• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 48
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Evgeniy написа:
...
Evgeniy, колко показва сондата ти при 21% кислород? При мен показва 0.2 и минус 0.5 mV.
Не е ли по-добре сигналния и захранващия кабел да са разделени. Дава ми сигнал за напрежение, понеже вървят в един кабелен шлаух. Възможно е да изкривява данните от сензора.
Прикачен файл:
AYTG4FR8.png
AYTG4FR8.png (80.61 KиБ) Видяна 1635 пъти
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
Внимавай да не повредиш вентилатора с отлаганията от горенето на димката. За проба ти трябва малка част от една димка или цяла димка, която да изгаря много бавно.
Ооо тогава се отказвам тоева не е премерен риск .. А просто Риск..
Премерен риск беше по средата на Февруари да хвана флекса и да разна челото на горелката , да се нахъсам за нула време да подготвя ново чело с идологията за вихрово доизгаряне на СО използвайки вторичниат въздух.. В къщи настана паника че съм съсипал горелката. но за 6 часа беше всичко заварено и пуснато в действие.
Ето снимка на оригиналната камера.. там се вижда кое е първичен и кое е вторичен въздух..
Има 24 отвора + отвор за запалката и за фото сензора откъдето влиза първичен въздух и 7 за вторичен отпред на челото
Не зная защо за теб всичко е първичен?
В момента в отвора белязан с червено ( това ми е отвора за автоматичното почистване с Въздух) съм внедрил термо сондата която работеше на върхът на факела.. там следя температурата на камерата в горелката , след няколко дни ще монтирам сериозна термо сонда платиний /родииева до 1600 гр. на върхът на пламъка където ще следя реалната температурата в шамотната камера .. вече я имам и удължителните проводници и цифровият дисплей .. всичко е подготвено.. С това смятам да е завършена изцяло системата ми..
Ако не ми хрумне нещо ново разбира се.... :tonqe:

Прикачен файл

turbo 2.jpg
ПРЕРАБОТЕНА ГОРИВНА КАМЕРА
turbo 2.jpg (49.07 KиБ) Видяна 1612 пъти

Прикачен файл

Original glava1.jpg ОРИГИНАЛНА ГОРИВНА КАМЕРА
6osi6 - майстор
Прикачен файл:
AYKG4FR4.png
Важен е крайният резултат, а не какъв е въздуха.
Четиристотин процента намаляване на пепелта е отлично постижение :prayer: :prayer: :prayer: Дано да си го патентовал, за да не ти го откраднат некоректни производители.
Evgeniy - майстор
6osi6 написа:
Evgeniy, колко показва сондата ти при 21% кислород? При мен показва 0.2 и минус 0.5 mV.
Прикачен файл:
Capture.JPG
Capture.JPG (17.99 KиБ) Видяна 1592 пъти
Щом при ламбда 2 и около 14% и дават под 5 миливолта може би е нормално показанието. Продължи графиката и сравни. Не съм калибрирал моята, защото няма с какво.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
Прикачен файл:
Прикаченият файл AYKG4FR4.png вече не е достъпен
Важен е крайният резултат, а не какъв е въздуха.
Четиристотин процента намаляване на пепелта е отлично постижение :prayer: :prayer: :prayer: Дано да си го патентовал, за да не ти го откраднат некоректни производители.
Шоси, кефиш ме като пускаш такива перфектни системи и в същото време ме озадачаваш с обърквацията ти между първичен и вторичен въздух. Много явно ровиш в сайтовете но практитака ти е слаба. Да това е тоталната истина, Това е перфектната горивна камера и изгаряне. Това съм се постарал да конструирам в моят си котел стъпка по стъпка с изчакване на резултати и оценка. Помниш колко си местих мебелите в камерата за да я направя перфектна.. :) Мисля че съм успял.. на 100 процента относно ефекта който търся ..
Ето нещата по начин който ти ми сравни веднъж завъртяни картинки.. Мисля че разликата е само в рециркулацията на част от газовете. Но дали знаеш за какво служи тази обратна рециркулация?

Но ако не си си задавал въпроса , както и четящите форума ще кажа каквото зная.

Когато температурата в горивната камера става много висока газовете започват да излизат от там с температури близки до 1600 градуса, тогава в зоната на възстановяване на пламъка азота излизащ като газ от там се съединява с кислородни атоми от вторичният въздух и образуват азотен окис. Получава се така че необходимият кислород за доизгаряне е откраднат от азота преди СО газовете да влязат в зоната с 900 градуса минимум и да се превърнат в СО2 .
Така въпреки вторичен , третичен и турболенция пак може да имаш непълно изгаряне изхвърляйки в излишък NО, СО и НС в атмосферата.
Азотните окиси може да са с различна структура в зависимост от различни фактори NO, N2O3,NO2 , N2O5... По определени признаци може човек да знае че има подобна реакция и да се опита да измисли как да понижи температурата на излизащите от главата на горелката газове.
В моят случай в тестовият период се вижда на снимката жълтите лъчи на лицето на шамотната камера.( червените питанки) . Това е характерният цвят за NO2 ( райски газ) окиси.... ако е зелен... както на Стоян с който комуникираме е N2O3 ..
С разумното разпределение и анализиране на съотношенията между първичен и вторичен въздух се постига баланса на температурата.. А още по лесно е с термо сондата която вкарах в задната част на камерата.. видях кое как се държи коригирах диаметрите на отворите за вторичен въздух и вкарах излизащите газове от камерата в диапазона около 1450 гр. и тези следи вече ги няма..

Този ефект постига посочената от теб снимка ,, там просто се връща част от димоотводните тръби вече охладени газове .. смесва ги с излизащите от горелката газове и им понижава температурата .. така в зоната на възстановяване и турболенциата кислорода се използва за да до окисли горивните СО а не за паразитните Азотно Окиси .. В екологичен ефект те са причина за киселинни дъждове и отровни за вдишване.. райският газ е NO2

Прикачен файл

Sravnenie.jpg
Sravnenie.jpg (115.66 KиБ) Видяна 1556 пъти
Последна промяна от bobi65 на чет фев 16, 2017 9:18 am, променено общо 2 пъти.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
Когато температурата в горивната камера става много висока газовете започват да излизат от там с температури близки до 600 градуса, тогава в зоната на възстановяване на пламъка азота излизащ като газ от там се съединява с кислородни атоми от вторичният въздух и образуват азотен окис. Получава се така че необходимият кислород за доизгаряне е откраднат от азота преди СО газовете да влязат в зоната с 900 градуса минимум и да се превърнат в СО2 .
Пълни глупости :prayer: :prayer: :prayer:
6osi6 - майстор
Evgeniy написа:
Не съм калибрирал моята, защото няма с какво.
Във връзка и с горните глупости и полуистини на bobi65, азотът във въздуха е 75%, кислородът е 21%. В нормална среда на 21% кислород, тази сонда показва между 0.2 и минус 0.5mV.
Прикачен файл:
AYKG4FR4.png

Така ли е bobi :yawinkle:
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
...
Направи си тема за ниско вихрови горелки и си разисквай в нея.
С каквото мога ще помогна. Ето ти страница да се подготвиш.
http://energy-review.bg/energy-statii.a ... 935&id=625
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi65 написа:
Когато температурата в горивната камера става много висока газовете започват да излизат от там с температури близки до 600 градуса, тогава в зоната на възстановяване на пламъка азота излизащ като газ от там се съединява с кислородни атоми от вторичният въздух и образуват азотен окис. Получава се така че необходимият кислород за доизгаряне е откраднат от азота преди СО газовете да влязат в зоната с 900 градуса минимум и да се превърнат в СО2 .
Пълни глупости :prayer: :prayer: :prayer:
Глупост е да отричаш неща и да не поясняваш защо...
На всички е ясно колко са процентите на азота в въздха надява се че имаш по дълбоки познания.
Ако обичаш напиши ти какво знаеш за рециркулацията на отработените газове и ги обясни по начина по който ги разбираш.
Ще кажа само че този метод се използва отдавна в дизелите точно с същият мотив който и аз описвам.Поинтересувай се...ще разбереш..
ПС:
Огледах какво съм написал и видях че съм изпуснал по една единица при температурите... коригирах ги.. за което се извинявам.. Направих и справка за да съм точен дават че взаимодействието на Азота с кислорода започва при 1370 градуса..
И още нещо мястото където меря 400 градуса е под обдухване .. не под директен пламък и измерената там температура е поне 1/3 или 1/4 от тази на изхода на главата. Но като пропорционална температура на реалната ми служи да зная какво се случва .При каква ламбда тръгва на горе и каква надолу. в комбинация с СО измерването си коригирах работната зона на ламбда контрола.
И още нещо ... метода с рециркулация на газовете има единствено значение за екологията.. в дизелите го правят заради това но жертват до 3 процента от мощността и за сметка на повишен разход на гориво.. Така че в горивни котли , горелки от типът Тунинг.. не е ПЛУС .. търсим все пак КПД.
Последна промяна от bobi65 на чет фев 16, 2017 9:47 am, променено общо 3 пъти.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi65 написа:
...
Направи си тема за ниско вихрови горелки и си разисквай в нея.
С каквото мога ще помогна. Ето ти страница да се подготвиш.
http://energy-review.bg/energy-statii.a ... 935&id=625
Аз си я правя на практика...не са ми завряни рецете отзад..И споделям резултатите...Ти защо се дразниш???
Имаш си котел,горелка..резни и главата и я направи вихрова, подай и по някой хитър начин вторичен въздух..и споделяй...
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 48

Тема "Ламбда контрол на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: