• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
И моите са от Топливо, но нямат грешка. Дали щото съм ги купувал юли месец. Много малко сгур остава като отпадък.
LazarGanev - "Велик майстор"
Имам една клиентка с проблемен комин и не може да се разгори котела. Миналата година нямаше проблеми, ама сега не ще. Вчера ходих лично да и взема 2 чувала уж донбаски за да и демонстрирам, защото я бяха набутали с едни ситни, направо пепел и тя минала на брикети. Да ама брикетите не са толкова калорични, пък и идват едри, котлето е малко - 16-ка Юнкерс и брикетите остават заклещенив бункера, не слизат към камерата. Подпалих го с въглищата, ама те мокри - не щат да горят.Не може да вдигне градуси за да включи помпата, луда работа. Чудя се ако се смесват с пелети дали няма да има положителен ефект?
sian - специалист
LazarGanev написа:
Имам една клиентка с проблемен комин и не може да се разгори котела. Миналата година нямаше проблеми, ама сега не ще. Вчера ходих лично да и взема 2 чувала уж донбаски за да и демонстрирам, защото я бяха набутали с едни ситни, направо пепел и тя минала на брикети. Да ама брикетите не са толкова калорични, пък и идват едри, котлето е малко - 16-ка Юнкерс и брикетите остават заклещенив бункера, не слизат към камерата. Подпалих го с въглищата, ама те мокри - не щат да горят.Не може да вдигне градуси за да включи помпата, луда работа. Чудя се ако се смесват с пелети дали няма да има положителен ефект?
По скоро ги смеси с антрацит.
fbr - майстор
С едрината и аз съм имам проблеми. Остават цели , а отвътре черни, явно неизгорели. Та се налага да ги троша. Малко неприятна работа, че като ги удариш се разхвърчават навсякъде. Но натрошени горят като барут. Оставят само шлака. Даже фадромиста като ги товари, ме попита, едри ли искам или дребни. И си вземах едни буци, с големината на тухли четворки. За догодина съм решил отсега да са от дребните.
vache - специалист
fbr написа:
И моите са от Топливо, но нямат грешка. Дали щото съм ги купувал юли месец. Много малко сгур остава като отпадък.
Затова е :) Първите, които купувахме есента бяха ОК и после в най-студеното време най-гадните :x

LazarGanev, то ако се смесват с пелети, де ще му излезе края.. не стига, че им хамалуваш... Тези гадните въглища като ги погледнеш изглеждат чудесни, едри.. ама после като изкараш една кофа камънак и виждаш за какво става дума. Баща ми твърди, че от топливо ги смесват с български. :? И понеже както казах няма къде да държим много въглища взимаме на чували. И да ви кажа като ни ударят в теглото на чувала и ни излиза страшна сумата. И докато мислехме къде и как да складираме 3 тона въглища, за да ни ударят по-малко и как да ги познаем въглищата, че са хубави и дойде идеята за горелката. Вероятно и тя ще си има недостатъци 8-[

fbr, за първи път чувам за черни въглища като тухла четворка :? поне аз от 3 г. не съм виждала такива.
LazarGanev - "Велик майстор"
sian написа:
По скоро ги смеси с антрацит.
То хубаво, ама откъде да се вземе?
fbr - майстор
Ами знам ли . В Топливо, на големия куп, от едната страна бяха дребни, от другата страна на буци, трошат се на пластове.
sian - специалист
LazarGanev написа:
sian написа:
По скоро ги смеси с антрацит.
То хубаво, ама откъде да се вземе?
При нас има и се предлагат на 330 лв. По желание на клиента може и в чували.
LazarGanev - "Велик майстор"
Освен да пращаш по Еконт :-D . Добре де пробвал ли си как горят, само съм учил като ученик че те са най-калорични, но не съм виждал да се продават или пък да се ползват. Гадно е да дадеш една гора пари за нещо, което не върши работа, така че се чувствам длъжен да намеря решение.
fbr - майстор
Щом са много дребни, що не опиташ част от тях да ги смесиш с отработено масло или нафта. Така навремето горях прахоляка от брикети.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Виадрус У 22 и горелка на пелети - въпроси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: