• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hidrazin - майстор
Ба си умрялото фолио. И като се повреди какво? То и без това е боклук.
:partyman:
fu4ko - специалист
hidrazin написа:
Ба си умрялото фолио. И като се повреди какво? То и без това е боклук.
:partyman:
Защо така мислиш?Как какво,оставаш без топло :-D
Последна промяна от fu4ko на вт фев 11, 2014 10:46 pm, променено общо 4 пъти.
brum - майстор
brum написа:
Аз точно с идея за да топли легло си взех един български инфрачервен нагревател (cdmsystems май беше фирмата). Уж беше 850W, ама при измерване на мощността стана 750 вата (при това при 236 волта). После уж трябвало да топли веднага като го пуснеш, а някакви плочи се нагрявали до 200 градуса и тогава топлело. Та не знам к'во е, ама за 200лв май си взех една много скъпа печка... Повече инфрачервени хави няма да гледам :) .

Още не съм я закачил над леглото да видя к'во ще прави де, ама и това ще пробвам.
Самоцитирам се с един въпрос :) . Тия инфрачервени печки веднага ли почват да топлят или им трябва време да загреят? Щото сега се сетих, че това дето го взех се напичало до към 200 градуса и после почвало да топли. И е факт, че му трябва малко време преди да почне да грее (може би около минута-две). Та се чудя дали не са ме метнали два пъти :) ...
hidrazin - майстор
Този ли е?
http://cdmsystems.eu/shop/index.php?rou ... duct_id=58
Би трябвало да има инструкция и там да е описано.
:partyman:
P.S. Не са те метнали два пъти. Ти сам си се метнал. :)
brum - майстор
Същият, същият :) .

Няма инструкции. Идва си опакован в един кашон, няма ни гаранция, ни нищо. Само касовата бележка е налична ако си я пазя някъде. Изглежда неприлично евтино направен (малко като в час по трудово). Абе ... здраве да е :) .
Тани - модератор
Същия на външен вид , но с по-малка мощност наистина вършеше работа на един руснак. Доста чай сме изпипи под едно такова! Беше си ги донесъл от Москва. Може би сравняваш усещането със стандартно отопление , а с това е ... някак различно!
Здравейте и от мен!

Най-икономичното, здравословно и практично отопление е с инфрачервено подово отоплително фолио.
Както е известно, най-студената част в помещението е пода. Топъл под - топли крака през зимата.
Предимствата на подовото отоплението с инфрачервено фолио пред другите системи за отопление са много.
За повече инфо посетете www.podovootoplenie.eu

Подарете си здраве и комфорт през зимата!
vrangelov - специалист
V imeto na rozata написа:
Здравейте и от мен!

Най-икономичното, здравословно и практично отопление е с инфрачервено подово отоплително фолио.
Както е известно, най-студената част в помещението е пода. Топъл под - топли крака през зимата.
Предимствата на подовото отоплението с инфрачервено фолио пред другите системи за отопление са много.
За повече инфо посетете www.podovootoplenie.eu

Подарете си здраве и комфорт през зимата!
Не бива от първия пост да се преви реклама! С фолио нито е икономично, нито е практично, а дали ще е здравословно зависи изцяло от знанията на направисамковеца.
LazarGanev - "Велик майстор"
V imeto na rozata написа:
Здравейте и от мен!
Определено една разголена снимка на Вимето на Роза повече би ни впечатлила от бръщолевки от Женския пазар :cool:
Инфрачервен отоплителен панел - огледало InfraHEAT M400-жив т....к. Рискувах и го купих, но щом вчера при +15 направи за цяла нощ едвам 20градуса, явно е ала-бала. Банята е 6м/2 изолирана с каменна вата 5см и ПВЦ трокал малък прозорец. Явна прекарвация.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "инфрачервено отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: