• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? Провери следните неща -дали не са разменени фаза и нула , ако можеш да премериш с мултицет напрежението дали е 220-230 волта , виж дали имаш заземяване на горелката ,провери за слаба връзка по захранването всяко болче по клемореда ,изправен ли е нагревателя -да не дава той на късо .
cav
вт дек 11, 2018 7:38 pmfilmatoplo написа:
:? Провери следните неща -дали не са разменени фаза и нула , ако можеш да премериш с мултицет напрежението дали е 220-230 волта , виж дали имаш заземяване на горелката ,провери за слаба връзка по захранването всяко болче по клемореда ,изправен ли е нагревателя -да не дава той на късо .
Благодаря за съвета, тези неща ще ги направя. Фазата не е обърната според мен, защото в скоро време никой не е бърникал по инсталацията.
Gecata36 - специалист
Здравейте имам горелка lamborghini eco 3.4 p извадих фотодатчика да го почистя понеже даваше грешка и сега езнам накъде трябва да е завъртян понеже е скосен ако някой може да помогне ще съм благодарен
нед ное 08, 2015 8:11 pmfilmatoplo написа:
:) Горелките Фероли са си перфектни , само да им разбираш ,на ден давам съвети поне на 3е-4 човека по телефона , и за 1-2 секунди си решават проблема :wink: , хванах и цаката с помощта на -АЙС ,Насков,Алекс и Н Ганев :wink: .
Може ли тел. за свръзка ако не моя е 0898 73 88 32
Здравейте 3 години ползвам пелетна горелка sun p7 и бях много доволен ,до миналата зима.Проблемите започнаха връщане на дим понякага при самото запалване по някога по време на работа.Отдадох го на калпавите пелети за пръв път пелетите имаха много прах още в самите чували и бяха много на ситно раздробени.Играх си четох променях нагодих първоначалната доза и сега пали подчти без или с минимално припушване.
Тази година заредих от пелетите дето толкова мвого се хвалят Румънските уж Австрийски.
Но и с тях имам проблеми, горят добре но от време на време по време на работа цялото мазе става в дим щак до 2 рия етаж стълбите също. Комина е чистен ,кюнци чисти котле чисто пелети хубави клапа отворена но нещо не ми достига.
Моля ви имам 3 проблема и незнам кой е нормален и кой не.
Първо от какво може да пуши така понякога.
Второ от тези пелети имам мнаго нагар различен и твърд по снените на котлето които днес едвам махнах на места със шпакла.
И трето днес забелязах ,че тръбата от която излиза пламъка днес беше много нажежена направо метала светеше и това само при 45 градуса понеже е топло времето.
Моля ви помагайте най ме притеснява дали е нормално тръбата да се нагрява до толкова :?
нед дек 01, 2019 10:23 pmБелутов написа:
Май не достига въздух на горелката. Тягата на комина е паднала, но нали той си е същия?!
Дограми да не си сменял? Като димне, отвори врата или прозорец, да видим!

А комина само за котела ли е?
нед дек 01, 2019 10:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед дек 01, 2019 10:23 pmБелутов написа:
Май не достига въздух на горелката. Тягата на комина е паднала, но нали той си е същия?!
Дограми да не си сменял? Като димне, отвори врата или прозорец, да видим!
Нищо не е сменяно нито дограма ,нито прозорец комина е чист та чист проблема намаля ще видя как ще е ,но сега много ме притеснява тази тръба в която е решетката дето падат пелетите и горят защо се нагрява до червено .
filmatoplo - майстор
Румънските пелети горят с черен пушлив пламък ,виж ако параметър Те7 ти е 15 постепенно го увеличавай с по 1 за да намалиш малко честотата на подаване на пелети ,с една дума сега ти ги пуска по на често ,горивото не сварва да изгаря добре и пропушва.Както и трябва да се види и въздуха на степените ,също и до коя степен работи горелката ,ако топлиш 100-150 квадрата -горелката трябва да е макс до трета степен .
пон дек 02, 2019 10:30 amfilmatoplo написа:
Румънските пелети горят с черен пушлив пламък ,виж ако параметър Те7 ти е 15 постепенно го увеличавай с по 1 за да намалиш малко честотата на подаване на пелети ,с една дума сега ти ги пуска по на често ,горивото не сварва да изгаря добре и пропушва.Както и трябва да се види и въздуха на степените ,също и до коя степен работи горелката ,ако топлиш 100-150 квадрата -горелката трябва да е макс до трета степен .
Разледил съм на 20 на 21 почва да гасне ,тапля 2 етажа по 120кв и бойлер 200л
Досега работеше като часовник и просто снана нещо.
Немога да разбера нормално ли е да се нагрява тръбата до червено
filmatoplo - майстор
Виж с промяна въздуха как работи ,ската в горелката я чистиш и под нея нали ,прегледай всичко по котела -клапи и да е чист ,както и комина.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: