Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Gek - специалист
Камината е хубаво нещо, убедих се тази зима. Ама голяма мизерия, особенно при почистването на пепелта. Видях, че продават някакви специални прахосмукачки за камини. примерно това.
Нека някой да сподели мнение ако има опит с такава техника. Аз разбрах, че грубо се делят на два вида: с мотор и без. Като тези без мотор са един вид контейнер с филтър, който трябва да се включи към домашната прахосмукачка. Въпросите, които силно ме интересуват са:

1. Трябва ли да се купуват някакви торбички за тях - консуматив?
2. Само за почистване на разпиляна пепел ли стават или направо ръгаш в касетката със сгурия и газ!
3. Може ли да засмуче без лоши последствия още горящи въгленчета?

Благодаря предварително за мненията.
svetlio_73 - напреднал
най добрата прахосмукачка е метлата/// =D> =D> =D>
zvetomil - специалист
Тук ги продават в Италия по 60 ,80 евро са.Но не съм използвал.Ако искаш ще питам утре и ще ти кажа.Прилича на метална кофа и маркуча е метален ,с мотор са.Затова мисля че може да засмуква и топли още остатъци.Обаче може да са само за пелетни печки.
zhivko83 - специалист
Честит Празник на всички ! :partyman:
Колега ,
прахосмукачката в най - общия случай е една кофа с капак . На капака е монтиран двигателя . По принцип с такъв тип прахосмукачка можеш да обираш и вода , НО 100 % гаранция няма , че няма да я повредиш . Пепел и други , що годе охладени боклуци също не са проблем . Торбичка няма , всичко пада долу , в кофата . На двигателя има нещо като филтър , който се почиства от време - на време , той пази двигателя . Ако боклука минава покрай двигателя , можеш да си представиш какво може да му се случи .
Така като гледам в сайта , тази прахосмукачка с водата , може и да стане , но по - добре да прецениш на място или да попиташ по телефона .
Gek - специалист
zhivko83 написа:
Така като гледам в сайта , тази прахосмукачка с водата , може и да стане , но по - добре да прецениш на място или да попиташ по телефона .
Всъщност тая с водата я загледах вече след като си бях постнал темата. Ама нещо не ми е ясно, каква вода, къде, как? В сайта от моя линк за съжаление има само снимки. Как бачка тая с водата?
Иначе от моя линк средния модел най-ми хвана окото - с мотор, а съда за пепел прилича на бака от боя...

EDIT:
Вижте, намерих клипче на тая средната, още повече се навих :))
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DdSJaFP7EwA[/youtube]
zhivko83 - специалист
Общо взето както ти обясних ...
Забележи , че няма грам жар или нещо горещо !
perko - специалист
На клипчето изглежда супер.
Аз, имам нещо подобно. Една кофа със метален маркуч, в която се включва прахосмукачка. Ползвах го два пъти, тоест, докато не отворих да извадя торбичката от прахосмукачката. Значи, най-финната пепел не се задържа от торбичката и беше задръстила всички филтри след нея. Повече, не посмях да го ползвам това чудо.
edemy2001 - специалист
Gek написа:
Камината е хубаво нещо, убедих се тази зима. Ама голяма мизерия, особенно при почистването на пепелта. Видях, че продават някакви специални прахосмукачки за камини. примерно това.
Нека някой да сподели мнение ако има опит с такава техника. Аз разбрах, че грубо се делят на два вида: с мотор и без. Като тези без мотор са един вид контейнер с филтър, който трябва да се включи към домашната прахосмукачка. Въпросите, които силно ме интересуват са:

1. Трябва ли да се купуват някакви торбички за тях - консуматив?
2. Само за почистване на разпиляна пепел ли стават или направо ръгаш в касетката със сгурия и газ!
3. Може ли да засмуче без лоши последствия още горящи въгленчета?

Благодаря предварително за мненията.
Имам втората от линка - кофата с двигател. Използувам я в работилницата ми. Всичко се събира в кофата. На филтъра се полепя финия прах и като спреш двигателя повечето от него пада сам в кофата. Освен за печката я ползвам и за дърводелските ръчни машини. Доволен съм от резултата..., но съм сигурен, че няма да става за въгленчетата. Ще скапят филтъра!
metom - помощник
колеги, някакви мнения за прахосмукачка за пелетни камини и котли,че там пепелта е много финна-като брашно и ми се струва ,че ще запушва всакакви филтри.
bai_bradyra - специалист
Малко е стара темата, но пак идва зима и ще стане актуална :tonqe: Взех си от Практикер това: Изображение Върши добра работа. Включва се към обикновенна прахосмукачка и събира всичко в кофата. ВОди се BUDGET AC20L.

Тема "Дайте мнение за прахосмукачка за камина..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: