• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vessselinov - специалист
LazarGanev написа:
Да, диференциалния термостат става. Магнетвентила - какъвто си избереш, аз ползвам тези:
Колеа имам подобно нещо на 24V AC. Като му подам ток на бубината се чува леко прещракване но крана не се отваря. Обясниха ми че той само се "отключвал" и съвсем малко се отваря - нужно му е налягане за да се отвори напълно. Това мислех да го слагам на колектора с датчик - като падне температурата под 40-50 градуса за затваря кръга за бойлера. Може ли да стане моята идея някой ползва ли нещо такова.
vessselinov написа:
LazarGanev написа:
Да, диференциалния термостат става. Магнетвентила - какъвто си избереш, аз ползвам тези:
Колеа имам подобно нещо на 24V AC. Като му подам ток на бубината се чува леко прещракване но крана не се отваря. Обясниха ми че той само се "отключвал" и съвсем малко се отваря - нужно му е налягане за да се отвори напълно. Това мислех да го слагам на колектора с датчик - като падне температурата под 40-50 градуса за затваря кръга за бойлера. Може ли да стане моята идея някой ползва ли нещо такова.
При мен нестана.Много намали дебита на водата, и обезвъздушаването на серпентината стана почти невъзможно.Пробвах първо с винтил на 1/2 цол,после и на 3/4,ама не.Може би има значение серпентината на бойлера,не знам.Бойлера е ЕЛДОМ-модел на около 10 години 120л.
filmatoplo - майстор
Има клапани които не стават за монтаж на места където налягането е еднакво от двете страни на клапана , за водопровод и поливна ще стане там налягането е примерно 5 на 0 , но при парното е 1,5 на 1,5 :wink: .Ползвай такъв който е за термоглава -само че на нейно место се монтира ел клапан или задвижка -това ще ти свърши работа.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз съм чувал, че има такива клапани. От тези на снимката съм монтирал няколко и няма такива оплаквания. Напоследък и аз минах на термоелектрически задвижки + радиаторен термовентил, но там трябва да се внимава да имат еднакъв ход вентила или задвижката, за да се сработят.
filmatoplo - майстор
Да -имат си спицифични ходове клапаните и термоелзадвижките -разлики с милиметри .Най добре в комплект да се взимат от 1 марка.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дори и една и съща марка има с различни ходове - Хъниуел има с ход 2,5мм и 4мм
vessselinov - специалист
filmatoplo написа:
Ползвай такъв който е за термоглава -само че на нейно место се монтира ел клапан или задвижка -това ще ти свърши работа.
Може ли малко повече информация за този ел кран или задвижка или някоя снимка ако е възможно?
Благодаря.
vessselinov - специалист
Разбрах за какво става въпрос а някаква ориетнировъчна цена за задвижката и крана, и какви термодатчици ползвате за да отварят и затварят този кран? Аз мисля че един датчик на колектора и от там да прекъсва водата за бойлера - тръбата е ф16.
Благодаря
vessselinov - специалист
Прочетох някъде че ставало и с кран от автоматична пералня. Някой има ли наблюдения върху този метод?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: