• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 48
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
какво и кой ще ми отговори..
Получи ли отговор?
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi65 написа:
какво и кой ще ми отговори..
Получи ли отговор?
Никакви отговори от офисите.. от Индия Маркет ми дойде автоматичен отговор че продавача три дни не ми е отговорил и ако искам срещу такса да от 12 долара системата да ми предложи друг продавач.. някаква безумна история..
Иначе имайки в предвид че е за големи топлоцентрали и оглеждайки характеристиките на сондата не е приложима за малки системи според мен..
Дават загряване на сондата до 650 гр. от собствен нагревател след това дават работна температура под 450 на газовете под 300 гр. металният кожух на сондата което означава че с ниските температури на домашните системи.. 70-110 гр. и малкият дебит на газове в м3 спрямо тези на показаните топлоцентрали в рекламните им снимки няма как да създадем условия подходящи за тази сонда.
Въпреки всичко ми е интересна и ако получа предложение до 100 долара за нея ще я поръчам.. Но все си мисля че дори да ми отговори някои ще ми преложат комплект с предвидената за сондата електроника и цената ще е такава която не би ме устроила..
Между временно един преподавател по пожарна безопасност от Школата в Симеоново ми Обяснява за някаква лицензирана фирма която с подобна сонда извършвала ежегодно замерване на емисиите на тецовете из страната .. при температура на газовете около 500 гр. Което ме втрещи колко много енергия се плаща и не се усвоява пълноценно.
6osi6 - майстор
https://vikiwat.com/product/21521/termo ... izhod.html
С този регулатор може да се управлява вентилатор, само че в ПИД режим, преди достигането на горна или долна зададена стойност на ламбда, ще почне да работи в режим 1 сек. включен, 1 сек. изключен, или както са направени настройките, което не знам дали ще е добре за мотора на вентилатора.
Evgeniy - майстор
По добре с аналогов изход и фазово управление:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1rRZ9qD-IqM[/youtube]
bobi65 - специалист
Evgeniy написа:
По добре с аналогов изход и фазово управление:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1rRZ9qD-IqM[/youtube]
ON /Off режима за Двигателя на вентилатора е толкова Вреден колкото и Фазовият регулатор от този тип. Истинският регулатор е честотният регулатор.
Има обаче разновидност на фазов регулатор който използват почти всички производители на по нисък клас управления. Разликата с стандартният и повсеместно разпространен фазов рвгулатор е че реже част от синусоидата на напрежението когато е в пикова стойност на синусоидата от 90 към 0 градуса.Така допустимото загряването на малкото асинхронно двигателче е в допустими норми. Това пропадане в този участък на папрежението е вид почивка без стресиране.
В стандартните фазови регулатори се ползва отрязване на синусоидата в интервала от 0 до 90 гр.. Така при всяка втора полувълна се пропуска бавното нарастване на напрежението а се подава директно някаква висока стойност.. Това е толкова вредно колкото и ON /Off режима. Такива регулатори са за Активни товари а не за индуктивни.
Другият метод който Аз ползвам е " Критичното плъзгане" напълно безвреден .

А иначе ми пристигна и последната термодвойка до 1800 гр.. Работи перфектно и нямам притеснение че ще изгори.. Цената не ми се коментира но Кеф цена няма.
Анализа с нея е лесен вече.. както за качествата на пелетите , така и за дължините на циклите и времето на неефективно горене. Тук обратно на вентилатора ON /Off режима е препоръчителен , дългите цикли също, а това е възможно с буфери или с много вода в системата както при мен ( 800 литра)
Ето файл направен преди няколко дни с прекъсвания за да не е много голям, но показваш кога достига ефективност моята система.. И цикли под 1 час са неразумни.. както и разни режими на изчакване и прочее.
За пояснение на незапознатите ще кажа че на 99 процента от горелките конструктивните решения не позволяват по високи температури от 1200 гр.. а в режим на модулация слизат до 900 гр. без тунинговане няма как да изстискаш всичко от горивната система.

https://youtu.be/ltPdm1S2Yzg
Evgeniy - майстор
bobi65 написа:
толкова Вреден колкото и Фазовият регулатор от този тип.
Боби,
Ето как работи контролера на Натурела. Това са осцилограми за 20%, 50% и 80%
20%:
Прикачен файл:
IMG_20170410_183938.jpg
50%:
Прикачен файл:
IMG_20170410_184027.jpg
80%:
Прикачен файл:
IMG_20170410_184103.jpg
Явно фазовото регулиране не е толкова вредно, щом се прилага в най използваните контролери.
6osi6 - майстор
Как да си направя регулиране по метода на "критичното плъзгане"?
bobi65 - специалист
Evgeniy написа:
bobi65 написа:
толкова Вреден колкото и Фазовият регулатор от този тип.
Боби,
Ето как работи контролера на Натурела. Това са осцилограми за 20%, 50% и 80%
20%:
Прикачен файл:
IMG_20170410_183938.jpg
50%:
Прикачен файл:
IMG_20170410_184027.jpg
80%:
Прикачен файл:
IMG_20170410_184103.jpg
Явно фазовото регулиране не е толкова вредно, щом се прилага в най използваните контролери.
Точно това имах в предвид... използва се по този начин като се реже от от пиковите стойности..
И се явавява почивка... докато другият за който става въпрос реже от нулата нагоре ( липсва плавното повишаване на напрежението и съответно на тока...
Evgeniy - майстор
bobi65 написа:
докато другият за който става въпрос реже от нулата нагоре ( липсва плавното повишаване на напрежението и съответно на тока...
Къде видя плавно повишаване на напрежението тук:
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (18.7 KиБ) Видяна 1767 пъти
Подминаването на нулата е просто резултат от дефазирането според мен.
Ето и теория какво точно се случва, но за съжаление не е на английски:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NOvTTcI8c_Y[/youtube]
bobi65 - специалист
Този от видеоклипа го е обяснил... Бета = Алфа + Гама..
Това което си маркирал в Гамата ... .. време интервала на Алфата е извършил вече част от работата си .. точно когато полувълната има пик е отрязана и не извършва работа..
А ефективното от цялата полувълна ( Бета) напрежение с такова сериозно орязване е малко .
По важното е обаче защо така орязана полувълна не е опасна за Вентилатора..
Отговора е: асинхронното двигателче на вентилатора е с ротор от типът "съпротивителен кафезен ротор". В двата края на всеки запресован проводник има и малко съпротивление .
Това съпротивление успява да поеме до накаква стоиност малко по резки изменения на напрежението но за сметка на загряване на ротора.. И като е премахната пикът на полувълната то явно нещата са под контрол и загряването е в норми..
Другите фазови регулатори обаче на режат пика на полувълната . Тогава и ротора загрява повече и моментните токовете на всяка полувълна са по големи въпреки че коефициента на запълване и ефективното напрежение да са същите както с обсъжданата диаграма .
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 48

Тема "Ламбда контрол на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: