• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
пон окт 11, 2021 6:25 pmgnt69 написа:
пон окт 11, 2021 6:16 pmЖако написа:
ср ное 09, 2011 7:18 amФло написа:
Саждите не забравяй колега! Комина на котела,особенно този на твърдо гориво се гледжосва за кратко време и така ще гледжоса датчика/сензора/,че не можеш да го познаеш,камо ли да работи от това покритие,а той работи само при чиста повърхност,сравнявайки кислорода в изгорелите газове с този от околната среда . Условията на експлоатация не са като при ДВГ.
Колега гледжосва се комина ако има кондензат в него, тоест нее добре изолиран и ли значи студен комин.
Ако е изолиран няма кондензат нама гледжосване.
Аз седем години брах ядове докато го изолирах и сега без конденз.
Той човека си изолира комина отдавна, виж 2011 година е писал. Ако беше го прочел това нямаше да се мъчиш 7 години. :partyman:
Брах ядове10 години и тои изгни и падна на покрива защото беше желязна тръба 150мм/6 стенна.
От вътре конденза от вън дъждовете го ядяха сега е с поцинкована теникия жт вън а по средата минерална каменна вата 5см
После изолирах кара седем години и като взех новия Бош преди седем години пак от основа до върха 6.50м го поднових. Пак.
gnt69 - майстор
нед окт 31, 2021 8:58 amЖако написа:
Брах ядове10 години и тои изгни и падна на покрива защото беше желязна тръба 150мм/6 стенна.
От вътре конденза от вън дъждовете го ядяха сега е с поцинкована теникия жт вън а по средата минерална каменна вата 5см
После изолирах кара седем години и като взех новия Бош преди седем години пак от основа до върха 6.50м го поднових. Пак.
Моя пък от бетонни коминни тела долепени външно до къщата, изолиран с каменна вата с бетонова шапка от мозайка и цимент на върха. Вече 17 години си работи и никакви ядове. :partyman:
Жако - специалист
нед окт 31, 2021 9:22 amgnt69 написа:
нед окт 31, 2021 8:58 amЖако написа:
Брах ядове10 години и тои изгни и падна на покрива защото беше желязна тръба 150мм/6 стенна.
От вътре конденза от вън дъждовете го ядяха сега е с поцинкована теникия жт вън а по средата минерална каменна вата 5см
После изолирах кара седем години и като взех новия Бош преди седем години пак от основа до върха 6.50м го поднових. Пак.
Моя пък от бетонни коминни тела долепени външно до къщата, изолиран с каменна вата с бетонова шапка от мозайка и цимент на върха. Вече 17 години си работи и никакви ядове.
БРАВО БЕШЕ УЖЯС от кондензата, но сега и живота на желязния комин е по дълаг. :)
6osi6 - майстор
Евгени, мерил ли си стойност на въздушния поток в паскала при максимална мощност на горелката?
Evgeniy - майстор
Не съм, не разполагам с никакъв уред за налягане. Мерил съм CO концентрацията. За налягането съдя косвено по оборотите на вентилатора.
Между другото ще се окаже, че съм се заблуждавал за горивния процес относно оборотите на вентилатора.
Мислех, че при разгаряне се развиват по-големи обороти, но на практика при по-голяма тяга оборотите падат, а при вдигане на налягането, се увеличават.
Жако - специалист
съб ное 06, 2021 11:53 pmEvgeniy написа:
Не съм, не разполагам с никакъв уред за налягане. Мерил съм CO концентрацията. За налягането съдя косвено по оборотите на вентилатора.
Между другото ще се окаже, че съм се заблуждавал за горивния процес относно оборотите на вентилатора.
Мислех, че при разгаряне се развиват по-големи обороти, но на практика при по-голяма тяга оборотите падат, а при вдигане на налягането, се увеличават.
Евгени браво.
Хем го зная това нещо с атмосферното налягане и несе сещам.
Сложил съм добър стабилизатор на напрежението и пак на моменти със по 300 оборота разлика нагоре от нормалното което съм засичял. Но сега ми е ясно, без да се чудя.
Гледал съм във ютуб клипове как се реголира вакума автоматично.
Нищо сложно пластина (клапа) със тежест.
Като се увеличи вакума в комина сама се отваря и разрежда.
Слага се на метър доло горе от изхода на котела което съм видял в клипа. Като тетка на самота тръба на димните газове. На която е вградена тази клапа.
Здравейте някой по наясно със свързването на това.

Прикачен файл

Screenshot_20230503-152904_Chrome.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20230503-152952_Chrome.jpg
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48

Тема "Ламбда контрол на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: