• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
joro39 - специалист
обезвъздушител сложи ли?
todor_d_a - напреднал
несам слагал.помпата прекара въздуха
medo5303 - напреднал
freshenero написа:
Ще работи та ще се къса.В къщи цялото ми отопление е на такива тела .Имах чугунени радиатори,които разкарах и ги замених с тела,само че мойте са на 110 волта.Дистанционните са на японски но им свикнах да ги карам.Котела ми е на газ и съм много доволен.Имам тема в продава за такива тела на един приятел ,който ги взе за парно, но се отказа в последствие,но на неговите им е махната карантията и нямат управление,а защо още недоумявам.Връзвай смело.
Здравей,искам малко акъл,питах много хора за тези вътрешни тяла от климатик и ми казват че не може да стане,че са тънки тръбите и неможе да циркулира водата. Виждам,че си монтирал и работят добре,преправял ли си тръбичките или направо си ги монтирал,че ми омръзна от разбирачи.Колко са голями телата и с какво сечение са тръбички в тялото.Ще съм ти много благодарен ако мо отговориш.Лека вечер.
joro39 - специалист
аз съм намалил оборотите на двигателя хем по малко шуми хем не охлажда много питата.
freshenero - специалист
joro39 написа:
аз съм намалил оборотите на двигателя хем по малко шуми хем не охлажда много питата.
А как ги намали, сподели колега.
ZMeyGorianin - майстор
Ето тука едно практическо решение на въпроса: http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=90560
ZMeyGorianin - майстор
Понеже линка не се отваря нещо копирах най-важното от темата:
12/10/2009, 11:18
По темата има развитие: Най-после първоначално замисленото локално парно е реализирано:
Камина с водна риза: 10 кВт
Алуминиев радиатор: 2 ребра / 1.80 м
Вътрешно тяло от климатик: 12 000 БТУ
Вътрешно тяло от климатик: 9 000 БТУ
Разширителен съд: 23 л
Циркулационна водна помпа: 35 / 45 Вт

До тук цялата инсталация се оказа с обем 25 л (разширителният съд е почти празен). Все още не съм сложил антифриз, пълна е само с вода, защото искам да минат 2-3 седмици, за да съм сигурен, че всичко е наред и няма да се налага повече преправяне.

Ето и какви са първоначалните ми впечатления:
Алуминиевият радиатор по-скоро върти водата. Топлоотдаването му е слабо... като на радиатор Поне е сложен в помещение без особено значение и не ме бърка много.
Камината и 12-ката са в стая с обем 73 куб.м. - 10 минути след запалването водата в системата е вече 40° и от климатиците започва да духа топло, а след 15 минути в помещението вече е доста топло.
Вторият климатик (9-ката) е в една малка стая: 18 куб.м., която е свързана без врата с още една стая - също 18 куб.м. След 15 минути в първата стая температурата е ок, а след 20-25 и във втората.

До тук съм много доволен от нестандарния ми избор на климатични тела вместо радиатори. Имат много по-добро топлоотдаване от обикновен радиатор и обръщат много бързо въздуха в стаята. Т.е. не се налага да чакаш поне час докато въздуха в помещението се отвърне.

От към консумация на електричество системата е доста икономична:
2-та климатика: около 50 Вт
водна помпа: 35 Вт

Има единствен недостатък: Ако спре тока, трябва да гася огъня, за да не заври водата. Това няма отношение към климатиците, дори и без тях (с обикновени радиатори) пак ще имам същия проблем като спре тока: водната помпа също е на ток, а без нея няма циркулация.

П.П. Продължавам да си търся 2 допълнителни вътрешни тела от климатик за разширяване на локалното парно.
Последна промяна от ZMeyGorianin на съб мар 05, 2011 7:09 pm, променено общо 1 път.
medo5303 - напреднал
Здравей,преправя ли климатичните тяла или ги сложи как са си оригинално.
joro39 - специалист
freshenero написа:
joro39 написа:
аз съм намалил оборотите на двигателя хем по малко шуми хем не охлажда много питата.
А как ги намали, сподели колега.
http://www.dobrikit.dir.bg/page3c.htm#reg1
donkiko - напреднал
medo5303 написа:
Здравей,преправя ли климатичните тяла или ги сложи как са си оригинално.
здравейте,вътрешните тела от климатици са идеални за ползване като конвектори.
Нужна е малко намеса по тръбичките.Тръбичката с по малко фи завършва с капиляри преди изпарителя(топлообменника) които се махат .Идеята е да останат колкото може по дебели тръбички за по малко съпротивление на водната помпа.Хубаво е да се завари и една игличка за обезвъздушител в горния край-показва се 1см.над климата и не е толко грозно.Относно клемореда може извадите сигнал за магнет вентил примерно.Перката сама ще спре при превишаване на градусите с 1 до 3 (обикн.сплит)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: