Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kyxap - специалист
Naskata, знам че котела ми, не е цвете за мирисане, но ще го сменям като се пробие. Мисля, че няма начин да е пак Линг, щото Ерато май не ги произвеждат вече. Би ли споделил как ти е изпълнена инсталацията, където са се пробили тия лингове, имаш ли някакви мерки за ограничаване на връщащата вода, да не е под 65 градуса. Ползваш ли часовника дето са закачили на таблото от Ерато, в смисъл да пуска и спира вентилатора в някакви часови диапазони. Интересно ми е, моя май ще излезе "дълголетник", особено ако бутне и другия сезон :-D .
kyxap - специалист
Така като ги гледам, пиролизните на Бош са си чист Дакон, а щом ще е чешки, Атмос е по-добре от Дакон.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дакон, Юнкерс, Будерус, Бош са едни и същи, правят се в Чехия под различни марки. А Пиротерм ( сега новия модел вече се казва Пиролика) се правят от Ерато като точно копие на Атмос (и като конструкция, и като лаболаторни показания), но са двойно по-евтини. Може би затова Линг е отпаднал от производството
filmatoplo - майстор
За Линга незнам колко му е ламарината , но на Атмоса е дебела , само за 1 Атмос знам да се е пробил ,но той беше 12 години без вентили и буфер.Миналата зима го спасих -вече е с вентил и втора помпа ,буфер няма защото котела е в една ниша под стълбището и няма грам место -отваряш вратата котела е пред теб ,само да му сложиш дърва и да излезеш :wink: . Тая зима ще имам 1 клиент който се съгласи да му направя котелното със всички нужни джаджи около пиролизния котел -че да видим .Дано открия Ладомат тогава,ако не ще поръчваме от Чехия като колегата. :) В Термоикономик има един комплект за котли на твърдо гориво,който има термовентил и помпа също като Ладомата ,но термостата май е на 60 или 65 градуса.
kyxap - специалист
И аз съм чувал за Атмоси вързани директно към радиаторите на по 10 сезона и не са се пробили.
filmatoplo - майстор
И тук има няколко така свързани , и си работят още засега.Атмоса и той иска поглеждане щото много бързо се скапва .Повреди -на 2-3 година отказва кондензатора на вентилатора,отказват работния или запалителния термостат,азбеста на вратичките прегаря,дръжката на горната вратичка се разхлопва,вътре прегаря керамичната дюза,при прегряване се стапят контролните уреди по таблото и кабелите под капака,задната част на димоотвода прегаря ,и накрая пробиване на корпуса някъде в камерата.Горните повреди са в следствие на некадърно обслужване на собствениците. :wink: Е скоро преди месец ,един клиент с монтиран Атмос 70 киловата ,по последна мода вентили и задвижки , като го палил -отворил горната врата да се разгори :wink: и я забравил така отворена -като се върнал след малко -50 санта пламъци обгръщали котела отпред таблото -всичко се стопило .Даде 200 лв за нови контролни уреди и се оправи работата :lol: -само дето котела не е вече за снимка -черен като къкал.
kyxap - специалист
Колеги, изрових си старата тема, та да докладвам за тези, който ще им е интересно. Гледам минали 5 години, не съм пипал нищо по инсталацията, всичко е така както съм го направил преди 5 години. Рекапитулацията е, че разхода наистина падна с 20-30 % и Линг-а все още е на линия, демек не са ала-бала тия приказки за ниско температурната корозия, да знаете. Изглежда имам Линг герой, кара 11-ти сезон, като само последните 5 е с Ладомат и буфер.
Хайде весела Нова година и наздраве!
kyxap написа:
Колеги, изрових си старата тема, та да докладвам за тези, който ще им е интересно. Гледам минали 5 години, не съм пипал нищо по инсталацията, всичко е така както съм го направил преди 5 години. Рекапитулацията е, че разхода наистина падна с 20-30 % и Линг-а все още е на линия, демек не са ала-бала тия приказки за ниско температурната корозия, да знаете. Изглежда имам Линг герой, кара 11-ти сезон, като само последните 5 е с Ладомат и буфер.
Хайде весела Нова година и наздраве!
Бе хич не си кухар ти, ама ади Наздрави!
Браво!
kyxap - специалист
Начало на 13-ти сезон. LING-a още е на линия :-D

Тема "Инсталация с пиролизен котел Ling25D и буферен съд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: