Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Горете дърва българаци, горете, за децата ви ще останат само хълмове пустини, тумби разгонени патладжани и горски депесари с жипки. Трифуне, а наздрави от зарана, уа, наборей, майкамуиживотдейба, фиуууууу...!!!!! :rock: :drinkers: :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Айде по кротко с тези апокалиптични прогнози! Ти кога си ходи за последно в истинска гора? Аз бях там преди 2 дни. На места е непроходима, като джунгла. Дърва се режат, но планово и под контрол. Не, че няма инциденти и самоинициатива, но всеки сам си отговаря.
ср мар 06, 2024 9:09 amZMeyGorianin написа:
Айде по кротко с тези апокалиптични прогнози! Ти кога си ходи за последно в истинска гора? Аз бях там преди 2 дни. На места е непроходима, като джунгла. Дърва се режат, но планово и под контрол. Не, че няма инциденти и самоинициатива, но всеки сам си отговаря.
Мислех да те осмея, но не съм на кеф, затова само ще ти отговоря поетапно на глупостите, които си написал. Първо, аз от години живея в гората, по-точно в близост до АИР Боженци. Отделно имам и друг имот в Рила. Първата година, преди да сложа термопомпата, си купих нелегални дърва и то директно от горските, на 30% отстъпка. Те сами ми предложиха, като отидох при тях на сечището и им казах, че живея наблизо. Реже се поголовно, и то легална сеч. Така се реже, че от пътя да не се види нищо. Като хванеш пътеката в гората виждаш, че тя е изорана от дърварски камиони. Попадал съм на десетки лунни пейзажи в цялата страна. Някои режат през 5 квадрата, други наред. Питал съм ги - резалесявате ли след това - отговарят, няма хора за тая работа, тя гората сама се залесява. Относно непроходимостта като джунгла... Много ясно, че е като джунгла, като това е самораслек, шубрак, трънак, появил се след безразборната сеч. Изнасят се дървата в Гърция и Турция на едро по 40-50 лева кубика, а тук на абдалите ги продават по 200. Завиждам ти за идиотизма, извинете, за оптимизма, Новото време се нуждае от усмихнати позитивни тъпанари, според които гората българска цъфти и върже, политиката е супер, икономиката още по-супер. Тъй че, както казах, сечете, горете, създавайте търсене, пък после обяснявай на децата си, че тоя непроходим гъсталак-къпинак бил гора. Ако си виждал снимки на Стара Планина от преди 100-120 години ще видиш, че е била гола, после е била залесявана с кръв и пот от бригадирското движение десетилетия. При положение, че има ток, газ, нафта, въглища и кво ли още не, за мен си е чисто светотатство да се горят дърва. Но кой съм аз да споря с масторите в този световно-известен форум. Сечете, горете и децата си преебете. Да не говорим, че по тоя начин и водата "изчезва" и изворите съхнат. Затуй в пустинята няма вода, не е от жегата, а от липсата на дървета.
ZMeyGorianin - майстор
Как не те домързя да го напишеш целия този Шекспиров монолог #-o
При положение, че има ток, газ, нафта, въглища и кво ли още не, за мен си е чисто светотатство да се горят дърва.
Това го обясни на баба Пена от Тръпоклово, където от всичко изброено единствено тока е наличен /и то не винаги/, ама с 400 лв. пенсия нали се сещаш как с готовност ще прегърне "екологичната" ти терористична идея!? Не дървата за отопление са проблема, а милионите кубици здрава, сурова дървесина, която изчезва зад граница - ти сам го каза.
ср мар 06, 2024 12:13 pmZMeyGorianin написа:
Как не те домързя да го напишеш целия този Шекспиров монолог #-o
При положение, че има ток, газ, нафта, въглища и кво ли още не, за мен си е чисто светотатство да се горят дърва.
Това го обясни на баба Пена от Тръпоклово, където от всичко изброено единствено тока е наличен /и то не винаги/, ама с 400 лв. пенсия нали се сещаш как с готовност ще прегърне "екологичната" ти терористична идея!? Не дървата за отопление са проблема, а милионите кубици здрава, сурова дървесина, която изчезва зад граница - ти сам го каза.
2 кубика дърва в момента май са към 400 лв, без надника на мангосите за рязане и подреждане. Щото ако баба ти Пена си ги поръча нацепени, ще я ударят с поне 20%. 2 кубика я стигнат за една стая на месец, я не. В същото време вече има климатици по 4-500 лева и са читави. Всеки сам си решава, както ти каза, но следващите ще страдат. Като с цигарите и пиенето, уж всеки сам си решавал, ама после бърка в общата каса за пари за лечение. Че защо аз трябва да плащам на някой пушач терапията? Защо децата ми да плащат на баба Пена комфорта да си гори дръвца, а те да ходят на планина в Австрия. Положението е страшно при нас. Най очевидното е, че абсолютно всички горски пътеки у нас с дълбоки коловози от дърварски джогани. Това ако не се вижда, здраве му кажи.
ZMeyGorianin - майстор
Пак не ти излизат сметките:https://www.alo.bg/9273830#highlight=%D ... 0%BD%D0%B0 Е, има и по140-150 лв.
Ти, след като бродиш редовно из горите, сигурно си виждал нападалите и загниващи дървета след бури и мокър сняг. Защо не се предоставят на населението за символични суми? Така всички ще са доволни /без прекупвачите естествено/. А и горите ще се предпазват от болести след разчистването. Е Да, ама НЕ /П. Бочаров/. Ако случайно хванат10-на джугана с немаркирани сурови дърва, собственика най-много да се раздели с 2-3 хилядарки! Обаче, ако хванат баба Пена да събира с каручката съчки или пък даже окастрените от рязаните дървета клони жална и майка!
Боян е прав.
За 8 години бродене из Странджата, видях как оплешивявя по бърже от мене.
За позитивните благосерци също е прав.
За бъдещето- да не дава Шефа и дано не е прав, ама...

пп. Буяне, режа за огрев понякога. Когато паля машинка е за опасно, загинало или просто кастрене. Всичкото ми рязане е извънкласна и спорадична дейност.
ESPACE - майстор
ср мар 06, 2024 12:39 pmБоян-Патъров написа:
Като с цигарите и пиенето, уж всеки сам си решавал, ама после бърка в общата каса за пари за лечение. Че защо аз трябва да плащам на някой пушач терапията?
Не съм пушач(в момента) но тук изобщо не си прав. Приходите от акциза на цигарите бяха такава сума че покриваха целия бюджет на здравната каса. Излиза че пучачите си плащат сами, че и отгоре.
То и приходите от проституция вероятно бият доста бюджетни пера, но къде отиват...
Оръжейният бизнес губи по точки през последните две години, пък и би било смешно, към нелепо, да правим сравнение или какво би било, ако приходите влизат в бюджета на здравната каса.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср мар 06, 2024 1:40 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Не виждам как баба Пена е виновна за глобалното затопляне, обезлесяването, полигамията, шизофренията и всек'ви други беди на съвременното общество. И преди 20-30-40 години тя си гори все еднакво количество дръвца на година. При нея нищо не се е променило и до вчера невинна изведнъж виновна за всичко. Май виновни се опитват да вменят вина. Бият самара да се сещат магаретата. Я марш от тука на всички зелени, еко и евро гейове! Я чиба и като не ви изнася в Оймякон ви чакат! Щом глобално сте прегрели да се охладите. И ако още някой гей се опита да гледа в моята или на баба Пена чинията много да се замисли преди това дали чинията му е по дупката, че много вицове има по въпроса. Сигурно са истина :wink:

Тема "Каква дървесина за отопление?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: