• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 48
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
bobi, питаш кой е високият клас сонда, според мен, но аз "не съм в час", за това чета данните на производителите, а и хората искат да видят "къде е истината", без много да се ровят.
Сондата която ползваш издържа колко хиляди километра? Не е ясно. Като ниско бюджетен продукт може да се предположи, че километрите не са повече от 150000 и не по-малко от100000, равно на работни часа в котел 3000 - 5000.

Какво пише за първия по-висок клас продукт - Sensor OSx-1, който е проектиран само за дървесна биомаса и пелети. Сензорът няма специална защита. Произвежда се до 2015-та година.
Прикачен файл:
HBG1.JPG
HBG1.JPG (56.27 KиБ) Видяна 2232 пъти
"Поради производствен дефект FKK Corporation може да замени продукта без компенсация в рамките на 2 години от датата на доставката". Тоест гаранцията е две години от датата на доставката.

В следващия последен продукт - Sensor OSx, който се произвежда след 2015-та година, за разлика от OSx-1, вече има специална защита от корозия и силициеви съединения. Защо година след започване на производството на първия продукт, FKK - същата която произвежда керамичните запалки, поръчва на Denso нов? Явно са имали проблеми с окисляването на сензорите, които трябва да се отстранят с допълнителна защита.
Тук пише:
Прикачен файл:
XFHM4.png
XFHM4.png (29.47 KиБ) Видяна 2232 пъти
"Приложение
Сензорът е подходящ за мониторинг на дървесни пелети, чипс, трупи, дървесен чипс, въглища, слама печки и котли на биомаса и горелки."
"В новия дизайн на Lambda Сензори DENSO се елиминира проблемът с окисляването и корозията. Уникалната защита с двоен слой алуминиев оксид, заобикаляща керамичния елемент на сензора, го предпазва от проблемно гориво и му осигурява по дълъг живот."

В Bosh LSM 11, чийто аналог е OSx, електродите са платинени, осигуряват сами на себе си и на електролита защита от окисляване, като допълнително върху тях е поставено защитно керамично покритие.
bobi65 написа:
критериите за издръжливост и живот са критерии за елемента цирконий..
bobi, елементът цирконий, по-точно дциркониевият диоксид, има отношение към издържливостта на сондата когато не е защитен - няма специално покритие. Така е при използването обикновена сонда за 50 - 100 лева.
Когато "елементът цирконий" има защитно покритие, животът на сондата зависи от устойчивостта на покритието.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi, елементът цирконий, по-точно дциркониевият диоксид, има отношение към издържливостта на сондата когато не е защитен - няма специално покритие. Така е при използването обикновена сонда за 50 - 100 лева.
Когато "елементът цирконий" има защитно покритие, животът на сондата зависи от устойчивостта на покритието.
6оси6 , Съгласен съм този път с всичко което си написал Дали си пипал и мерил сонда не зная но зная от къде си го прочел.. и аз съм ги чел тези документи..
И за разликите между ниско бюджетните сонди и такива висок клас. също съм съгласен
Затова и съм казал че на едните има дават 5000.. на другите 3000..
Има нещо обаче което ти убягва въпреки че писах за това.
Към сондите за автомобили основният критерии е бързодействието .. реакцията между бедна и богата смес.. когато това време излезе извън норми се смята за умряла сондата.. Дават и примерно 5-6-7000 часа в работна зона и тя вече не е бърза..
Докато тези за Биомаса не са обременени от този параметър и на тази която ти споменаваш LSM11 в описанието пише да се проверява на 10000 часа..
А сега се замисли.. ако в автомобилът ти има вече бавна сонда дали не може да изкара още толкоз поне до 10000 ч.... Аз съм убеден че това е 100 процента възможно..
В къщи вече 3-ти сезон съм с ламбда сондата.. ниско бюджетната.. и какво... не зная бърза ли е в момента бавна ли е.. работи си перфектно и вярвам че поне още три години ще изкара.
Имам и LSM11 ползвам я към преносимият уред
А това до което си стигнал като информация за проблемите с окислението и защитите е напълно вярно .. Но под окисление разбирай и самият активен елемент.. или = висока ламбда над допустимата.. затова и аз се съобразявам на 100 процента с тези параметри.
А всъщност прогреса в посока на защити възниква от Скандинавските страни.. Там е хит да се ползват пелети от слама и трева. Но при изгарянето на сламата се отелят макар и малко вещества които са вредни за активният елемент.. По спомен съм чел и за 0.05 процента олово и за 0.05 процента живак и др..
В заключение ще кажа .. не робувай на предубеждения за висок клас или нисък клас.. за нас е важно да има работна зона в която работи горелката.. И тъй като тази зона по своята същност е окислителна то да не излизаме от нея за да не си занулим сондата.
Но кеф цена няма естествено бях си наумил миналата година още една сонда да тествам и доста време се опитвах да я купя.. но накрая се отказах става въпрос за ntk oza-685-ww1, Ти ако си фен на високият клас можеш да я откриеш и да си я поръчаш

http://www.hs-kabeltechnik.at/en/produc ... -7100.html

Прикачен файл

bosh 1.jpg

Прикачен файл

Bosh.jpg
bobi65 - специалист
Колеги, идеята за турбото която известно време тествам и коригирам като материали и позиции я виждам реализирана в серийна горелка при поляците..
Резултатите при мен са страхотни в комбинацията с шамотната камера.. Поздравявам ги..
ето линк:
http://www.kostrzewa.com.pl/#1000362

Прикачен файл

my turbo.jpg
my turbo.jpg (55.74 KиБ) Видяна 2041 пъти

Прикачен файл

turbo kostrzewa.jpg
turbo kostrzewa.jpg (56.5 KиБ) Видяна 2041 пъти
Evgeniy - майстор
Боби,
Въртяща се горивна камера вкараха и Pelas Revo в 2015 година, но акцентираха, че е "самопочистваща":
https://www.youtube.com/watch?v=4iCv-aTJeMY
Точно тази, дето един колега и монтира стъргалка, да чисти след слънчогледовите пелети.
Мислиш ли, че бавното въртене на камерата спомага за турболизиране?
шоп - майстор
Evgeniy, тук не говорим за въртяща се горивна камера а за вихрова горелка

Боби няма въртящи се части по главата на горелката. Почистването го е направил със сгъстен въздух и реле за време.


Вихровата камера има за цел да смеси почти на 100% пирогазовере и молекулите на кислорода с цел пълно окисление.
Radoslaw - специалист
Evgeniy имаше предвид полската горелка ,не тази на Боби.Преди известно време попаднах случайно на тази горелка ,не помня къде точно.Рекламата беше ,че тя е тествана 2 години на Сламени пелети.Предполагам болшинството от вас знаят ,какво представляват те.
Ако това наистина е така,просто шапка им свалям.
Evgeniy - майстор
Да, точно така - при полските, включително тази, която Боби е посочил се върти бавно вътрешния цилиндър (многостен). И се учудвам какво ще завихри с това въртене...
bobi65 - специалист
Evgeniy написа:
Боби,
Въртяща се горивна камера вкараха и Pelas Revo в 2015 година, но акцентираха, че е "самопочистваща":
https://www.youtube.com/watch?v=4iCv-aTJeMY
Точно тази, дето един колега и монтира стъргалка, да чисти след слънчогледовите пелети.
Мислиш ли, че бавното въртене на камерата спомага за турболизиране?
Evgeniy, познавам Pelas Revo , колегата който монтира стъргалка я монтира по моя идея . и Сонда си сложи от моите и се чуваме редовно.. Там идеята е самопочистването..
На този модел който попаднах и пуснах да се запознаят хората не съм попаднал в описанието за въртяща се камера.. Тук идеята е в приставката към камерата да се организира вторичният въздух така че да завихря пламъка, Ако увеличиш снимката на сайта ще видиш как точно турболизира пламъка. Това тествам и аз от месец , последният ватиант е на снимката ,, директно заварени в главата завихрители. Но е проблем издържливоста на материала.. От тех обаче ( поляците ) ще открадна идеята вместо то завихрям пламъка по механичен начин да го завихрям с завихряне на газовете.. Предполагам че моят вариант ще изкара още месец и половина преди да изгори.. но вече почван да подготвям глава с вихрови газове..
Така че едното е идея за само почистване и работа без шлака ( но се видя че без моята идея с стъргалката Марто се беше видял в чудо) което помага за ефективно изгаряне.. другото е създаване на условия горелката да достигне КПД 99.99 . за последната една седмица работа на горелката пепелта ми се събра в 4 кофички от кисело мляко..

Ако обаче греша и тази горелка също е с въртяща се камера то това ще е вече върхът на сладоледа.. защото ще комбинира предимствата и на двете идеи. А като гледам нищо не и пречи да е и с двете .. едното си е допълнителен модул..
Ако си сигурен в твърдението си че и този модел е с въртяща се камера дай линк към тази информация, или видео..
Evgeniy - майстор
Да, Боби, това прочетох в импровизираните преводи от Полски, но сега виждам, че тук въртенето е на определено време, или по- точно количество изгорено гориво, просто за да се изсипе пепелта:
Прикачен файл:
Capture.JPG
Capture.JPG (83 KиБ) Видяна 1938 пъти
Което изисква почистване от време на време на пепелта между двете тръби.

И на български: http://bgtherm.net/produkt/%D0%BA%D0%BE ... -%D0%B1-5/
nandrolon - специалист
Ако и тая горелка е сполучлива колкото Platinum Bio по- добре никой нищо да не копира от нея.

Тия явно лежат на някаква слава от 70-те и не еволюират много- много.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 48

Тема "Ламбда контрол на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: