• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
laptoo - напреднал
здравеи,знам че не е точно по темата въпроса ми,но се зачетох и ми стана интересно от гледна точка на това че и на мен ми предстои градене на камина.....та интересува ме подобен тип камина ориентировъчно каква цена е и другите аксесоари около и вътре в нея,и аз не сам запознат точно с камините.досега бяхме с камина но нормална,която нашите я взеха в другия апартамент.системата ми е прекарана цялата, само в хола трябва да я изградя(подобен тип на твоята)
subzero - специалист
Тук можеш да видиш всякакви модели и на каква цена са. http://www.prity-bg.com/prity.php?lang=bg Моята е взех за почти 1000лв но миналата година сега може и да е спаднала малко цената.
subzero - специалист
PCL82 сега я погледнах и никъде отзад няма шина. Единственото място където има нещо което не е заварено а е захванато с 4 болта и нз за какво е направено, е отпред под механизма за затваряне на капака. Ето виж на снимката http://www.prity-bg.com/products/produc ... oductid=78
Аз си мисля друго, ако го направя така както ми казваш и вкарам тръбата зад пепелника и затворя капака на пепелника, камината ще гори по добре защото ще се вкарва директно въздух под огнището, но дали няма да пуши от отворите направени за засмукване на въздух отляво и отдясно на пепелника и дали при отваряне на вратата няма да вкарва всичкия пушек в стаята или трябва да се затваря капака на тръбата при отваряне на вратата :?
PCL82 - майстор
Това значи е камера за вграждане. От предните ти снимки видях, че водната риза отзад е открита.
Сигурно тогава гърбът на пепелника е и гръб на камината-т.е. имаш да пробиеш само една ламарина, а не както беше при мен водната риза и задния капак (аз съм с печка тип камина, т.е. е свободно стояща).

Това капаче с винтовете при теб ще да е за почистване на язикът вътре. Добре е да има ревизия към него, а не да го блокираш с облицовката.

За да не пуши си каращ по обичайния начин на зареждане-преди да отвориш вратата, отваряш горната клапа да изтегли пушилката. Долната клапа е държиш за малко отворена, после я затваряш преди да отвориш вратичкат. Изчакваш по 5-10сек. между действията.

При теб долната клапа ще е тази, която сложиш на тръбата, за тази на чекмеджето ще забравиш.
romanpm - майстор
Клапа :shock: на входния въздух не е необходима ! Единствено коминната да е отворена когато отваряте , иначе пуши в стаята :)
subzero - специалист
Добре а когато камината ми вдигне необходимата температура и я затворя от всякъде а от тръбата продължава да вкарва въздух няма ли да се създаде проблем и да започне да излиза пушек от отворите :?
bulhomes2 - майстор
Прититата имат отвори над стъклото, които не се затварят. Ако затвориш тъй херметично тръбата с входящия въздух в секцията с пепелника и спреш притока от нея, от отворите над стъклото ще си смуче въздух от стаята и на практика в този момент тръбата ти е безмислена. Де факто си прекарваш тръбата само за първоначалното разпалване и разгаряне на камината. Ако оставиш тръбата отворена (или с декоративна решетка) някъде под пепелника камината ще си смуче откъдето и колкото им трябва винаги.

ПП. Сега погледнах, че не си оставил място за дърва под нея, а за там имах впредвид да е тръбата. Но с една вентилационна решетка в картона под камината пак мисля, че ще стане добре.
subzero - специалист
Аз първоначално и аз така си мислих, да направя отвор в които да си слага дърва може и само за красота и там да искарам тръбата, но нз като е толкова далеч от камината дали ще може да я захранва с необходимия и въздух, а и ако е зад пепелника смятам че ще спомага и за по добро разгаряне на дървата :?
subzero - специалист
прекарах си тръба ф 50 до камината, пробих си дупката и сега ми остава само да си направя някаква клапа на тръбата че да мога да спирам притока на въздух от нея. Можеш ли да ми дадете някаква идея с какво да я направя ? Мисля да си пусна едно удължение с права тел през чекмеджето на камината и да си я отварям и затварям от там, но немога да реша с какво ще стане по лесно и добре.
romanpm - майстор
При мен клапа и дим няма когато притварям комина , единствено го отварям когато отварям вратичката защото тогава дими :)
  • 1
  • 2

Тема "Прекарване на въздух до камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: