• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
manobg - специалист
Аз изпуснах една колона, някой я отнесе в работата преди мен. После разбрах кой е, пробвал да я връзва към парното, нещо не станало и я изхвърлил. Умрях от яд, но нищо, вярвам че ще се справя с положението. Лошото е че сега по празниците не м исе разправя, но нека мине новата година, свалям тялото и започвам запояването ;)
sean-john - специалист
А да попитам,че и аз се замислям за колонно тяло,лесно ли става от трифазен на монофазен ток.Намерил съм такова тяло,но незнам дали не е неизползваемо в ел. мрежа без трифазен ток.
шоп - майстор
Досега не съм срещал колона, който вентилатор е на трифазен ток. Само компресора е трифазен.
iva6ki - специалист
ср яну 16, 2019 11:39 pmsean-john написа:
А да попитам,че и аз се замислям за колонно тяло,лесно ли става от трифазен на монофазен ток.Намерил съм такова тяло,но незнам дали не е неизползваемо в ел. мрежа без трифазен ток.
Нали сме в България всичко се преправя. :partyman:
sean-john - специалист
Благодаря,значи ще я отнасям...готвя я за 100м2 зимно/лятна градина + 24рката която имам вече.Мисля си,че ще са достатъчни, в краен случей имам подготвени и 2 радиатора 60/160 панелни за зор заман.
шоп - майстор
Във Варна се продава един колонен климатик с офазен компресор за 50 лева.
За съжаление само лично предаване иначе бих я взел. Който е наблизо може да я вземе. Буквално е на цената на метал.


Опаааа тя цената станала 30 лв и съответно е купена:-)
https://www.olx.bg/ad/klimatik-kolona-C ... 7HPqL.html
sean-john - специалист
Еееее това е било б@си и офертата... жалко,сега гледам тези по 180...


п.с. и те са продадени :shock:
sergi - специалист
привет
на всички колеги по съдба....

от темата мисля че разбрах, че ако е инверторно тялото, не е добре да се командват оборотите от регулатор, а от неговата си платка....или не съм разбрал?
защото мисля да взема 21ка мидея, но е инвертор на който е махната електрониката и сложен регулатор на оборотите и термостат за спиране и тръгване.

та дали ще стане такъв изтърбушен електронно инвертор или по добре конвенционален?



благодаря предварително
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
вт яну 29, 2019 10:31 amsergi написа:
привет
на всички колеги по съдба....

от темата мисля че разбрах, че ако е инверторно тялото, не е добре да се командват оборотите от регулатор, а от неговата си платка....или не съм разбрал?
защото мисля да взема 21ка мидея, но е инвертор на който е махната електрониката и сложен регулатор на оборотите и термостат за спиране и тръгване.

та дали ще стане такъв изтърбушен електронно инвертор или по добре конвенционален?

благодаря предварително
Когато климатика е инверторен много рядко може да се подкара само вътрешното, дори със неговата елекроника и само на режим вентилатор. Да се подкара в режим отопление и да следи стайната температура е невъзможно направо. При инверторният дистанционното го губиш като екстра най-често.
Има инвертори със DC мотори(с обикновен регулатор не става) на вътр. тяло, има и с AC мотори(тук може с обикновен регулатор).
Мидеята най-често е с АС мотор и затова става с регулатор.
Термостата, ако следи стайната температура ще е доста добре. Обикновено слагат да следят темп. на водата.
Хубаво е и двете да се следят, ама ... по-сложно.
sergi - специалист
вт яну 29, 2019 12:09 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
вт яну 29, 2019 10:31 amsergi написа:
привет
на всички колеги по съдба....

от темата мисля че разбрах, че ако е инверторно тялото, не е добре да се командват оборотите от регулатор, а от неговата си платка....или не съм разбрал?
защото мисля да взема 21ка мидея, но е инвертор на който е махната електрониката и сложен регулатор на оборотите и термостат за спиране и тръгване.

та дали ще стане такъв изтърбушен електронно инвертор или по добре конвенционален?

благодаря предварително
Когато климатика е инверторен много рядко може да се подкара само вътрешното, дори със неговата елекроника и само на режим вентилатор. Да се подкара в режим отопление и да следи стайната температура е невъзможно направо. При инверторният дистанционното го губиш като екстра най-често.
Има инвертори със DC мотори(с обикновен регулатор не става) на вътр. тяло, има и с AC мотори(тук може с обикновен регулатор).
Мидеята най-често е с АС мотор и затова става с регулатор.
Термостата, ако следи стайната температура ще е доста добре. Обикновено слагат да следят темп. на водата.
Хубаво е и двете да се следят, ама ... по-сложно.
много ти благодаря


радвам се че ти се включи, защото са ти ясни нещата....модела е този и е инверторен направен с термостат и регулатор....???
Midea msg 21hrn2

какво мислиш?
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: