Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет яну 18, 2019 6:54 pmAndri01 написа:
Функцията "духане" винаги върши работа,даже и при прахо-смукачките :)
Още ли я ползваш?
Мен отдавна ма препитват и ....
Andri01 - майстор
Това е пост на жена ми. Аз съм на друга функция,ама я няма при прахосмукачките - :razz: :) :partyman:
nakatasan - специалист
нед яну 06, 2019 5:32 pmburner написа:
Аз моята камина я чистя с две-три парцалчета ежедневно. С едното почиствам пепелта от вратата, стъклото и уплътняващото въже. С друго забърсвам стената на горивната камера и горелката. В горелката ми никога няма залепена пепел или шлак. Онзи ден получих циклон от Алиекспрес. Струва 28 лева. Укрепих го с два диска от текстолит и шпилки, за да не се счупи при работа. Отдавна съм го виждал в Ютюб и най-после се наканих. Ще го използвам само при основно почистване, като прахосмукачката ще бъде от онези Елит, дето за нищо не стават (имам такава, но може и някоя стара, дето съм я прежалил). На хепа филтъра на Елита съм нахлузил едно чорапче, за да го предпазвам, доколкото е възможно от финия прах. Конструкцията заема място и не е подходяща за ежедневно почистване в апартамент, но ако стои в котелно върши работа за всеки ден. Всъщност и Елита е циклонен тип, та стават два последователно свързани циклона. Какво ще излезе от цялата работа не знам, липсва само някакъв воден филтър, но стана студено и не ми се занимава повече с това. За тези, които ще вадят гореща пепел, съдът отдолу на циклона трябва да е метален.
Здравейте, бихте ли споделили модела на този циклон, който сте купили от Алиекспрес? :-)
burner - специалист
чет яну 31, 2019 10:53 amnakatasan написа:
нед яну 06, 2019 5:32 pmburner написа:
Аз моята камина я чистя с две-три парцалчета ежедневно. С едното почиствам пепелта от вратата, стъклото и уплътняващото въже. С друго забърсвам стената на горивната камера и горелката. В горелката ми никога няма залепена пепел или шлак. Онзи ден получих циклон от Алиекспрес. Струва 28 лева. Укрепих го с два диска от текстолит и шпилки, за да не се счупи при работа. Отдавна съм го виждал в Ютюб и най-после се наканих. Ще го използвам само при основно почистване, като прахосмукачката ще бъде от онези Елит, дето за нищо не стават (имам такава, но може и някоя стара, дето съм я прежалил). На хепа филтъра на Елита съм нахлузил едно чорапче, за да го предпазвам, доколкото е възможно от финия прах. Конструкцията заема място и не е подходяща за ежедневно почистване в апартамент, но ако стои в котелно върши работа за всеки ден. Всъщност и Елита е циклонен тип, та стават два последователно свързани циклона. Какво ще излезе от цялата работа не знам, липсва само някакъв воден филтър, но стана студено и не ми се занимава повече с това. За тези, които ще вадят гореща пепел, съдът отдолу на циклона трябва да е метален.
Здравейте, бихте ли споделили модела на този циклон, който сте купили от Алиекспрес? :-)
2018 high efficiency cyclone powder dust collector filter quality new turbine separation capture vacuum cleaner accessories
Достатъчно е да напишете първите три думи. Цената му с доставката е 28 лева. Води се по-стар модел, горе е ръбест. Според мен всички вършат еднаква работа. При моя липсват две преходни втулки, но всичко зависи от диаметъра на тръбите за прахосмукачката , а те са най-различни.
nakatasan - специалист
чет яну 31, 2019 1:57 pmburner написа:
2018 high efficiency cyclone powder dust collector filter quality new turbine separation capture vacuum cleaner accessories
Достатъчно е да напишете първите три думи. Цената му с доставката е 28 лева. Води се по-стар модел, горе е ръбест. Според мен всички вършат еднаква работа. При моя липсват две преходни втулки, но всичко зависи от диаметъра на тръбите за прахосмукачката , а те са най-различни.
Много благодаря за бързият отговор. Ще го потърся и се надявам да ми върши работа. Имам прахосмукачка Karcher WD 3.2
Поздрави
ivomagna - специалист
Здравейте,
Някой ползвал ли е такава прахосмукачка за чистене на котел (Симе). Целта е да се чистят ребрата от полепнала пепел от горене на слънчогледови пелети. Пепелта е бяла много финна и пада лесно. Сега чистя на ръка с една бояджийска четка.
burner - специалист
При сезонното почистване онзи ден използвах за пръв път циклонното устройство, присъединено към Елита. В циклона остана около 95% от пепелта, че и повече. Много малко влезе в прахосмукачката, през чорапа върху филтъра също влезе. Изтупах от външната страна на хепа филтъра шепа пепел, но от вътрешната филтърът беше абсолютно чист. Оказа се ,че циклонът свърши добра работа. Препоръчвам го.
pi6ligara - специалист
Да съживя малко темата, кажете някоя сполучлива прахосмукачка, която да купя? Пълно е с разни Райдери и Енхели, но на мен ми трябва нещо, което някой е ползвал и знае че си струва да се вземе.
Стефан77 - специалист
Ще започна 3ти сезон с Heght-21E,доволен съм с метален кош е с качествен маркуч с метален накрайник,
morfei1 - специалист
Аз си купих Райдър, те имат един модел. Първи сезон, нямам впечатления. Най-евтина е. Евтин филтър ползва. Принципа на работа е един и същ спрямо другите двойно по-скъпи модели. Като мощност е близка до другите модели 1000w хубавите са по 1200w. Ако тя не се справя, надали другите ще успеят, та няма да ме е яд толкова дори и да не върши работа.

Тема "Дайте мнение за прахосмукачка за камина..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: