• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 48
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
С цветна димка можеш да видиш смесването на потоците.
http://www.tornadobg.net/bg/shop/details/af03b3
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
Въздухът подаден в основата на огъня е първичен. Турбулентност не създава с два паралелно движещи се първични потока.
Прикачен файл:
AYT,J4FR8.png
6osi6, не зная дали си обърнал внимание че дюзите на са просто събрано в фокус.. те са и завъртени по оста с стъпка 1/8... така че завихрянето в момента да съвпадне по посока с това от вътрешните завихрители... така съм го направил защото зная че тези вътре ще изчезнат след месец и да си остане само въздушното завихряне. А първичният въздух е този който ми е в огнището под горивото. Не можеш да кажеш че въздухът подаден след горивната глава е първичен .
По въпроса с клапата нямам опит.. но теоретично ако клапата веднъж отнема тяга и от изхода на котела и понижава налягането в котелното , другият път при високо налягане повишава това на изхода и в котелното би трябвало да са константни условията на горивният процес и да няма поставеният от Евгени въпрос .. Но явно нещо не е така.. Къде се къса нишката?
Мисля че се къса в факта че налягането в помещението не е равно на външното поради факта че всеки си има врата която е затворил и някакво малко прозорче или отвор с до ф 120-150 който да задоволява притока на свеж въздух. Отделно знаеш че налягането е много различно от подветрената страна и от тази на завет..
Така че личното ми мнение си остава същото .. Клапата да се стреми да подържа еднакво налягане в комина .но с въздух от друго помещение или външен . но да не влияе на налягането в помещението което е затворено и с сигурност няма същото налягане както извън него.
А вентилатора да си работи на зададените обороти с колкото е възможно по малки колебания в налягането в котелното ( не че е възможно, но с сигурност е с много по малки амплитуди ).
В моят случай тези колебания се усещат от ламбда контрола и той леко коригира вентилатора.
Но и без контрола преди година имаше сравнително устойчив горивен процес.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
С цветна димка можеш да видиш смесването на потоците.
http://www.tornadobg.net/bg/shop/details/af03b3
Супер идея.. Благодаря.. даже и ще снимам
6osi6 - майстор
Внимавай да не повредиш вентилатора с отлаганията от горенето на димката. За проба ти трябва малка част от една димка или цяла димка, която да изгаря много бавно.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
Не можеш да кажеш че въздухът подаден след горивната глава е първичен.
Концентрираните потоци след горивната решетка са първичен въздух. Там се извършва първичното горене. Огънят не се развива вътре в решетката.
При вътрешно развитие върхът на пламъка щеше да е на изхода и тогава към него може да се подават концентрирани и разсеяни потоци с по-агресивен ъгъл.
Това са фактите.
шоп - майстор
6osi6 написа:
bobi65 написа:
Не можеш да кажеш че въздухът подаден след горивната глава е първичен.
Концентрираните потоци след горивната решетка са първичен въздух. Там се извършва първичното горене. Огънят не се развива вътре в решетката.
При вътрешно развитие върхът на пламъка щеше да е на изхода и тогава към него може да се подават концентрирани и разсеяни потоци с по-агресивен ъгъл.
Това са фактите.
Шоси, нямаш си и на представа колко бъркаш. Първичният въздух Боби го е подал в основата на горелката където се извършва окислението в среда бедна на кислород. Точно на изхода на горелката подава вихрово вторчиният въздух за да се доокислят продуктите на горенето и да се получи вихрово изгаряне.
Evgeniy - майстор
Пристройката е нова и неизмазана. Въпреки, че съм позапушил големите дупки с пяна има много пролуки за въздух и... плъхове. направиха си склад за костилки между ватата и горната част на котела и ходят да си ги хапват там. Даже бяха гризнали кабела на термодатчика.
Тъй като бурният пламък продължава при отворена врата, а клапата се поклащаше и поотваряше и преди, когато не беше чак толкова силен, съм склонен да се върна на предположението за нееднаквост на пелетите в партидата. Взел съм ги от малък производител, който може да няма еднороден материал винаги. Точно тези чували са от последните внесени, та може да има и такива, които горят бързо и буйно и други, които горят бавно и неохотно. Уж са от отпадъци от производство на паркет, ама миришат малко и на чам...
6osi6 - майстор
шоп написа:
нямаш си и на представа колко бъркаш.
Ако бъркам, е добре, но ако не бъркам...
"Вихрово горене" и "възникване турбулентност при смесване на потоците" са близки. но различни неща.
Стоян Славев - специалист
6osi6 написа:
шоп написа:
нямаш си и на представа колко бъркаш.
Ако бъркам, е добре, но ако не бъркам...
"Вихрово горене" и "възникване турбулентност при смесване на потоците" са близки. но различни неща.
Напълно си прав колега Шоп.6оsi6 нали разграничаваш пърничен и вторичен въздух.Получава се вихрово горене.Пресметни колко е сполучливо, след като пепелта на Боби е намаляла с 400%
шоп - майстор
Така е, съгласен съм-няма спор. Турболентност и вихрова камера са различни неща.

Писах за първичен и вторичен въздух.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 48

Тема "Ламбда контрол на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: