Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bairon - помощник
здравейте! мисля да си вкарам маркучите за радиаторите в замаската, която предстои да правя. в какво трябва да ги пъхна обаче за изолация? материал, марка и т.н. има ли риск от аварии като са внедрени и кои маркучи (пак вид, марка..)имат най-голям шанс за дългогодишна безпроблемна експлоатация по този начин?
bairon - помощник
извинявам се че го пуснах 2 пъти!!!!
Цецо - специалист
Маркучите отделят топлина,която ще загубиш ако ги замажеш.
bisplus - специалист
Сигурно говориш за тези тръби с аломиниевата флошка..за тях се продава спецялна изолация, представлява нещо като маркуч изработен от някаккъв изолационен материал който е сцепен и по този начин обличаш тръбите с него. Незнам точното му наименование но сив на цвят. Но ако питаш мен след това ще ти трябва доста дебела мазилка...сам сещаш защо! :) :) :)
Velio - специалист
Да попитам и аз тука нещо тогава:
Става дума за етаж от къща, не е правена замазка на пода, ще се прави предстенна обшивка от гипсокартон.
- Кой е най-добрия вариант за тръбите (къде и как да минават ) на радиаторите за да е максимално ефективно?
Osiris - специалист
ами ще ги скриеш под гипсокартона но внимавай с връзките при топла проба протичат и трябва да се дозатяга и напасва :?
donnna - специалист
изолацията за тези трислойните бели тръби / плекс - ал - плекс / е черна и не е сцепена. тази сцепената сивата е против конденз и се слага на ВиК тръби.

един мой съсед сега си прави подово отопление с тези тръби. т.е. не слага изолация. има 1 проблем обаче - каквото и да сложиш при подово отопление / друг мой съсед сложи тръбите в гофрирана пвс тръба за компенсация на температурните разлики / се напукват фугите отгоре, било на теракот, било на ламинат или паркет.....

тъй че ако ще слагаш радиатори - взимай от таци черната изолация. аз съм виждал 20 мм дебелина. ако има по-дебела - слагай да ти е мирна главата.

компромис му е майката....
sanig - специалист
Тръбите на парното минават по пода и на места паркета се надигна леко, нищо че върху тръбите има гофрирана тръба. Сега ще слагам ламинат в коридора . Сигърно и там ще се получи същия ефект, но просто намям друг избор
ra4o - специалист
И аз така съм го намислил, да вкарам тръбите в мазилката, защото жена ми не иска да се виждат тръби. Къщата е стара обитаема и немога да ги прекарам под пода.
Какво мислите, ако ги вкарам в гофре в стената и ги замажа с хоросан, а отгоре го шпакловам ще се напука ли при експлоатация?
Тръбите ще са с алуминиева вложка.

Тема "маркучите в замаската" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: