Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
Да този вариянт ще бъде по успешен с горелка която огънят бие напред. С горелка с вертикален пламък трябва първата плоча да е с наклон към задната страна. После да се спусне една вертикално надолу и след това да да се наредят следващите. Като трябва да се измисли въриянт да запълни разтоянието между глидерите. Ако имаш актуални снимки на готов котел може да ги качих, че ми е интересно на какво се държат плочите.
m.eit - специалист
6osi6 написа:
... Петте хода. Долу над горелката, за да не се пукат плочите, две под ъгъл една към друга, така:
Прикачен файл:
Dewd3.png
Имам молба към господин "6osi6",ако може да качи пак снимките и чертежчето на винкелите за тунинга на Де дитрих,черпенето е от мен! :prayer:
6osi6 написа:
Това са снимките и размерите на железни скари за Де Дитрих.
Прикачен файл:
Untitled.png
Две железни шини 30 на 3 мм. и два винкела 30 х 30 х 3 мм. свързани с винтове, за да могат да се вкарат в котела, и керамични плочи 30 на 20 см.
Този котел е със седем секции и в него се поставя средна скара.
Ако се прави средна скара, от двете страни на шините се поставят по два винкела, както е първата отпред на снимката долу.
Прикачен файл:
DSCF2886.JPG
Плочите се редят на два реда, На първата снимка е нареден само един ред от две плочи, горе - върху винкелите се реди втори ред, като горните плочи може да са по широки от тези на скицата.

Скарите долу влизат в цепнатините на секциите, които трябва предварително да се почистят.
Прикачен файл:
DSCF2888.JPG
Колега относно този де дитрих на които си му направил тези стойки за поставяне на прегради издържат ли на топлината не подават ли. Защото аз направих нещо подобно но стойките се кривят от топлината и не се получава.
6osi6 - майстор
dimitard999 написа:
направих нещо подобно но стойките се кривят от топлината и не се получава.
Котелът не е мой, но човекът не ми е казал, че са се изкривили.
В моя котел шамотните плочи са подпрени от 10 милиметрови шини. Не се кривят от горене на въглища.
Rumen89 - специалист
Ако правил този котел на кутия или нещо подобно за да е ефективен на пелети ще помоля да се сподели информация.
blondster - специалист
Здравейте , доста стара тема , но да попитам все пак -
да препоръчате някой , който му се занимава за монтаж на пелетна горелка на De Dietrich CF 127 - 39kW ?
Става дума за гр.Пловдив . За мен не е проблем човека да не е от Пловдив или околността .

Може и на лично - ще бъда много благодарен за помощта .
пон апр 24, 2017 9:05 pm6osi6 написа:
... Петте хода. Долу над горелката, за да не се пукат плочите, две под ъгъл една към друга, така:
Dewd3.png
Здравейте,купих си котел де дитрих cf 124 25 kw.искам да го направя на пелети може ли да ми помогнете ако е удобно със съвети снимки и може ли да ми дадете размерите на на ламарините ,на какво разстояние са една от друга как да ги подредя във височина. А за тази първата която е под ъгъл как да я направя какъв да е ъгълът или в см.колко да е дълга и колко см. да стане след като згъна една ламарина 15мм добре ли ще стане или да заваряване 2 парчета под ъгъл. Предварително ви благодаря .
Кумчо Вълчо - специалист
Ама какви са тези грешки фатални по никое време?!! Айде, станалато-станало. Сега си намери отнякъде малко кюмюр, регулирай си правилно регулаторчето на тягата и не прави повече ''резки движения'', че не останаха мегдани за такива. Дано да имаш късмета ти да се топлиш с този котел и с тези въглища, че със сигурност ще се разминеш с предстоящото светло бъдеще и то много скоро. Не само ти де. Стягай мешката, скоро и ние като Митко хващаме гората. За Палаузов става въпрос. На друго ще се радваме веч-I'm Alive....

чет мар 10, 2022 12:25 pmКумчо Вълчо написа:
Ама какви са тези грешки фатални по никое време?!! Айде, станалато-станало. Сега си намери отнякъде малко кюмюр, регулирай си правилно регулаторчето на тягата и не прави повече ''резки движения'', че не останаха мегдани за такива. Дано да имаш късмета ти да се топлиш с този котел и с тези въглища, че със сигурност ще се разминеш с предстоящото светло бъдеще и то много скоро. Не само ти де. Стягай мешката, скоро и ние като Митко хващаме гората. За Палаузов става въпрос. На друго ще се радваме веч-I'm Alive....

Няма фатални грешки,всичко е ок котела е на вилата в гората имам и дърва и въглища но стига хамалогия.

Тема "Менения за котел Де Дитрих" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: