• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ilianradkov - помощник
Здравейте.Някой използва ли електрически инфрачервени радиатори ?Рекламират, че са по икономични и по топлят от климатик. Вярно ли е ?Благодаря.
vvventsi - специалист
Климатика е топлообменник ,той взема енергията от вън ,а електричеството е само за пренос на енергия,а останалите електрически нагревателни уреди черпят точно толкова колкото и топлят,затова климатика е много по икономичен от останалите електрически нагревателни уреди,но когато е много студено навън температурите паднат много под нулата ,икономичността на климатичка изчезва,а между другото всички електрически нагревателни отоплителни уреди са с КПД=99%-100%, никой не е по икономичен от другия ,ако някой търговец ти каже този е по икономичен от другите значи лъже!
ivanovrg - специалист
вярно ,че когато пише 2000W то толкава си харчи и единия и другия уред
има обаче голяма разлика от топлоотдаването на самите уреди
една духалка(тия малките)харчи горе долу толкова ,колкото и един радиатор,но..
радиатора затопля стаята доста добре а духалката доста по-слабо
и когато спреш духалката тя автоматично спира да топлоотдава ,а радиатора
продължава да топли още малко(което се компенсира при включването)

но от личен опит радиатора е по доброто решение(усещането е друго)

не знам ти за какви радиатори с инфрачервени лъчи говориш(мисля ,че всички ел уреди с нажежяема жичка излъчват в този деапазон),но истинските инфраред уреди са с открити нагреватели
Spokoiniq - майстор
Infraswiss, цената е като на Уруру Сарара, всичко друго е ташак.Въпрос на това колко ти е кисело гроздето.
vvventsi - специалист
Печка ЛЪЧ с кварцови нагреватели е типичен пример за инфрачервено отопление!
torbalan - Дървен философ
инфрачервеното отопление е подходящо за студени помещения, в които се влиза инцидентно... и не е необходимо да се държат постоянно топли...

влизаш, цъкаш отоплението - то стопля сравнително бързо... чустваш се горе-долу нормално... като го спреш - изстива почти веднага...

за постоянно отопление е върло безсмислено... каквото и да разправят търговците и рекламните агенти :)
ilianradkov - помощник
Явно никой не ползва.Питам конкретно за немски модел infra Heat .Сайта е -Пестим енергия
penata - специалист
Аз ползвам , но не немски, а български,нашенски с нашенски цени коренно различни (в пъти) от тези които се предлагат в нет-а.За сега съм доволен -грее,няма движение на въздуха ,не се усеща влага и т.н. .Закачил съм електромер на системата (два нагревателе по 1 киловат с регулатор) за да имам представа от консумацията .Мога да ви пусна някои цени и брошурки естествено ако има желаещи -за да не става комерсиално.Мога да ви постна наблюденията си върху консумацията, а по нататък и върху разпределението на температурата. Поздрави
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "инфрачервено отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: