• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Взе ми го от устата :)
gench - специалист
Какви по-точно подробности?
Направи ми я един приятел от Чирпан.Мощността стана около 19кВ , компресора е дайкин, буфера и бойлера и съда за питейната вода си ги направих от неръждавейка
Изходящата вода от тп я вкарахме в един съд и от там с помпа и флоид контрол за питейи нужди.
Работи от около 20 дни и за сега се държи много добре.Съжалявам обаче че подциних коридорите и наредих тръбата през по-голямо разтояние и сега не може да се стопли като хората.
filmatoplo - майстор
щесе стоплят като работи постоянно.
kuuuuuul - майстор
Сложи едно вътрешно тяло от климатик в коридора и си готов,макар че ми е чудно коридора да бърка нещата :? Какви са тем.на вход и изход,с какъв дебит я захранваш?
gench - специалист
ами коридора е на две нива и отворено стълбище към втория етаж който е необитаем(неотопляем) отделно и тръбите като са през 20см. -- няма стопляне....
Важното е че в другите стай и тоалетната всичко е 6
А иначе имам пуснати тръби за конвектор в коридора ама няма сега кинти за тела
chano - специалист
Момчета ,мога ли и аз да попитам:
понеже си изграждам камина и мисля да и направя водна риза,може ли да ми кажете колко литрова да бъде?като смятам да отоплявам 2 стаи по 16 квадрата с подово,камината ще е между другите 2 стаи и мисля там да се отоплява от самата камина,мисля да я направя и с въздъховоди за тези 2 стаи,които също са по 16 квадрата,има и 1 баня около 3 квадрата и там мисля лира да сложа.
Колко тръба ще ми трябва за 1 стая и каква?
и един бойлер за в бъдеще 120л.
Благодаря
gadabun - помощник
Здравейте, много полезна информация има в тази тема. Отдавна не е писано, но участниците тук са доста запознати с материята, за това ще питам за един мой казус.
Всекидневната ми е разделена на 2 нива със стъпало високо около 25см. Как трябва да се преодолее това стъпало от тръбите за подовото? По стената или с внимателно огъване по стъпалото или нещо друго?
kuuuuuul - майстор
Това стъпало е много опасно,против изискванията, които са поне три стъпала.Доста хора ще се спъват там.Иначе за подовото си прокопаваш едно каналче и готово.
gadabun - помощник
ср апр 24, 2019 11:59 amkuuuuuul написа:
Това стъпало е много опасно,против изискванията, които са поне три стъпала.Доста хора ще се спъват там.Иначе за подовото си прокопаваш едно каналче и готово.
Ами така са го направили. Къщата я купувам в последствие. За "каналчето" ако съм схванал идеята трябва да е под ъгъл 45° примерно!? Или не съм схванал идеята. Няколко тръби ще има тъй като предвиждам и конвектори за лятно време.
dilait19 - специалист
:?
ср апр 24, 2019 1:52 pmgadabun написа:
ср апр 24, 2019 11:59 amkuuuuuul написа:
Това стъпало е много опасно,против изискванията, които са поне три стъпала.Доста хора ще се спъват там.Иначе за подовото си прокопаваш едно каналче и готово.
Ами така са го направили. Къщата я купувам в последствие. За "каналчето" ако съм схванал идеята трябва да е под ъгъл 45° примерно!? Или не съм схванал идеята. Няколко тръби ще има тъй като предвиждам и конвектори за лятно време.
Здравейте и от мен,Нее ли по добре кръговете да са разделени от нивата
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Помощ за водно подово отопление с термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: