• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sergi - специалист
ок

в момента включва на 45, и на 44 изключва
iva6ki - специалист
Хистерезиса зависи от термостата ако на твоя може да се настройва, ако вкл. на 45 го настройваш на 5-10гр.
sergi - специалист
пет фев 15, 2019 1:47 pmiva6ki написа:
Хистерезиса зависи от термостата ако на твоя може да се настройва, ако вкл. на 45 го настройваш на 5-10гр.
не те разбрах....
от двата бутона ги променям
iva6ki - специалист
Да включва на 45гадуса и да изкл. на 40 или 35 градуса. и си настройваш скоростта на вентилатора така че да работи без да спира, макар и да духа много леко за да може да смогне камината като пообърне въздуха го увеличаваш колкото ти харесва. С таз 21-ца какво помещение искаш да топлиш и камината колко киловата е и на какво гориво.
sergi - специалист
камина с водна риза 13+8 на дърва
за отопляване 2 стаи по 10 кв и коридор
селска къща без изолация
валкиса - специалист
Ако е на фреон 22 е около 5,5 киловата говоря за духалката, а разликата я нагласи поне 5 6 градуса разлика.
iva6ki - специалист
С тая камина тва тяло трябва да пее :-D .
ZMeyGorianin - майстор
И на мен ми е чудно! С камина 8 + 3 кВ отоплявам селска къща без изолация /ама с 60 см. зидове от кирпич и облицовка тухли/, приземен и горен етаж 2 х 28 м2. Ползвам три тела - две 18-ки на горния /едната с термовентил/ и една 9-ка на долния, където е камината. Температура на водата 60-65 градуса. В помещенията 22-24. Разход 10 м3 дърва /влажност 15-17 %/ за отоплителен сезон от около 6 месеца.
Телата съм свързал с 16 мм. медни тръби - вход към дебелата тръба, изход след сбора на тънките.
Топли, та сА къса :-D
sergi - специалист
добро утро

пак съм аз, и да докладвам какво свърших снощи........

хиляда експерименти, но като резултат - увеличих темп на водата на 65гр, притворих, но ги притворих от термоглавите но си мисля че ще опитам да затворя радиаторите от секретните кранове.
та притворих радиаторите, притворих и крана за бойлера, който е към радиаторния кръг, пуснах да върти вента на 35 гр, намалих оборотите и започна да духа топло.
по показанията на термостата около 48 гр, върти дълго време и започна да се усеща че работи добре.
местих и датчика , но в първоначалното положение на входа е най добре.
като имам време, че ще отивам да изрежа дърветата, ще източа малко течност и ще преместя тръбите - на вход да влиза, на изход да излиза......НО

както го е направил човека, ако вържа тръбите по неговите маркировки, ще се окаже че датчика го е сложил на изхода на студената вода!!!

въпроса е , в какъв режим ще работи тялото, след като ще мери темп на изх вода???
защото в момента, мери на входа на топлата вода, а ако разменя тръбите на обратно, цялата схема се обръща....
тази част ми се губи, и ако някой сподели нещо , ще съм задължен!


лек ден
отивам да режа!
sergi - специалист
пет фев 15, 2019 7:34 pmZMeyGorianin написа:
И на мен ми е чудно! С камина 8 + 3 кВ отоплявам селска къща без изолация /ама с 60 см. зидове от кирпич и облицовка тухли/, приземен и горен етаж 2 х 28 м2. Ползвам три тела - две 18-ки на горния /едната с термовентил/ и една 9-ка на долния, където е камината. Температура на водата 60-65 градуса. В помещенията 22-24. Разход 10 м3 дърва /влажност 15-17 %/ за отоплителен сезон от около 6 месеца.
Телата съм свързал с 16 мм. медни тръби - вход към дебелата тръба, изход след сбора на тънките.
Топли, та сА къса :-D

ситацията ни е сходна, с разликата че аз имам 3 радиатора, и 30 кв подово, а отоплявам/без помещението с печката около 80 кв, селска къща, търновски вилает.
пак с толко дърва.....сложих на мястото на единия радиатор, този климатик за да дигна темп в две от стаите......

дали ще е нахално да те помоля, да снимаш или да ми обясниш , на коя тръба ти е датчика, как тръгва , спира, температури и т.н

забравих, темп в помещенията беше около 10 гр преди да запаля, за 5 часа беше 16гр, което не достатъчно, но пак е напредък.......за сега.
външ температура беше около 0гр.
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: