• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burkov - специалист
Редно е да кажа какво стана. С климатика и схемата на колегата, нещата заспаха. Имам 3 степени, термостата на електрониката си изключва. Много благодаря за което :prayer:

Само ми се отели вола от течове по тая инасталация. То не беше 3 вида тефлон, лепило за резби, комбинация от двете и пак тече от почти всички връзки. Тези на климатика са най-гадни, защото сам нямам шанс да държа и климатик и да навивам с ключовете. Кажете какво ползвате за уплътняване, че ми скъса нервите тая инсталация.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
burkov написа:
Редно е да кажа какво стана. С климатика и схемата на колегата, нещата заспаха. Имам 3 степени, термостата на електрониката си изключва. Много благодаря за което :prayer:
Супер!
Радвам се, че си се справил!
:partyman:
vlax - майстор
burkov написа:
Само ми се отели вола от течове по тая инасталация. То не беше 3 вида тефлон, лепило за резби, комбинация от двете и пак тече от почти всички връзки. Тези на климатика са най-гадни, защото сам нямам шанс да държа и климатик и да навивам с ключовете. Кажете какво ползвате за уплътняване, че ми скъса нервите тая инсталация.
Я дай някаква снимка на връзките на климатика които течат.
burkov - специалист
Ще снимам уикенда, но трябва да го сваля за да успея и телефон да извадя :lol:
Реално е адаптор за 16мм алуминиева вложка към запоен на тръбите от климатика преход 1/2".

Проблема е че всички връзки по системата прокапаха в последствие. В началото при пълнене работят добре и са сухи.
След някой и друг ден на студено прокапват, но ако запаля камината спират да капят, докато работи. Предполагам просто от жегата се изпарява и не прави капка.
T.Mihov - напреднал
И аз малко да изровя темата от прахта.
Как се управлява такова безчетково постояннотоково моторче от вътрешно тяло?
По-конкретно,става дума за моторче от Haier AS18GD3HRA.
Ето и снимка:
Изображение

Моето предположение е,че драйвера е в самото моторче,а управлението мисля че би изглеждало горе-долу така:
Между червен и черен се подава изправеното мрежово след грец и филтриращ кондензатор,преполагам за силовата част.
Между бял и черен се подавт 15В постоянни,които предполагам са за драйвера и електрониката вътре.
Между жълт и черен се подават между 0 и 6В постоянни ,чрез които се регулира скоростта;
Синия сигурно е сигнал за честотата на въртене (датчик на хол?)

Всичките тия размисли са на база логическо мислене и допускания,не съм пипал такова нещо през живота си.
Boyan - специалист
Абсолютно правилно разсъждавате ! Точно така се запуска .
Само да не забравите резистор на входа на греца и един разряден за кондензатора .
Не ви се меся да ви давам акъл за стойности , защото виждам , че сте на ясно .
Имал съм проблеми с тези моторчета , когато съм използвал DC/DC конвертори .
За това си правя 15-те волта за драйвера от трафче , грец и стабилизатор . Консумацията тук е около 30ma.
Управлението си е през Vsp , малко стръмно тръгва и ползвам многооборотни потенциометри .
Товарната характеристика е много твърда и не се налага да ползвате обратната връзка FG .
Вътре има 3 датчика на хол за позицията на ротора , но не съм гледал какво вади на вън като сигнал .

Имал съм случаи да се повреждат без товар ! Не го пускайте без турбината .
Успех с подкарването !
sean-john - специалист
Здравейте колеги,има ли някой който е с климатик към парно,но не е преправял тръбичките с по дебели.Взех един Шарп 24-рка работи само на вентилатор и ми запоиха връзки на оригиналните му тръби,но едната нали е много тънка,та се чудя дали така ще работи...или ще трябва пак преправяне.Знам,че назад в темата има много писано,прочетох я на 80%,но еднозначен отговор не видях.

Ще се ползва на максималния му капацитет ~8kw с помпа 30/6. Благодаря!
manobg - специалист
съб дек 29, 2018 10:44 amsean-john написа:
Здравейте колеги,има ли някой който е с климатик към парно,но не е преправял тръбичките с по дебели.Взех един Шарп 24-рка работи само на вентилатор и ми запоиха връзки на оригиналните му тръби,но едната нали е много тънка,та се чудя дали така ще работи...или ще трябва пак преправяне.Знам,че назад в темата има много писано,прочетох я на 80%,но еднозначен отговор не видях.

Ще се ползва на максималния му капацитет ~8kw с помпа 30/6. Благодаря!
Здравей, аз имам LG 24-ка и не съм преправял тръби. Духа горещо като змей. Преди да го монтираш обаче махни предния панел и погледни какфо Ф са стеснените тръби на изходите. Ако са 3-4мм няма да стане, ако са по-големи - слагай смело.
sean-john - специалист
Малката тръбичка е 6мм (външно),голямата е 13мм.Вътре в питата всички са 6-тици,но сега го пробвах.
Изключих всички други радиатори и оставих само него свързах 13мм-тровата към топлата вода и пуснах да изтече малко през студената за да го обезвъздуша...свързах го към колекторната група и пуснах помпата на 3.
Котела го направих на около 70C с цел по ясна представа за топлината...но макар и на първа степен на вентилатора питата в края срещуположен на входящите тръби беше студена...духаше топло само където са входящите тръби и то слабо...

Единственото което остава е да не съм обезвъздушил добре,но това е по малко вероятния вариант...мисля си,че ще трябва да сложа 12мм на мястото на 6мм,но това ме затруднява ,защото нямам подходящите умения и инструменти както и подходящ човек в Габрово който да знам и да го свърши срещу заплащане.

При теб колега същото ли е сечението на тръбичките?
vlax - майстор
Не се барат тръбичките,т.е. както са си ориджинал.
Греят като змей,както по-горе цитира колегата.
Поне при мен е така. :partyman:
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: