Най - вълнуващия въпрос зимно време.
buritoo - напреднал
Този котел и КПД????? само дето това е единствения котел, на който никаде в документите не пише КПД. С монтирана пелетна горелка, разделена горивна камера и на изхода на комина над 400 градуса. Е точно тази вторична суровина не бих я взел и пари да ми дават!!! От друга страна няма начин да имаш проблем с комина (кюнците ги черви като банско чудо). И мерцедеса ако е de dietrich какво ли са viessmann i Bosch може би НЛО
6osi6 - майстор
Това са снимките и размерите на железни скари за Де Дитрих.
Прикачен файл:
Untitled.png
Untitled.png (18.36 KиБ) Видяна 5761 пъти
Две железни шини 30 на 3 мм. и два винкела 30 х 30 х 3 мм. свързани с винтове, за да могат да се вкарат в котела, и керамични плочи 30 на 20 см.
Този котел е със седем секции и в него се поставя средна скара.
Ако се прави средна скара, от двете страни на шините се поставят по два винкела, както е първата отпред на снимката долу.
Прикачен файл:
DSCF2886.JPG
Плочите се редят на два реда, На първата снимка е нареден само един ред от две плочи, горе - върху винкелите се реди втори ред, като горните плочи може да са по широки от тези на скицата.

Скарите долу влизат в цепнатините на секциите, които трябва предварително да се почистят.
Прикачен файл:
DSCF2888.JPG
miroki - майстор
Не са лоши котли. Всеки от бранша го знае.
Да и Висман е име. Дори Сентрох са хубави чугунени, но зависи горивото. Пиролизен също е добре. А АСV хубави на газ и нафта. При тях бойлера е вграден и няма нужда да се купува допълнително.
Miro4774 - специалист
Здравейте! Искам да попитам отностно котел Де дитрих с горелка грейко някой дали е запознат с самият котел забелязал съм, че има между горната водна риза и димотвода между водната риза дупки за въздух който откарват димът директно в комина. Сложил съм на над горелката ламарина за да стане три ходов но сега ги видях тези прорези между водната риза. Някой запознат ли е дали се запълват с нещо за да не бяга топлото в комина през тях.
energo - специалист
На мой познат монтирах полска ретортна горелка на такъв пустиняк.И познайте,, мерцедеса,, на котлите изкара 400 градуса на фукса.
Не ти трябва такъв котел колега.
Хубав ден на всички.
n.ganev - майстор
С Грейко изкарва 130 на ауспуха. И от мен още по-хубава вечер.
filmatoplo - майстор
Точно така ,трябва да знаеш как да го накараш да извади 130 гр , то 400 всеки може . :wink: В Бояна филм това се прави по скоро в заварено положение котли ,иначе котел Де Дитрих нов да купуваш тряба да си бил повече време на плажа без чадър по обед,има си мн по добри котли за целта с по добро КПД .
Bate_Pavka - напреднал
energo написа:
На мой познат монтирах полска ретортна горелка на такъв пустиняк.И познайте,, мерцедеса,, на котлите изкара 400 градуса на фукса.
Не ти трябва такъв котел колега.
Хубав ден на всички.
За заварено положение ПУСТИНЯКА никак не е лош, само требе да знаеш как да го онодеш :-D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А принципно, Филма е прав !
Miro4774 - специалист
buritoo написа:
Този котел и КПД????? само дето това е единствения котел, на който никаде в документите не пише КПД. С монтирана пелетна горелка, разделена горивна камера и на изхода на комина над 400 градуса. Е точно тази вторична суровина не бих я взел и пари да ми дават!!! От друга страна няма начин да имаш проблем с комина (кюнците ги черви като банско чудо). И мерцедеса ако е de dietrich какво ли са viessmann i Bosch може би НЛО
Ман мен кюнците са ми 127 градуса с пелетна горелка и малко тунинг.
6osi6 - майстор
... Петте хода. Долу над горелката, за да не се пукат плочите, две под ъгъл една към друга, така:
Прикачен файл:
Dewd3.png

Тема "Менения за котел Де Дитрих" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: