен топлоустойчив спрей.
tzetzo160 - специалист
А с бронз дали ще стане!
MamaMy - майстор
Грозно е. Черна е по-хубава. Има в Практикер една силиконова топлоустойчива боя. Ако искаш ще ти снимам кутийката. Има сребърна златна и черна.
tzetzo160 - специалист
Бих ти бил много благодарен ако я снимаш! А до колко градуса пише че издържа, понеже не е като да не се напича печката! :)
MamaMy - майстор
500 градуса.

Прикачен файл

Изображение0609.jpg

Прикачен файл

Изображение0608.jpg

Прикачен файл

Изображение0607.jpg
Последна промяна от MamaMy на пон яну 31, 2011 11:16 pm, променено общо 1 път.
tzetzo160 - специалист
Предполагам ще свърши работа! Като имаш възможност качи снимка моля те!
Супер, мерси много!
valat111 - специалист
Колега цецо 160, ръжда се обработва със шкурене, респективно се сваля и после здравата повърхност се третира против ръждясване. Ти в случая нямаш избор /колко би могъл да свалиш от 2 мм , за да стигнеш до здраво?/...запечатай ръждата и да изкара доколкото може. Това става със стиропор, разреден с ацетон /да стане с гъстота на рядка боза/ ...прочел съм го във форума, пробвал съм, работи.
valat111 - специалист
П.С......извини ме, не съм пробвал дали издържа на висока температура, това е много важно, смятай по-горното ми мнение за спам.
  • 1
  • 2

Тема "Отстраняване на ръжда от повърхността на печка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: