Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bai_bradyra - специалист
Приставка е и струваше някъде 17-19 лв. Събира доста. До сега не съм я пълнил и до половината :lol: , а камината ми е голяма.
filmatoplo - майстор
Явно си заслужава , метал или пвц :?
syncho - майстор
Интересна тема и мен ме вълнува, така че, ако някой има идеи да казва :)
filmatoplo - майстор
Да де ,това е идеята -приставка към прахосмукачка за по грубо почистване на пепел от камини и котли :) .Ся ако трябва ще купим 1 брой -ще я разчекнем да видим какво има вътре, и ще си заварим с Цеото няколко. :wink: Аз туй май веднъж го видях :? в един колега :) .
Тани - модератор
Няма смисъл да заваряваш всичко от-до. Намери си метална кофа (варелче) с капак.
masterval - майстор
Ако това ще помогне някому, накратко ще опиша особеностите на американската система "Рейнбоу".
Състои се от горна част, където е мотора, и долна закрепваща се част пълна 3/4 от обема с вода.
Тръбата за прах влиза в долния контейнер, в който се развива турбуленция и вид вакуум, който осигурява дърпането.
Няма никакви филтри по пътя на праха до водата. Частта с мотора, обаче, има една ситна перка, на която те й казват "сепаратор", която се върти много бързо - тя създава турбуленцията и не позволява на боклука да стига до двигателя.
Боклука влиза в съда с вода по допирателната и там се намокря, тоест не остава никаква прашинка.
digitalpr - специалист
Вдигам тази стара тема, заради този продукт - http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 20500%20B1
Мислите ли че ще се справя добре с обирането на пепелта от пелетна горелка в котела? 500W не са ли малко?
stiv1961 - майстор
viewtopic.php?f=57&t=31089&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5&start=260
Чети от мнението на marmoz нататък :)
m.lukanov1951 - специалист
Някъде по форума има наравена от прахосмукачка Тайфун и долна част метално казанче от боя 30литра,много лесно за изпълнение.Само не мога да се сетя къде беше ,ползва се за почистване на строителни отпадъци.
Evgeniy - майстор
Хайде да я сложа и тук, че отнема време да се намери:
viewtopic.php?p=300402#p300402

Тема "Дайте мнение за прахосмукачка за камина..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: